РОЗ’ЯСНЕННЯ, ЩО ДО ПОВІРКИ ЛІЧИЛЬНИКІВ ВОДИ

17 Червня 2024, 14:46
  • Лічильник води – складний технічний пристрій, який з часом зношується та зазнає впливу з боку зовнішніх факторів, таких як зношення рахуючих механізмів. Крім того, термін служби не вічний, в середньому він становить 10-12 років. Це означає, що з часом показники лічильника можуть значно відрізнятися від реального об’єму споживання.

 

  • У зв’язку з набуттям чинності Постанови Кабінету Міністрів України від04.2023 № 440 «Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного та надзвичайного стану», надаємо роз’яснення щодо повірки лічильників води.

 

  • Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» законодавчо врегульовані засоби вимірювальної техніки,що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту. Періодична повірка засобів вимірювальної техніки-повірка, що проводиться протягом періоду експлуатації засобів вимірювальної техніки через встановлений проміжок часу (міжповірочний інтервал).

 

  • Наказом Мінекономрозвитку України від10.2016 р.№1747 встановлено, що міжповірочний інтервал для всіх лічильників води становить 4 роки.

 

  • Згідно із внесеними змінами № 2189-VIII від11.2017, ВВР, 2018, № 1, ст.1 до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» п.4 ст.17 «Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку».

 

  • Саме тому, повірка та ремонт засобів обліку води, які знаходяться у власності фізичних/юридичних осіб, здійснюється за кошти споживачів, адже у структурі тарифів дані витрати не передбачені.

 

  • Відповідно до вимог Закону України “ Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання ” від06.2017 № 2119-VIII, у разі простроченого терміну повірки, нарахування проводяться відповідно до показників вузла комерційного обліку води.

 

  • Від показників будинкового лічильника віднімається сума показників квартирних лічильників, а отримана різниця розподіляється між споживачами, в квартирах які не повірили лічильники, пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються послугами централізованого водопостачання.

 

  • Саме цю різницю, згідно Закону, доведеться оплачувати тим, хто не повірив лічильники у своїх квартирах.

 

  • Повірка лічильників води не просто зобов’язання споживача, прописане законом – це гарантія вірних нарахувань за спожиту воду.

Звягель Водоканал

Чат-бот Гаряча лінія