Роз’яснення щодо повірки лічильників води

24 Січня 2022, 9:32

Законодавство по повірці водяних лічильників.

Відповідно до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» законодавчо врегульовані засоби вимірювальної техніки,що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту. Періодична повірка засобів вимірювальної техніки-повірка, що проводиться протягом періоду експлуатації засобів вимірювальної техніки через встановлений проміжок часу (міжповірочний інтервал).

Наказом Мінекономрозвитку України від 13.10.2016 р.№1747 встановлено, що міжповірочний інтервал для всіх лічильників води становить 4 роки.

Згідно з частиною другою статті 6 ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від  22.06.2017 № 2119-VIII обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку/приладів-розподілювачів теплової енергії здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено законом або договором.

Згідно із внесеними змінами № 2189-VIII від 09.11.2017, ВВР, 2018, № 1, ст.1 до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» п.4 ст.17 «Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку».

Саме тому, повірка та ремонт засобів обліку води, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюється за кошти споживачів, адже у структурі тарифів дані витрати не передбачені.

Додатково також  можливо ознайомитись з офіційним роз’ясненням Держпродспоживслужби від 13.11.2019 року щодо періодичної повірки квартирних лічильників, які є власністю фізичних  осіб.

Хто має право здійснювати повірку лічильників води?

Повірку лічильників води мають право здійснювати тільки уповноважені організації.

Відповідно до частини п’ятої статті 17 Закону про метрологію повірка законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, проводиться:

– науковими метрологічними центрами, які мають міжнародно визнані калібрувальні та вимірювальні можливості за відповідними видами та підвидами вимірювань, та/або із застосуванням національних еталонів;

– науковими метрологічними центрами, метрологічними центрами та повірочними лабораторіями, уповноваженими на проведення повірки відповідних засобів.

Перелік уповноважених організацій на проведення повірки засобів вимірювальної техніки розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (http://www.me.gov.ua) в підрозділі «Метрологія» розділу «Технічне регулювання» рубрики «Діяльність».

 

Адміністрація КП НВМР «ВУВКГ»

Чат-бот Гаряча лінія