Розширено перелік інформації, яку заборонено розголошувати в умовах війни

9 Березня 2023, 8:19

Звертаємо увагу представників медіа, що наказом Головнокомандувача Збройних сил України доповнено перелік інформації, яку не можна розголошувати у період дії воєнного стану. Її поширення в публічному просторі може призвести до обізнаності противника про дії Сил оборони і негативно вплинути на хід виконання завдань. Відповідні зміни були внесені до наказу Головнокомандувача ЗСУ від 3 березня 2022 року № 73 «Про організацію взаємодії між Збройними Силами України, іншими складовими сил оборони та представниками засобів масової інформації на час дії правового режиму воєнного стану» (зі змінами). Обмеження стосуються також публічних осіб, до думки яких прислуховується громадськість, – лідерів думок, блогерів тощо.
☝️Отже, наказ акцентує на тому, що заборонено поширювати таку інформацію:
???? про результати ракетних ударів;
???? переміщення зброї, озброєння і бойових припасів;
???? рух або розташування підрозділів сил оборони;
???? місце розташування сил і засобів підрозділів протиповітряної оборони.
Також є дуже важливі обмеження щодо зйомки озброєння та військової техніки іноземного виробництва, яка надавалася в рамках матеріально-технічної допомоги від країн-партнерів.
Необхідно звернути увагу на певні зміни у взаємодії медіа і Сил оборони під час війни. Так, командувачі в районах відповідальності мають визначати зони для перебування представників медіа:
????ЗЕЛЕНА – дозволяє роботу акредитованих представників медіа без супроводу офіцера зі зв’язків з громадськістю або іншої визначеної командиром посадової особи;
????ЖОВТА – робота акредитованих представників медіа дозволяється лише у супроводі офіцера зі зв’язків з громадськістю або іншої визначеної командиром посадової особи;
????ЧЕРВОНА – забороняє роботу акредитованих представників медіа.
Докладніше за посиланням ???? https://bit.ly/3msijlx
Чат-бот Гаряча лінія