Скільки коштує вода у Новограді-Волинському

10 Червня 2022, 8:17

Багато було негативних думок у соціальних мережах з цього приводу, тому ми вирішили запитати начальника водоканалу Олександра Тимофіїва, то все ж таки скільки коштує вода у Новограді-Волинському.

Нещодавно виконавчий комітет міської ради розглянув наше звернення від січня щодо встановлення тарифу на послугу з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і ухвалив рішення, що оновлений тариф буде діяти через 10 днів після завершення воєнного стану в Україні. Наразі вартість послуг залишається на попередньому рівні, для тих хто отримує виключно послугу з водопостачання вартість кубу води складає 19,09 грн. Хто отримує дві послуги із водопостачання та водовідведення вартість разом становитиме 44,71 грн.

Яка причина підняття тарифу?

Розрахунок планових тарифів ми зробили відповідно Постанови КМУ “Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги” від 01.06.2011 №869 зі змінами та доповненнями. Причинами перегляду тарифу в сторону збільшення є: ріст цін на електроенергію на 39,4%, так за 6 місяців не перевищуючи норми споживання закладені в тарифі, витрати на електроенергію додатково зросли на 4,2 млн грн; на реагенти – 2,5%; підвищення розміру мінімальної заробітної плати; прожиткового мінімуму для працездатного населення та зростання відрахувань на соціальні заходи згідно Закону “Про Державний бюджет України на 2022 рік” та зміни до Галузевої угоди на 2017-2021 роки призвели до збільшення витрат на заробітну плату. На жаль, ці складові не залежать від підприємства та органів місцевого самоврядування.

Багато мешканців громади стверджують, що вартість води у нашому місті найдорожча чи це так?

Я з цим твердженням погодитись не можу. Ми проаналізували тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в Житомирській області і хочу сказати, що вартість цих послуг в сукупності коливається від 37 грн до 101 грн м3. Наприклад: тариф на послугу з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у Житомирі складає 37,53 грн, у Коростені – 49,24 грн, Баранівці – 61,89 грн, Олевську – 62,45 грн, Любарі – 10,28 грн, Пулинах – 74,34 грн, Черняхові – 101,0 грн. Велика кількість споживачів не розуміє об’єми використання води. Тому звертаю увагу, що навіть при новому тарифі вартість 10 літрів води становитиме 0,25 грн, а 10 літрів стоків – 0,35 грн. Купуючи воду в пунктах продажу доочистки, за ці ж 10 літрів ви сплатите від 10 до 15 грн. Це вода з систем централізованого водопостачання, яка проходить додаткову фільтрацію і, як бачимо, продається в 40-50 раз дорожче.

Часто підприємство повідомляє про припинення водопостачання у зв’язку з аваріями. Чому так відбувається?

Наше комунальне підприємство засноване в 1935-1937 роках. Загальна довжина трубопроводів у системі водопостачання складає 216,8 км. Загальна довжина каналізаційних мереж – 90,7 км. Велика частина цих мереж вже експлуатується близько 50 років. У зв’язку з цим відбуваються різні аварійні ситуації. Ми змінили підходи до виконання таких ремонтних робіт, так було відремонтовано із заміною труб близько пів кілометра аварійних ділянок трубопроводів, зокрема на вул. Юношева, Леваневського, Житомирській, Рокосовського, Наталії Оржевської, Шепетівській. На жаль, заміна мереж дороговартісна.

Як працює підприємство зараз під час воєнного стану?

На даний час підприємство працює в штатному режимі. З початку війни, через руйнування інфраструктури та через тимчасову окупацію певних районів, де ми раніше брали реагенти, ми були змушені шукати інші шляхи їх постачання. Сьогодні, хочу всіх заспокоїти, водоканал забезпечений основними реагентами на 4-4,5 місяці роботи. Слід зауважити, що реагенти значно здорожчали. За виділені міською радою кошти вже закуплено 200 кВт дизель-генератор. Даний генератор, в разі виникнення надзвичайної ситуації і зникнення електроенергії, дозволить забезпечити місто централізованим водопостачанням відповідної якості з тиском 1 Бар. Зараз активно займаємось ремонтними роботами головної каналізаційної насосної станції. Наразі там вже проведені роботи по очищенню від багаторічних відкладень та замулень приймального резервуару діаметром 22 м та глибиною 3 м. Завдяки фінансовій підтримці підприємства депутатами міської ради та міським головою вже закуплено та отримано два насоси для встановлення на цій станції, очікуємо доставку ще одного насосного агрегату та шафи керування насосами. Все це дозволить нам забезпечити належну стабільну та енергоефективну роботу даного надважливого об’єкта нашої інфраструктури.

Разом нам слід не забувати, що підприємство це стратегічний об’єкт без якого не можлива життєдіяльність міста, тому лише спільними зусиллями ми можемо вистояти. Зараз заборгованість споживачів за надані послуги складає близько 6 млн грн. У кого є можливість прошу провести розрахунки за спожиті послуги, таким чином підтримати стабільну роботу комунального підприємства.

Серед актуальних питань, які турбують жителів громади – це повірка лічильників. Чи потрібно це робити і чому?

Повірка лічильників це вкрай необхідна процедура для якісного та точного обліку води. Не повіряючи лічильник, споживачі не можуть бути впевнені в коректності нарахувань згідно з показниками обліку води, тобто фактично взята ними вода не відповідає показанням лічильника, і як правило, такі споживачі переплачують. Сьогодні кількість не повірених лічильників становить 7619 шт. До початку військових дій на території України ми активно боролись з цієї проблемою, однак через обставини, тимчасово призупинили цей процес.

Кожному споживачеві у квитанціях приходить повідомлення про наступну дату повірки чи необхідність це зробити зараз. Ті, в кого є можливість зробити повірку в умовах воєнного стану – робіть, уся необхідна інформація за т. 096-166-85-83. Ті, хто не має можливості зараз повірити лічильник зробить це після війни.

В будь-якому випадку, після завершення воєнного стану ми поновимо активну роботу по повірці лічильників, переведення на норму споживачів які не повірятимуть лічильник.

І на сам кінець. З початком весни встановлюється тривалість поливального сезону і з мешканців стягується плата за поливання присадибних ділянок. Кого це стосується і що потрібно зробити, щоб уникнути оплати за полив?

Плату за поливання присадибних ділянок у приватному секторі споживачам нараховується виключно у разі відсутності засобів обліку холодної води. У нас таких 386 абонентів із 18014 абонентів. Вартість поливу 0,01 га в місяць складе 343,62 грн, власникам присадибних ділянок у розмірі 0,05 га вартість плати за полив складе 1718,0 грн в місяць. Підприємство вже направило звернення до виконавчого комітету міської ради з проханням погодити тривалість поливального сезону на території міста з 15 травня по 15 вересня, ми очікуємо відповідного рішення. Тому наполегливо рекомендую споживачам, які здійснюють розрахунки за нормами водоспоживання, облаштувати водопровідні вводи лічильниками обліку холодної води і таким чином уникнути оплати за полив. Консультацій щодо встановлення лічильників споживачі можуть отримати за тел. 098-609-73-26, 063-243-62-33, 3-53-27, або звернутися безпосередньо в абонентський відділ підприємства за адресою Г. Сагайдачного,43 (каб. 20,21).

 

Novograd.City

Чат-бот Гаряча лінія