Розпочала роботу Новоград-Волинська окружна прокуратура

24 Березня 2021, 13:22

Відповідно до наказу Генерального прокурора від 17.02.2021, з 15 березня 2021 року розпочала свою роботу Новоград-Волинська окружна прокуратура (адміністративний центр у місті Новоград-Волинський за адресою: вул. Косачів, 6-а, телефон 04141-3-51-39), яка поширює свою юрисдикцію на територію новоствореного Новоград-Волинського району у складі територій Баранівської міської, Барашівської сільської, Брониківської сільської, Городницької селищної, Довбиської селищної, Дубрівської сільської, Ємільчинської селищної, Новоград-Волинської міської, Піщівської сільської, Стриївської сільської, Чижівської сільської, Ярунської сільської територіальних громад.

З урахуванням викладеного, з 15 березня 2021 року виконання конституційних функцій прокуратури, а також повноважень, визначених Законом України «Про прокуратуру» та іншими законодавчими актами, у межах територіальної юрисдикції забезпечується прокурорами Новоград-Волинської окружної прокуратури, які перебувають як в адміністративному центрі окружної прокуратури, так і за адресами: м. Баранівка, вул. Європейська, 24 (телефон 04144-4-24-39) та смт. Ємільчине, вул. Соборна, 55-а (телефон 04149-4-24-08).

Довідково: у відповідності до норм статті 131-1 Конституції України прокуратура здійснює:

  • підтримання публічного обвинувачення в суді;
  • організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку;
  • представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Крім того, пунктом 9 розділу VI Конституції України передбачено, що прокуратура продовжує виконувати відповідно до чинних законів функцію нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, – до набрання чинності законом про створення подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій.

Згідно частини 3 статті 2 Закону України «Про прокуратуру», на прокуратуру не можуть покладатися функції, не передбачені Конституцією України.

 

Новоград-Волинська окружна прокуратура

 

Чат-бот Гаряча лінія