Секретар міської ради Оксана Гвозденко долучилась до форуму в місті Буча
5 грудня 2023 р. відбувся бучанський Форум «Реформи. Децентралізація. Євроінтеграція», до якого долучилась секретар міської ради Оксана Гвозденко.
По дорозі до Бучі німою пам’яткою про нелюдські дії агресора стоїть на узбіччі розбита колона російської військової техніки.
Це нагадування кожному з нас, що війна все ще не закінчилася, що ворог досі прагне нас знищити, а наша боротьба продовжується.
Попри все Буча вистояла і відбудовується. В ці зимові дні центральна площа міста готується запросити малечу на гостину до святого Миколая.
Це вселяє віру, дарує надію і утверджує нашу рішучість боротися до Перемоги за мирне майбутнє наших дітей.
Питання, які піднімалися на бучанському форумі теж є однією із складових майбутнього України. До участі у заході були запрошені народні депутати України, представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх провідних асоціацій, міжнародних та вітчизняних організацій, експертної спільноти.
В ході форуму учасники та учасниці обговорили стан та пріоритети реформи з децентралізації, роль місцевих влад в процесі євроінтеграції, шляхи до відбудови сильних територіальних громад та відновлення місцевого самоврядування в повоєнний період.
Спікери неодноразово наголошували на успішності і популярності реформи з децентралізації, яка розпочалася в Україні в 2014 році. Саме вона сприяла підвищенню стійкості і спротиву громад в умовах широкомасштабної російської агресії, адже саме завдяки децентралізації вони отримали більше повноважень та ресурсів і змогли реалізовувати нові для них функції, наприклад, із підтримки ЗСУ та внутрішньо переміщених осіб тощо.
Проте під час форуму учасники та учасниці піднімали питання, які вимагають законодавчого вдосконалення. Зокрема це стосується адміністративно-територіального устрою, розподілу повноважень та ресурсів місцевого самоврядування, статусу та відповідальності місцевих виборних представників, органів самоорганізації населення, а також підготовки до впровадження нового закону про службу в органах місцевого самоврядування тощо. Окремо було наголошено на необхідності прийняття законопроєкту про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні (реєстр. № 4298).
Наголошувалось, що Рада Європи всіляко підтримує реформи доброго демократичного врядування в Україні й готова надалі допомагати в цій сфері шляхом надання правової допомоги та експертизи. Це сприятиме пришвидшенню євроінтеграційних процесів та зміцненню спроможності українських громад.
Захід організував Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за підтримки Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні», Проєкту USAID («ГОВЕРЛА»), Програми «U-LEAD з Європою» та Швейцарсько-українського Проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».