Скільки грошей виділили з бюджету на галузі культури і спорту: рішення сесії міської ради

13 Березня 2023, 16:59

 

Продовжуємо розповідати про бюджетні видатки на цей рік, які ухвалили на засіданні сесії 9 березня.

Усього на розвиток галузі культури депутати під час чергового засідання сесії заклали 10 мільйонів 255 тисяч гривень. Що входить в цю суму, ми запитали у начальника управління культури і туризму, голови постійної комісії міської ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, освіти, культури та спорту Олександра Широкопояса.

“Почнімо з поточних ремонтів. Найбільший – це поточний ремонт Палацу культури імені Лесі Українки. У нас там два об’єкти. Перший – на загальну суму 2 млн 900 тис. грн. У цю суму входять заміна фасадних віконних блоків 1-3 поверхів, з внутрішнього боку IDEA Hub і з внутрішнього боку, де займається танцювальний колектив “Веселка” та інші. Також в цю суму входить заміна усіх дверей, яких близько 100. Включили сюди і поточний ремонт ґанку з лівого боку, про який писали в соцмережах. Відремонтується і ґанок центральної частини Палацу культури, замінять електропроводку тощо.

Окремий проєкт – поточний ремонт даху Палацу культури на загальну суму 690 тисяч гривень. Дах протікає, і всю центральну частину потрібно заміняти. На жаль, у 2013 році був неякісний капітальний ремонт. Неправильно зроблена зливова система, тому що жолоби вужчі, ніж потік води, який збирається під час дощів. Їх потрібно було проєктувати вдвічі ширшими, чим ми зараз і займатимемося. Окрім заміни зливової системи, будемо укріплювати й утеплювати центральну частину даху.

Знайшли механізм з можливістю проплати, щоб облагородити нашу фортецю – Звягельський замок. У вежі є підвальне приміщення. Ми його додали до переліку укриттів громади і шляхом поточного ремонту укриття відремонтуємо підвальне приміщення, частково перший поверх та огорожу на другому. Це дасть змогу сучасніше використовувати цей об’єкт у туристичному напрямі. Окрім того, на Фортеці проводитиметься велика кількість заходів, тому потрібно дотримуватись умов безпеки і мати там укриття. На це передбачили 1 мільйон 450 тис. грн.

Ще один об’єкт, який ми хочемо зробити, це – краєзнавчий музей. Капітальний ремонт споруди вже завершили, проте коли робили проєктну документацію, ремонт даху не передбачили. І зараз, на жаль, дах протікає, і ремонти трішки зіпсувались. На реконструкцію разом зі зливовою системою виділили 730 тисяч гривень.

Відремонтують і два приміщення Школи мистецтв на вулицях Соборності, 57 та Соборності, 59. Спрямують 330 і 370 тисяч відповідно. Крім вікон, тут замінять старі двері, частково електрику та осучаснять будівлі.

Торік туристичний центр отримав будівлю, в якій розміщувалася колишня районна бібліотека. Як ми й говорили, це приміщення не знищили і зробимо все, щоб воно використовувалось за туристичним і культурним призначенням. Хочу нагадати, що це чи не єдина будівля в нашому місті, яка має свою історію, тож може бути об’єктом цікавої екскурсії. Приміщення старе, але не аварійне і може проіснувати ще десятки років без ремонтів. Але ми його осучаснимо. З бюджету виділили 720 тисяч гривень на ремонт підлоги двох центральних кімнат і сходинкові марші. А інші десять кімнат ремонтуватимемо коштом благодійників. Ці роботи дадуть змогу офіційно відкрити приміщення і проводити різні заходи.

Також виділи кошти й на сільські будинки культури та клуби: Великомолодьківський – 380 тисяч, Борисівський – 450, Пилиповицький – 740, Майстрівський – 790.

Заклали 95 тисяч і на перевезення творчих колективів.

Галузь спорту отримала 200 тисяч на реалізацію грантових молодіжних проєктів. Нагадаємо, що у минулих роках у межах цих проєктів організували та провели Фестиваль вуличної музики, Student Fest та Леся Гранд Фест тощо.

450 тисяч виділили на закупівлю тренажерів.

Депутат міськради Віктор Черевко наголошує, що “потрібно виділяти кошти і розвивати галузі культури і спорту. Попри війну, молодь має займатися спортом, а культура – розвиватися. До того ж кошти в бюджеті є”.

Матеріали сайту novograd.city: https://novograd.city/articles/271125/skilki-groshej-vidilili-z-byudzhetu-na-galuzi-kulturi-i-sportu-rishennya-sesii-miskoi-radi

Чат-бот Гаряча лінія