Розвиток центрального теплопостачання – у пріоритеті
Нещодавно відбулася онлайн-зустріч щодо співпраці в сфері енергоефективності з представниками Проєкту «Реформа сектору централізованого теплопостачання в Україні (ReWarm)», який впроваджується компанією GIZ.
Керівник ReWarm доктор Вінфрід Дамм розповів, що Проєкт сприяє розвитку національної стратегії відновлюваної енергетики, адаптації нормативно-правової бази та впровадженню ефективних бізнес-моделей для муніципальних підприємств у сфері центрального теплопостачання та відновлюваної енергетики.
З боку громади в зустрічі взяли участь заступники міського голови Ірина Гудзь та Дмитро Гудзь, представники управління житлово-комунального господарства та екології, відділу підтримки громадських ініціатив і енергоефективності міської ради, а також КП «Звягельтепло».
Обговорили наступні напрямки взаємодії:
– Підписання Меморандуму про співпрацю з Проєктом ReWarm, яке заплановано на липень 2024 року. Окрім нашої громади, Проект планує укласти аналогічні угоди з Києвом, Одесою та Кривим Рогом.
– Створення стратегічного документу – нової Схеми центрального теплопостачання Звягеля як довгострокового плану розвитку системи теплопостачання міста.
– Планування та забезпечення теплопостачання в громаді під час зимового періоду та в умовах можливих перебоїв в електро- та газопостачанні.
У ході зустрічі також обговорено питання координації співпраці, розподілу обов’язків та намічено перший крок – підготовку технічного завдання для кваліфікованої експертної команди, яка буде допомагати громаді у розробці Схеми теплопостачання. Цей документ обов’язково має відповідати вимогам Методики, затвердженої відповідним Наказом Міністерства розвитку громад та територій України. Фінансування залучення експертів покривається коштами проекту ReWarm.
Розвиток системи центрального теплопостачання є стратегічно важливим для оптимізації використання енергетичних ресурсів, забезпечення стабільного постачання тепла протягом опалювального сезону, а також зменшення викидів парникових газів. Важливою складовою нової Схеми теплопостачання має стати подальша модернізація існуючих джерел теплової енергії та теплових мереж з використанням енергозберігаючих технологій та альтернативних джерел енергії, що створить підґрунтя для інвестиційних пропозицій іноземних інвесторів і фінансових установ та сприятиме зміцненню енергонезалежності громади.