СЕНСОМ ЙОГО ЖИТТЯ БУЛО ВРЯТУВАННЯ ЛЮДСЬКИХ ЖИТТІВ (ПРО ЗАСЛУЖЕНОГО ЛІКАРЯ УКРАЇНИ С. М. СОКИРЧУКА)

14 Вересня 2021, 8:20

Сергій Макарович Сокирчук народився 1 січня 1935 року в селі Симони Ємільчинського району Новоград-Волинської округи (нині Новоград-Волинського району) Житомирської області. У 1944 році пішов у перший клас Симонівської семирічної школи, після закінчення якої з похвальною грамотою поїхав до обласного центру, де у період з 1951 по 1955 роки навчався в Житомирській фельдшерсько-акушерській школі. Після закінчення навчального закладу працював фельдшером в Барашівській районній лікарні. З жовтня 1956 по травень 1958 року проходив службу в Збройних Силах СРСР. З 1958 по 1964 роки навчався у Львівському медичному інституті на лікувальному факультеті. З 1964 року по 1971 рік працював лікарем-неврологом, заступником головного лікаря Новоград-Волинського району. З 1971 по 1983 роки працював головним лікарем Новоград-Волинської міськрайонної лікарні. З 1983 року по 2001 рік працював завідувачем неврологічного відділення Новоград-волинської ЦРЛ. Лікар-невролог вищої категорії з 1984 року. З 2001 року знаходився на посаді лікаря-невропатолога Новоград-Волинської міськрайонної МСЕК.

С. М. Сокирчук проводив велику громадську роботу, п’ять разів обирався депутатом міської ради. У 1981 році за значні трудові досягнення нагороджений орденом Знак Пошани. А також медалями «За доблестный труд», «Ветеран праці», відомчими відзнаками. У 1999 році йому було присвоєно Президентом України звання «Заслужений лікар України».

Як головний лікар і депутат міської ради багато уваги приділяв створенню та оснащенню дільничних лікарень у районі, зведенню п’ятиповерхового будинку поліклініки, інших споруд медичного характеру, придбання нового устаткування і приладів у лікувальні кабінети, у тому числі в кабінети неврології ЦРЛ та водолікарні, підвищенням професійної підготовки лікарів.

С. М. Сокирчук виховав плеяду багатьох лікарів-практиків Новоград-Волинської ЦРЛ. Серед них – лікарі Олена Миколаївна Весельська, Анатолій Миколайович Власюк, Ірина Олександрівна Дебич, Олена Василівна Леськів, Петро Васильович Люминецький та інші. У побуті був скромним. Серед його вподобань – мисливство. Його донька Тетяна та син Юрій пішли по стопам батька, стали лікарями. Тетяна працює офтальмологом в місті, син Юрій – інженером.

Міськрайонна організація НСКУ ухвалила на своїх зборах 8 жовтня 2019 року рішення стосовно звернення до міської влади з проханням увічнити пам’ять про Заслуженого лікаря України С. М. Сокирчука в пам’ятній дошці. Ця ухвала підтвердженна рішенням регіональної краєзнавчої конференції від 12 грудня 2019 року. Дошка виготовлена ПП Дідусем А.П., художник Ігор Лук’янченко, за кошти міської ТГ і встановити на приміщенні поліклініки, зведеної при безпосередній участі С. М. Сокирчука як головного лікаря ЦРЛ.                                       

 В.В. Вітренко

 

Чат-бот Гаряча лінія