Розпочато роботу над розробкою нового Статуту Новоград-Волинської міської територіальної громади

1 Квітня 2021, 9:47

Статут територіальної громади є важливим нормативним документом, що регламентує функціонування громади та органів місцевого самоврядування. Він дає можливість ліквідувати існуючі прогалини у законодавстві з питань місцевого самоврядування, деталізувати усі можливі форми участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення.

Особливої актуальності набирає Статут територіальної громади в умовах децентралізації та утворення територіальних громад. Він дає можливість правовими методами залучити жителів громади до процесів формування та реалізації місцевої політики, визначає правові методи взаємодії членів територіальної громади та органів місцевої влади, допомагає формуванню свідомості та відповідальності, сприяє сталому місцевому розвитку.

Нині діючий Статут територіальної громади міста Новограда-Волинського затверджено рішенням Новоград-Волинської міської ради від 11.07.2002 №21 (зі змінами). Втім, зважаючи на децентралізацію та утворення Новоград-Волинської міської територіальної громади у складі міста Новограда-Волинського та Великомолодьківської, Дідовицької, Пилиповецької, Наталівської та Майстрівської сільських рад, поточна редакція Статуту застаріла і в окремих моментах не відповідає чинному законодавству.

31 березня відбулася нарада з питань напрацювання нової редакції Статуту територіальної громади за участі секретаря міської ради Оксани Гвозденко, заступників міського голови Ірини Гудзь та Наталії Борис, начальника юридичного відділу міської ради Павла Антонюка та начальника організаційного відділу міської ради Ніни Марчук. Під час зустрічі, обговорили план розроблення стратегічно важливого документу, зазначалося, що в його положеннях слід враховувати норми нового законопроекту «Про місцеве самоврядування в Україні», що наразі перебуває на стадії обговорення.

Консультації під час напрацювання Статуту планується залучати в рамках проекту Ради Європи в Україні «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні».

Остаточно новий Статут міської територіальної громади розглядатиметься та затверджуватиметься депутатами Новоград-Волинської міської ради.

Відділ інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія