Що потрібно знати українцям, які мають борги за комунальні платежі?

4 Жовтня 2022, 9:48

Українцям, які мають борги за комунальні платежі, мають їх повернути. Ніхто борги не спише, але їх можна погасити поступово, уклавши з постачальниками комунальних послуг договори щодо реструктуризації заборгованості. При цьому, якщо боржник регулярно платитиме борг і не пропускатиме поточні платежі, він може розраховувати на субсидію.

Якщо деяких боржників не каратимуть принаймні до кінця війни, то більшості доведеться відповідати за борги, що накопичилися, ще до закінчення дії військового стану. Крім того ті, хто заборгував великі суми за платежі, можуть через суд конфіскувати майно. Щоб цього не сталося, краще подбати про погашення боргу, що утворився. Щоправда, не у всіх споживачів є гроші, які дають змогу одразу розрахуватися з комунальниками. Адже у багатьох борг утворився з об’єктивних причин, через погіршення матеріального становища.

Отже, для таких боржників єдиний вихід – реструктуризація боргу. Відповідно до чинного законодавства, борг за комунальні платежі можливо реструктурувати на строк до 60 місяців – залежно від суми заборгованості та доходів боржника.

Якщо буде укладено договір реструктуризації, споживач отримає право на субсидію. Звичайно, договір про реструктуризацію має бути укладено з боржником офіційно. І при цьому слід пам’ятати: якщо боржник прострочить плату за комуналку більш, ніж на три місяці – його позбавлять субсидії та він буде змушений одразу сплатити заборгованість або знову укладати договір про реструктуризацію.

Комунальне підприємство «Новоград-Волинськтеплокомуненерго»

Чат-бот Гаряча лінія