Що потрібно знати купуючи взуття
До відділу підприємницької діяльності міської ради неодноразово надходять скарги від споживачів щодо неякісного взуття. Нещодавно звернулась жінка з скаргою, яка купила взуття на ринку міста. Проте через кілька днів носіння лопнув матеріал, з якого пошито виріб.
Замінити товар чи повернути гроші продавець категорично відмовилась. Виявилось, що при купівлі товару жінка не вимагала квитанцію та гарантійний талон. Після довгих поневірянь, для цієї жінки все закінчилась благополучно. Після письмової заяви на ім’я суб’єкта господарювання та підтвердження факту придбання товару саме в даному місці на ринку кількома свідками підприємець врешті-решт відремонтував чобіток.
Тож, щоб і з вами не трапилось подібної історії при придбанні взуття, потрібно знати свої споживацькі права та бути уважним, коли купуєте товар.
Передусім – підприємець має видати вам чек або інший розрахунковий документ, що підтверджує факт купівлі, гарантійний талон. В гарантійному талоні повинно зазначатися прізвище підприємця або найменування підприємства, де придбане взуття, найменування товару, номер моделі, ціна, дата продажу і підпис продавця. Чому це так важливо? Ст. 14 Закону України «Про захист прав споживачів» визначено, що всі вимоги споживача розглядаються після пред’явлення споживачем розрахункового документа.
Якщо ж підприємець відмовляється надати відповідні документи – відмовтесь і ви від покупки в нього взуття.
Щодо гарантії на взуття роз’яснюємо, що взуття відноситься до товарів, на які в обов’язковому порядку повинен встановлюватись гарантійний строк. Гарантійний термін носіння взуття – не менше 30 днів від дня продажу в роздрібній мережі чи від початку сезону.
Конкретний термін залежить від того, з яких матеріалів взуття виготовлене. Проте, якщо продавець пропонує 14, 20 днів гарантії зверніться до іншого, де цей строк більший.
Взуття віднесено до переліку сезонних товарів, гарантійні терміни яких обраховуються з початку відповідного сезону (додаток 1 до постанови КМУ від 19.03.94р. № 172), а саме:
– зимового асортименту – з 15 листопада по 15 березня;
– весняно-осіннього асортименту – з 15 березня по 15 травня; з 15 вересня по 15 листопада;
– літнього асортименту – з 15 травня по 15 вересня.
Наприклад, якщо споживач придбав взуття зимового асортименту у вересні і на нього встановлено гарантійний термін один місяць, то він буде відраховуватися з 15 листопада і до 15 грудня.
Якщо протягом гарантійного терміну взуття вийшло з ладу, тобто проявився якийсь заводський дефект, покупець має право на безоплатний ремонт, заміну взуття на таку ж модель або повернення грошей за придбану річ.
Відділ підприємницької діяльності
Новоград-Волинської міської ради