Серед пріоритетів громади – здорове та якісне харчування дітей

24 Жовтня 2023, 15:18

Міський голова Микола Боровець спільно із заступницею міського голови Наталією Борис з робочим візитом відвідали заклад дошкільної освіти №14 «Золотий ключик», в ході якого ознайомилися з роботою кухні, поспілкувалися з адміністрацією закладу та працівниками кухні. Спільно обговорили необхідність використання для приготування їжі пароконвектоматів.

Пароконвектомат – це кухонне обладнання, яке поєднує в собі пароварку та конвектомат. З його допомогою можна: випікати, смажити, тушкувати, томити, варити на пару, і не тільки. Для приготування потрібно менше часу, а якість страв покращується. Завдяки тому, що страви готують на пару, у них залишаються всі поживні речовини, вони більш дієтичні, вимагають менше солі, жиру, не всихаються за об’ємом, не пригорають. Також їх використання дозволить зменшити кількість споживання електроенергії.
З 2022 року вступили в силу нові норми та порядок організації харчування в закладах освіти, відповідно до яких приготування страв для дітей має відповідати принципам здорового харчування. Це можна реалізувати саме через використання сучасного технологічного обладнання, зокрема пароконвектоматів. На сьогодні в більшості закладів освіти громади обладнання харчоблоків є технічно застарілим та енергозатратним.
Питання про доцільність забезпечення закладів освіти пароконвектоматами буде розглянуто на пленарному засіданні найближчої сесії. В ході засідання постійних комісій та погоджувальної ради депутати Звягельської міської ради восьмого скликання висловилися за встановлення пароконвектоматів у закладах освіти.

Серед пріоритетів громади – здорове та якісне харчування дітей.

УУправління освіти і науки Звягельської міської ради

Чат-бот Гаряча лінія