Щорічно 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю
Щорічно 3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 14 жовтня 1992 року.
Він покликаний покликаний привернути увагу до проблем цих людей, проводити подальшу інтеграцію їх в життя суспільства.
Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства — людей із інвалідністю. Це в черговий раз акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.
На сьогодні кількість людей з інвалідністю на планеті становить більше 1 мільярда, або 15 % населення Землі.
У 2008 році набула чинності Конвенція про права людей з інвалідністю і Факультативний протокол до неї. Її підписала і Україна. Документ зобов’язує заохочувати, захищати і забезпечувати повне і рівне здійснення всіма особами з інвалідністю всіх прав людини і основних свобод, а також розглядати проблематику інвалідності через призму прав людини. Якщо говорити простою мовою, Конвенція вимагає ставитися до людей не як до отримувачів гуманітарної допомоги, а як до повноцінних членів суспільства.
Відзначаючи щороку 3 грудня Міжнародний день людей з інвалідністю, прогресивне людство засвідчує цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги. Для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до осіб з інвалідністю визначає ступінь цивілізованості суспільства.
Люди з інвалідністю не вимагають до себе жалю, тому що, як ніхто інший, давно усвідомили, що це шлях в нікуди. Вони прагнуть жити серед людей, бути в суспільстві й відчувати себе активними його учасниками, як і всі ми.
Практика показує, що люди з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними та високоефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми.
Вікторія Ридецька,
вчитель-логопед КУ «Інклюзивно-ресурсний центр»
Новоград-Волинської міської ради
(за матеріалами: https://idpwd.org/, https://uk.wikipedia.org/, https://www.un.org/).