Дія. Відкриті дані

Держава збирає та накопичує інформацію про різні аспекти нашого життя. Ці дані дуже цінні, і велика частина з них має бути доступною та відкритою для бізнесу, стартапів, урядовців, журналістів, громад

Як скористатись?

Питання та відповіді

 

 

 

 

Інформація

Відкриті дані — це

 

Публічна інформація
Тобто інформація, яка була отримана/створена розпорядником на законних підставах.

 

Машиночитаний формат
Тобто формат, що дозволяє автоматизоване оброблення даних електронними засобами. Це означає, що не тільки людина, але й комп’ютер має розпізнавати дані.

 

Вільний і безоплатний доступ
Як до самих даних, так і до подальшого їх використання. Тож спокійно створюйте власні рішення на основі даних – як для себе, так і для бізнесу та громадськості.

 

Суспільна користь
Влада, бізнес та громадяни можуть використовувати відкриті дані для одержання економічної, екологічної та іншої соціальної користі.

 

Прозорість та боротьба з корупцією
Відкриті дані допомагають запобігати порушенням з боку влади. Приміром, усі охочі можуть контролювати планування та витрати бюджету, державні закупівлі тощо.

 

Драйвер інновацій та економічного розвитку
Дані по-справжньому цінні коли їх використовують. Великий і малий бізнес створює послуги та сервіси, віднаходить можливості для економії та вдосконалення своєї діяльності.

.tb_button {padding:1px;cursor:pointer;border-right: 1px solid #8b8b8b;border-left: 1px solid #FFF;border-bottom: 1px solid #fff;}.tb_button.hover {borer:2px outset #def; background-color: #f8f8f8 !important;}.ws_toolbar {z-index:100000} .ws_toolbar .ws_tb_btn {cursor:pointer;border:1px solid #555;padding:3px} .tb_highlight{background-color:yellow} .tb_hide {visibility:hidden} .ws_toolbar img {padding:2px;margin:0px}

 

Типові питання

Чат-бот Гаряча лінія