Щотижневий моніторинг цінової ситуації на основні продовольчі товари

14 Липня 2022, 16:06

За результатами щотижневого моніторингу цінової ситуації на основні продовольчі товари на території Новоград-Волинської міської територіальної громади ціни на зазначену групу товарів залишилися без змін. Високою лишається ціна на гречану крупу. Саме ж зростання цін на гречку пов’язано з недостатніми для задоволення внутрішніх потреб площами посівів, підвищеним попитом на гречку в умовах війни та припиненням її імпорту з росії та білорусі.

Виробництво гречки в Україні у 2021 році склало 106 тис. тонн, тоді як для задоволення внутрішнього попиту необхідно 180 тис. тонн. Але є й оптимістичніший сценарій. За попередніми оцінками, загальна площа посівів гречки у 2022 році може становити 80-90 тис. гектарів, і за сприятливих погодних умов Україна отримає достатній для внутрішнього споживання врожай.

Задля забезпечення стабільної цінової ситуації на території Житомирської області на основні продовольчі товари у період правового режиму воєнного стану, контроль за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі цін на вищезазначені товари забезпечують обласна військова адміністрація спільно з Національною поліцією, Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в межах дії Постанови КМУ від 18.03.2022 р. №311.

 

Відділ економічного планування та підприємницької діяльності міської ради

Чат-бот Гаряча лінія