Розслідування у кримінальному провадженні за фактом забруднення річок Случ та Хомора триває

12 Травня 2016, 23:22

Новоград-Волинською місцевою прокуратурою здійснюється  процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 242 (порушення правил охорони вод, що спричинило забруднення поверхневих вод  і створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля) КК України за фактом забруднення річок Случ та Хомора.

Встановлено, що протягом квітня-травня 2016р. здійснено забруднення невідомою речовиною річок Хомора та Случ, що спричинило масову загибель живих організмів, риби та раків.

З метою виявлення джерела забруднення органом досудового розслідування доручено спеціалістам Державній екологічній інспекції України здійснити позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства підприємствами на території Житомирської та Хмельницької області, які розташовані поблизу річок та можуть здійснювати викиди. Оглядом місця події було встановлено, що джерело забруднення  ймовірно знаходиться на річці Хомора, де показники води були найгірші.

За даними Інституту кoлоїдної хімії тa хімії вoди ім. А. В. Думанськoго Націoнальної Акaдемії нaук Укрaїни, який проводив дослідження води в річці – вoда з річки Хoмора віднoситься зa клaсифікацією рівня тoксичності (I-IV клaс) дo IV клaсу – дужe нeбезпечна вoда, викликaє зaгибель тeст-оргaнізмів: нa рівні оргaнізму – риби (100%), ембріoни риб (100%) тa церіодaфнія (100%)

В ході досудового розслідування слідчим отримано дозвіл суду на проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства та екологічного стану території ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика».

Однак, керівництво підприємства ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика» відмовились виконати вищевказане рішення суду та не допустили до перевірки спеціалістів.

У зв’язку з цим, Новоград-Волинською місцевою прокуратурою 06.05.2016 отримано ухвалу слідчого судді якою надано дозвіл на проведення обшуку в адміністративних будівлях та на території ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика».

10 травня 2016 за участю спеціалістів екологів проведено обшук на підприємстві, обстежено систему очисних споруд підприємства. В ході обшуку виявлено труби водовідведення з очисних споруд, з яких безпосередньо в р.Хомору здійснюються викиди (ймовірне джерело забруднення), відібрані зразки води, вилучено відповідну документацію підприємства.

Досудове слідство триває.

Г.В.Пилипчук

керівник Новоград-Волинської

місцевої прокуратури

радник юстиції

 

Чат-бот Гаряча лінія