Що таке електронний рецепт на «Доступні ліки»?

16 Липня 2020, 14:18

Електронний рецепт на «Доступні ліки» – це документ, який створюється в електронній системі охорони здоров’я та дає можливість отримувати лікарські засоби (ЛЗ) безоплатно чи з незначною доплатою за програмою реімбурсації “Доступні ліки”. Такий рецепт у формі електронного документу в рамках «Доступних ліків» поширюється на ліки для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу, бронхіальної астми. Також електронний рецепт потрібен, щоб отримати ліки від ревматичних хвороб.

Для пацієнта електронний рецепт надходить у вигляді смс повідомлення, яке містить інформацію про номер рецепту та код підтвердження. Якщо у вас немає мобільного телефону, не хвилюйтеся. Такий рецепт ви отримаєте роздрукованим у вигляді інформаційної пам’ятки, яка міститиме не лише номер рецепту та код підтвердження, а й інформацію про виписані ліки та частоту їх приймання. Таку ж інформаційну пам’ятку на вимогу пацієнта лікар повинен роздруковувати.

Е-рецепт на «Доступні ліки» виписує лікар, із яким у пацієнта укладена декларація. Коли у пацієнта закінчуються ліки, він може звернутися до лікаря телефоном. Лікар випише електронний рецепт навіть без особистого прийому.

Новий рецепт на той самий лікарський засіб у межах «Доступних ліків» може бути виписаний:

– не раніше ніж за 7 днів, якщо в попередньому е-рецепті, за яким виписано цей лікарський засіб, курс лікування було встановлено на термін від 21 дня;

– за 3 дні, якщо такий строк є меншим за 21 день.

Е-рецепт містить інформацію про лікарський засіб, його кількість та спосіб вживання.

За е-рецептом можна отримувати ліки в будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі “Доступні ліки. Для цього пацієнт має сказати працівникові аптеки номер рецепта і код підтвердження, який після виписки прийшов у смс-повідомленні. Якщо в аптеці немає потрібних ЛЗ, можна звернутися в іншу.

Перелік аптек можна дізнатися на дашборді “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів («Доступні ліки»)” https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map чи зателефонувавши до контакт центру НСЗУ 16 77.

До речі, за програмою «Доступні ліки» було виписано вже понад 18,5 млн е-рецептів, майже 15,8 із них – погашено. Детальна інформація про кількість електронних рецептів регулярно оновлюється на дашборді НСЗУ https://bit.ly/38q7DbK.

 

НСЗУ для пацієнта

 

Чат-бот Гаряча лінія