Розпочато підготовку до вакцинації населення від COVID-19

28 Січня 2021, 9:53

У всьому світі та в Україні продовжується епідемія COVID-19, викликана вірусом SARSCoV-2. Заклади охорони здоровя та Всесвітня організація охорони здоровя прикладають максимум зусиль для зупинення та остаточної ліквідації пандемії.

З цією метою в Україні заклади первинного рівня надання медичної допомоги активно працюють з населенням та постійно проводять відбір біоматеріалу для подальшого дослідження на SARSCoV-2 у вірусологічній лабораторії.

Відповідно до розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 від 17.12.2020 року №157 в лікувально-профілактичних закладах (в т.ч. на рівні центрів первинної медичної допомоги) створені пункти забору біоматеріалу для ПЛР-тестування. Сімейним лікарем відповідно до затверджених стандартів надання медичної допомоги, здійснюється робота щодо проведення діагностики та лікування коронавірусної хвороби COVID-19.

У відповідності до наказу МОЗ України від 11.11.2020 року №2593 «Про затвердження Змін до Порядку надання первинної медичної допомоги» в КНП «ЦПМСД» Новоград-Волинської міської ради створений пункт забору матеріалу для ПЛР-тестування.

Безпосередньо в амбулаторіях загальної практики-сімейної медицини при зверненні до лікаря проводиться тестування на визначення антигена коронавірусу SARSCoV-2 (скринінгове обстеження на COVID-19 швидкими тестами) відповідно до галузевих стандартів надання медичної допомоги.

У відповідь на пандемію COVID-19 Міністерством охорони здоровя розроблено і затверджено «Дорожню карту» застосування вакцинації у боротьбі з коронавірусною хворобою та масову імунізацію населення.

З огляду на обмежену доступність вакцин і необхідність спланувати імунізацію населення у спосіб, який не перенавантажував медичну мережу, кампанію з вакцинації рекомендовано здійснити у 5 етапів протягом 2020-2021 років.

Етап 1: вакцинація людей із критичним ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та тих, які виконують критичні функції у відповідь на пандемію коронавірусної хвороби COVID-19: медичні працівники та персонал, які працюють в закладах охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19; люди в інтернатних закладах, будинках для людей похилого віку та працівники таких закладів; військовослужбовці (включаючи Збройні Сили України та Національну гвардію України), які беруть участь в Операції обєднаних сил на Сході України.

Планове охоплення: близько 367 000 людей; підхід до здійснення вакцинації: вакцинація мобільними бригадами;

Етап 2: вакцинація людей із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та тих, хто надає медичні послуги: медичні працівники та персонал, які працюють в ЗОЗ що стаціонарну допомогу іншим хворим (включаючи первинну медичну допомогу, працівників системи громадського здоров’я тощо); люди віком від 80 років; соціальні працівники та інші працівники соціальної сфери.

Планове охоплення: близько 2,5 мільйонів людей; підхід до здійснення вакцинації: через мережу первинної медичної допомоги та мобільними бригадами;

Етап 3: вакцинація людей із високим ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та тих, які виконують функції із підтримки безпеки та життєдіяльності держави: люди віком від 65 до 69 років та від 70 до 79 років; працівники критично важливих структур державної безпеки, включаючи Державну службу України з надзвичайних ситуацій, Національну поліцію України, Національну гвардію України, Службу безпеки України, військовослужбовців Збройних Сил України, Міністерство внутрішніх справ України; вчителі та інших працівники сфери освіти.

Планове охоплення: близько 7,2 мільйонів людей; підхід до здійснення вакцинації: через мережу первинної медичної допомоги та мобільними бригадами;

Етап 4: вакцинація людей із підвищеним ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та тих, які виконують функції із підтримки безпеки та життєдіяльності держави: люди віком від 60 до 64 років; дорослі (віком від 18 до 59 років) із супутніми захворюваннями, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті в зв’язку із захворюванням на COVID-19; інші категорії населення та професійні групи, які знаходяться у групі ризику щодо інфікування коронавірусною хворобою COVID-19, а також громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих територіях; особи, які перебувають в місцях обмеження волі та/або слідчих ізоляторах та працівники місць обмеження волі, слідчих ізоляторів.

Планове охоплення: близько 11 мільйонів людей;

Підхід до здійснення вакцинації: через мережу первинної медичної допомоги та мобільними бригадами;

Етап 5: вакцинація інших категорій населення, які не входять до зазначених вище пріоритетних груп. Впровадження Етапу 5 заплановано після виконання попередніх етапів вакцинальної кампанії, в умовах широкого доступу до вакцин від коронавірусної хвороби COVID-19 та у разі повного ресурсного забезпечення: дорослі (віком від 18 та старше) за виключенням тих, які мають супутні захворюваннями, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті в зв’язку із захворюванням на коронавірусну хворобу COVID19, а також громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Планове охоплення: близько 13 мільйонів людей.

Початок та розгортання масової вакцинації можливий за наявності в України зареєстрованих належним чином вакцин.

Наразі проводиться активна робота щодо організації першого етапу вакцинації населення. На першому етапі вакцинації передбачається вакцинувати близько 367 тис. мешканців України.

Реалізацією завдань займатимуться мобільні бригади. В Житомирській області визначено 6 таких бригад. Одна бригада формується на рівні КНП «ЦПМСД» Новоград-Волинської міської ради. Сформовано персональний склад мобільної бригади (1 лікар, 2 медичні сестри, 1 водій). Мобільні і виїзні бригади працюватимуть протягом усіх фаз вакцинації з 1 березня по 31 грудня 2021 року.

Інтенсивність роботи мобільної бригади в 1-ій та 2-ій фазі по 100 щеплень на добу 20 днів на місяць. В 3-ій та 4-ій фазі по 120 щеплень на добу 25 днів на місяць.

В процесі організації імунопрофілактики велику увагу приділено зберіганню вакцини на місцях після їх централізованої доставки. Також формуються тимчасові та стаціонарні пункти щеплень. Всі організаційні питання узгоджуються з координатором національних програм з імунізації.

Адміністрація КНП «ЦПМСД» Новоград-Волинської міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія