«Школа глаукоми»

2 Грудня 2016, 6:27

30 листопада 2016р. в актовому залі Новоград-Волинського міськрайТМО відбулося відкриття  і навчання в «Школі  глаукоми». На заході були присутні медичні працівники, мешканці міста та району. Велика увага світової громадськості прикута до цієї проблеми в зв’язку із збільшенням кількості хворих  на глаукому щороку. Необхідність таких занять важлива, тому що широка поінформованість населення про причини, прояви та вчасне виявлення цієї патології дозволяє зберегти зір на довго. Відомий факт, що на перших стадіях хвороба протікає безсимптомно, її ще називають «тихим злодієм зору». Виявлена в розвинутих  та далеко зайшлих стадіях – прогресує дуже швидко з незворотною втратою зору. Такі хворі стають глибокими сенсорними інвалідами і їхній світ стає обмеженим.

Присутнім була прочитана лекція лікарем офтальмологом Новоград-Волинського міськрайТМО Данилюк Світланою Олексіївною на тему «Як жити з глаукомою?», яка супроводжувалась демонстрацією цікавих відеороликів, слайдів, проведено тренінги по набуттю практичних навиків самообстеження та перевірки гостроти та полів зору.

По закінченню заняття, у вигляді домашнього завдання слухачі отримали пам’ятку порад – заходів по веденню здорового способу життя та профілактиці глаукоми. Бажаючим було проведено обстеження у лікаря офтальмолога поліклініки КДД  з приводу глаукоми.

Започаткована традиція матиме продовження у вигляді занять двічі на рік.

Кожна людина повинна бачити сонце!

 

О. Кундельська

 

Чат-бот Гаряча лінія