Шана та слава: у Звягелі відзначили День українського добровольця

15 Березня 2023, 9:19
Щорічно 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Це день вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.
Сьогодні велика частина добровольців, в тому числі і з нашої громади, продовжує захищати Батьківщину спільно зі Збройними Силами України та іншими Силами оборони.
14 березня у Звягелі, за участі міського голови Миколи Боровця, начальника районної військової адміністрації Івана Туровського, голови районної ради Артура Загривого, заступниці міського голови Ірини Гудзь, відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня українського добровольця.
За патріотизм, активну громадську діяльність і самовіддані дії, виявлені у зміцненні обороноздатності та з нагоди Дня українського добровольця командири та члени добровільних формувань отримали Почесні грамоти та Подяки.
Нині Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність.
Як і завжди, у найважчі часи нашої історії, знайшлися відважні, які добровільно взяли зброю до рук і стали на захист своєї Батьківщини. Як це робили воїни Русі-України, лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепи, воїни Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західноукраїнської Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії.
Нині добровольцем став увесь Український народ. Ми нація добровольців: воїнів, волонтерів, трудівників. Ми непереможні. Адже ніхто не зможе здолати тих, хто за покликом серця, заради перемоги, готовий за Україну та її народ віддати найдорожче – своє життя.
Це величний день справжніх Героїв, чия гідність та самосвідомість, хоробрість та відвага, незламність та патріотизм будуть назавжди вписані до історії нашої Перемоги.
Низький уклін полеглим і слава тим, хто продовжує боротьбу.
Чат-бот Гаряча лінія