Штаб (COVID-19) закликає жителів громади дотримуватися протиепідемічних норм та вимог

11 Вересня 2020, 17:20

11 вересня відбулося чергове засідання штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19, яке за участі тимчасово виконувача повноважень міського голови, секретаря міської ради Олени Пономаренко провів керуючий справами виконавчого комітету міської ради Дмитро Ружицький.

Як проінформував начальник відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Любомир Дутчак, в порівнянні з минулим тижнем ситуація щодо захворюваності на COVID-19 у місті та районі погіршилася. Якщо протягом минулого тижня було зафіксовано 6 випадків коронавірусної інфекції, то за поточний тиждень їх 26. Зокрема, за останню добу – 10. На стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» перебуває 21 хворий на COVID-19: 10 жителів міста, 4 жителі Новоград-Волинського району, 5 – Баранівського району та 2 – Ємільчинського району. Їх стан середньої та важкої тяжкості. (детальніше: https://info.nvrada.gov.ua/uk/articles/item/13340/schodo-stanu-zahvoryuvanosti-na-koronavirus-v-novograd-volinskij-miskij-otg-11-09-2020). Звернення начальника відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Любомира Дутчака щодо ситуації із розповсюдженням коронавірусної інфекції COVID-19 можна переглянути за посиланням: https://www.facebook.com/watch/?v=2383695755266100.

Головний лікар КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» повідомив, що всього у закладі охорони здоров’я розгорнуто 80 ліжок для лікування хворих з коронавірусною інфекцією, з них 45 обладнано подачею кисню, наявні 6 апаратів ШВЛ для лікування саме даної категорії пацієнтів.

На засідання штабу були запрошені керівники закладів позашкільної освіти: директор Палацу дітей та молоді Ольга Добровольна, директор Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Валентина Найдюк та директор Школи мистецтв міста Лілія Полтавченко, які проінформували про роботу в умовах адаптивного карантину. Зокрема, було зазначено, що наразі заклади забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту та дезінфекції. У зв’язку з нещодавнім виявленням коронавірусу у вчительки ліцею №11 та переведенням з 09 по 18 вересня навчального процесу в ліцеї на дистанційну форму, списки учнів, які визначено як контактні особи, передано у заклади позашкільної освіти та на період їх самоізоляції не допускаються до навчання у зазначені заклади або ж з ними проводяться дистанційні заняття.

Також члени штабу заслухали начальника Новоград-Волинського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександра Коваля, який доповів, що в період з 04 по 10 вересня фахівцями Держпродспоживслужби проведено 17 позапланових перевірок підконтрольних об’єктів (12 – агропродовольчі ринки, 2 – заклади загальної середньої освіти, 1 – ДНЗ, 1 – магазин з реалізації продовольчих товарів, 1- заклад громадського харчування) на предмет дотримання карантинних заходів. Також в складі мобільної групи за поточний тиждень комісійно обстежено 19 об’єктів різних форм власності (заклади громадського харчування, заклади роздрібної торгівлі продовольчими та не продовольчими товарами) щодо дотримання санітарних вимог та протиепідемічних заходів, виявлені порушення на 2 об’єктах (продовольчі магазини), власникам закладів винесені попередження.

Разом із в.о. начальника Новоград-Волинського міжрайонного відділу ДУ “Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України” Світланою Степанюк та медичним директором КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Новоград-Волинської міської ради Галиною Барашовець були обговорені питання щодо визначення кола контактних осіб, проведення заключної дезінфекції приміщень у сімейних вогнищах хворих на COVID-19, які перебувають на стаціонарному лікуванні, відпрацювання алгоритму дій при виявленні особи з підозрою на коронавірусну інфекцію.

Крім того, було наголошено, що державна комісія з питань ТЕБ та НС раз на 7 днів ухвалює рішення про встановлення рівнів посилення та послаблення рівнів карантинних обмежень в регіонах. Рішення про послаблення «червоного», «помаранчевого» та «жовтого» рівня не може бути переглянуто раніше, ніж 14 днів. Зокрема, для обов’язкового дотримання громадянами діють наступні карантинні заборони:

– перебування у громадських будівлях і спорудах, та у громадському транспорті без одягнених засобів індивідуального захисту;

– перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу;

– самовільно покидати місця самоізоляції, обсервації;

– проведення масових заходів з розрахунку більше 1 людини на 5 квадратних метрів;

– робота кінотеатрів із наповненістю понад 50%;

– перевезення пасажирів в кількості більшій, ніж сидячих місць;

– проведення концертів, крім тих, які проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності;

– проведення дискотек;

– робота розважальних закладів (нічних клубів);

– діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо).

Шановні жителі Новоград-Волинської міської ОТГ! Нагадуємо, аби уникнути захворювання на коронавірусну інфекцію, дотримуйтеся основних правил: ретельно мийте та дезінфікуйте руки; носіть захисну маску в громадських місцях; уникайте великого скупчення людей; дотримуйтеся соціальної дистанції. Не нехтуйте правилами та будьте свідомими!

Оксана Талько, начальник відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія