Що потрібно знати, щоб ваша дитини не захворіла на кір?

3 Липня 2017, 23:24

В Україні зростання захворюваності на кір відбувається кожні 5-7 років. Спалах прогнозується  в кінці цього – на початку наступного року, так стверджують фахівці охорони здоров’я. Однією з головних причин такої циклічності є низький рівень вакцинації, хоча наразі вакцини проти кору достатньо.

Кір – це небезпечна висококонтагіозна вірусна інфекція. Джерелом інфекції є хвора людина. Передача інфекції від хворої до здорової людини здійснюється повітряно-крапельним шляхом. Особи, що не хворіли і не щеплені проти кору можуть захворіти в будь-якому віці. У той же час, особи, що перехворіли на кір, повторно, зазвичай, не хворіють і щеплення проти кору не потребують. Максимальний інкубаційний період (від початку хвороби до проявів захворювання) – 21 день, середній 9-10 днів. Захворювання характеризується підвищенням температури до 38-39 градусів, загальною слабкістю, гострими катаральними симптомами (грубий кашель, осиплість голосу), почервонінням повік та слизової оболонки очей, характерною висипкою на слизовій оболонці щік та поетапною висипкою на тілі. Кір, при тяжкому перебігу хвороби, небезпечна такими тяжкими ускладненнями,як : отити, ларингіт, бронхопневмонія, стоматит,сліпота, енцефаліт, запалення лімфовузлів шиї, трахеобронхіт, поліневрит, вродження ЦНС.

У цих випадках виникає високий ризик летальності у разі несвоєчасного надання кваліфікованої медичної допомоги.

Профілактика хвороби:

  • вакцинація;
  • ізолювання здорових дітей від хворих;
  • щоденні профілактичні огляди, термометрія дітей в осередку інфекції;
  • при виявленні кору в організованих колективах дітям до 3 років вводиться противокоревой імуноглобулін протягом перших п’яти днів після безпосереднього контакту з хворою дитиною.

Діти, яким вже більше трьох років, не щеплені досі, раніше не хворіли на кір, не мають протипоказань, підлягають обов’язковій вакцинації. На дітей, які контактували з хворим, які не хворіли на кір, не були щеплені, накладають карантин.

Щеплення самий надійний і ефективний метод профілактики захворювання — щеплення від кору, яка являє собою штучне, ослаблене інфікування маленького організму вірусом, в результаті чого виробляється захисний імунітет. Що повинні знати батьки про вакцинацію:

  • після щеплення з 6 по 20 день може піднятися температура, з’явитися кон’юнктивіт, утворитися дрібні висипання на тілі — все це безпечно і проходить протягом 2-3 днів;
  • перша вакцинація дітей проти кору проводиться в 1 рік, друга — в 6 років;
  • при цьому використовуються лікарями моновакцины або тривакцина (краснуха, кір, епідемічний паротит);
  • щеплення гарантує стійкий ефект захисту від кору протягом 15 років;
  • протипоказаннями до вакцинації від кору відносяться такі захворювання, як: гострі інфекції, патології крові, ураження серця, ревматизм, гострий нефрит.

Незважаючи на тяжкість захворювання, прогноз при дитячому кору сприятливий. Лише при розвитку ускладнень, із-за пізнього або неправильного лікування ця хвороба проводить до смерті.

Людмила Адамівна Кордон,

завідувачка дитячим інфекційним відділення міськрайТМО

 

Чат-бот Гаряча лінія