Шкільний автобус, оздоровлення дітей та мільйони для військових: на сесії внесли зміни до бюджету

28 Червня 2023, 15:29

28 червня, в День Конституції України, у Звягелі провели позачергове засідання сесії міської ради. Поза планом депутати зібралися, щоб ухвалити чотири рішення та нагородити відзнаками кращих представників громади. Зокрема, відзнаку “Гордість Звягеля” передадуть нашому земляку – Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному.
Перед початком сесії відбулася церемонія вручення нагород.
Орденом “За мужність III ступеня” (посмертно) нагородили військовослужбовця Сергія Левковича, який боронив Україну від російської окупації ще з 2014 року та героїчно загинув на Херсонщині влітку 2022 року. Нагороду отримала дружина, яка тепер самотужки виховує двох дітей.
За особливі здобутки перед нашою громадою відзнаки отримали:
Орденом “Звягель” нагороджуються люди, які зробили вагомий особистий внесок у розвиток будь-якої сфери життєдіяльності Звягельської міської територіальної громади. Цьогоріч це:
????Сергій Климентійович Поліщук;
????Валентина Никифорівна Константинова;
????Валентина Миколаївна Собецька;
????Сергій Миколайович Мельник.
Орденом “Звягельська доблесть” нагороджуються звягеляни – захисники України, за заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України, які виявили мужність і відвагу при захисті Вітчизни:
????Андрій Миколайович Герасимчук;
????Богдан Юрійович Кривенко;
????Євген Євгенович Гнітецький;
????Віктор Володимирович Троць;
????Павло Станіславович Юта;
????Володимир Юрійович Косинський;
????Петро Вікторович Золотійчук;
????Василь Русланович Деркач;
????Алла Петрівна Хрипунова;
????Валерій Петрович Касянчук.
????Валентина Василівна Ульянова;
????Анатолій Лукашевич Якусик;
????Олександр Вікторович Подейко.
????Андрій Володимирович Найдюк;
????Олександр Олександрович Ніконов.
????Денис Валерійович Тимощук;
????Наталія Миколаївна Гичко.
????Олександр Броніславович Ходаківський.
Цьогоріч відзнака “Гордість Звягеля” набула нового значення. Нагороду отримали ті, хто сьогодні стоїть на захисті держави та право на існування українців. Відзначили наших земляків, які отримали звання Героя України у російсько-українській війні.
????Іван Іванович Вінник – український військовослужбовець, полковник Збройних сил України, командир 72-ї окремої механізованої бригади оперативного командування “Північ” Сухопутних військ Збройних Сил України. Учасник російсько-української війни. Герой України.
????Олег Миколайович Гончарук – український військовослужбовець, полковник Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Лицар ордена Богдана Хмельницького трьох ступенів (2022, 2022, 2021), кавалер ордена “За мужність” III ступеня (2018), Герой України (2022). У жовтні 2022 року увійшов до списку 25 найвпливовіших українських військових від Нью Войс.
????Володимир Володимирович Гринюк – майор Збройних сил України, заступник механізованого батальйону 30-ї окремої механізованої бригади, Герой України (2015), учасник російсько-української війни, Заступник голови СУВІАТО.
????Валерій Федорович Залужний – український воєначальник, генерал, Головнокомандувач Збройних сил України (з 27 липня 2021), член Ради національної безпеки і оборони України (з 28 липня 2021). 23 травня 2022 увійшов до списку 100 найвпливовіших людей 2022 за версією журналу Time.
????Олександр Олексійович Павлюк – український військовослужбовець, генерал-лейтенант Збройних сил України, Герой України (2022). Командувач Об’єднаних сил (з 28 липня 2021 до 15 березня 2022 року). Голова Київської ОДА (з 15 березня по 21 травня 2022 року). Перший заступник міністра оборони України (з 14 лютого 2023 року). Член Ставки Верховного Головнокомандувача (з 6 березня 2023 року).
????Сергій Станіславович Собко – бригадний генерал Збройних сил України. Начальник штабу – заступник командувача Сил територіальної оборони ЗСУ (2022). Звання Герой України отримав 23 березня 2015. Комбат Сергій Собко став одним з героїв фільму “Рейд. Сила нескорених”.
????Володимир Володимирович Сидунець – старший лейтенант ЗСУ, учасник російсько-української війни. Звання Герой України отримав 16 березня 2022.
По завершенню вручення нагород, депутати перейшли до розгляду порядку денного.
Основним питанням, власне, яке й спричинило позачергове зібрання сесії міської ради, стало внесення змін до бюджету міської територіальної громади на 2023 рік. Деталі розповіла начальник фінансового управління Ірина Ящук
“Розпорядженням начальника Житомирської ОВА затверджено розподіл міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам, в тому числі й Звягельській територіальній громаді, – пояснила Ірина Ящук. – А саме надається субвенція на виплату грошової компенсації за належні для утримання житлові приміщення для сімей учасників бойових дій не території інших держав у сумі 4 мільйони 810 тисяч гривень. Також надається субвенція на виплату грошової компенсації за належні для утримання житлові приміщення для внутрішньопереміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та цілісність України у сумі 1 мільйон 359 тисяч гривень. Крім того, на виплату грошової компенсації за належні для утримання житлові приміщення для осіб з інвалідністю I та II категорії, яка настала внаслідок поранення, контузії під час захисту незалежності, суверенітету та цілісності України у сумі 27 мільйонів 401 тисяча гривень”.
В рамках ухваленого рішення, кошти вільного залишку бюджету громади у сумі 500 тисяч гривень спрямували на звернення військових частин. Ще 1 мільйон 565 тисяч гривень перерозподілили з капітального ремонту доріг на матеріально-технічне забезпечення місцевої військової частини.
Також депутати підтримали співфінансування з міського бюджету в сумі 1 мільйон 605 тисяч гривень (50% вартості) для придбання шкільного автобуса в заклади загальної середньої освіти громади.
У Положенні про надання адресних грошових допомог громадянам Звягельської міської територіальної громади розширили перелік дітей, які можуть отримати допомогу на оздоровлення. Нагадаємо, що 1 червня понад 10 мільйонів гривень з бюджету Звягеля виділили на забезпечення оздоровлення дітей (шкільного віку) загиблих захисників та військовослужбовців, які боронять Україну від російської окупації. Тепер завдяки змінам до Положення ухваленим сьогодні, таку допомогу зможуть отримати й ті діти, які проживають, зокрема в старостинських округах нашої громади, але через відсутність там шкіл, навчаються в сусідніх селах, які не відносяться до Звягельської громади. Тож разову грошову допомогу на оздоровлення в сумі 5 тисяч гривень отримають всі діти військовослужбовців шкільного віку, які зареєстровані та проживають на території Звягельської громади, навіть якщо вони навчаються за її межами.
Серед іншого депутати врегулювали технічні питання задля пришвидшення будівництва сховищ у школах та прискорення будівництва сонячної електростанції у Центрі дитячого розвитку “Дельфін” (дитсадок в районі “Болгарбуд”). А до програми шефської допомоги місцевим військовим частинам внесли правки, щоб розширити перелік можливої підтримки коштом бюджету громади.

Партнерський матеріал Novograd City

Чат-бот Гаряча лінія