Соціал-Національна Громада Українців з м. Миколаїв підтримує ініціативу Новоград-Волинського міського голови щодо перейменування нашої держави

9 Жовтня 2015, 21:46

На адресу міського голови Володимира Загривого надійшов лист від Соціал-Національної Громади Українців з  м. Миколаїв. „Наша організація із задоволенням і підтримкою ознайомилася з повідомленням, що мер Новограда-Волинського пропонує Президенту, Верховній Раді, Уряду, Асоціації міст України і усім міським головам розглянути зміни до Конституції України, щоби перейменувати Україну в Україну-Русь. І це буде встановленням історичної справедливості та здорового глузду.

У зв’язку з цим ми повідомляємо Вам, що у квітні 2015 року ми надіслали аналогічне звернення щодо відновлення назви України в «Русь-Україну» чи «Україну-Русь» і відправили до Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, Світового Конгресу Українців, Конгресу Українських Націоналістів, Української Православної Церкви Київського Патріархату, інституту історії Національної Академії Наук України, Голові Миколаївської ОДА, Голові Миколаєва; а згодом до Президентів Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми, Віктора Ющенка, Петра Порошенка, керівникам фракцій коаліції, Президії Верховної Ради і ін.

На сьогоднішній день ми отримали понад 10 відповідей, в яких схвалюється наша пропозиція, підтримується, виноситься подяка за нашу ініціативу тощо. Що ж до дієвих заходів відзначимо відповідь Першого заступника Голови Верховної Ради А. Парубія, який теж схвалив-підтримав нас і повідомив, що наше звернення спрямоване до комітету ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Отримали ми й відповідь від Голови цього комітету Г. Немирі, який, як і А. Парубій, теж схвалив-підтримав наше звернення та надіслав наше звернення до інституту історії НАНУ для вивчення та обґрунтування. І останнє на сьогоднішній день ми маємо повідомлення-відповідь заступника Голови комітету з прав людини В. Пацкана, котрий, посилаючись на висновок інституту історії (нам невідомий… до того ж нам з цього інституту не відповіли!) та, вочевидь, на власний погляд, вважає, що підстав для «повернення до територіально-етнічної назви «Русь-Україна» (наша редакція) немає, та наводить пояснення, чому саме так треба… не діяти.

У відповідь ми звернулися знову, вже особисто до Нардепа В. Пацкана з бажанням ознайомитися з висновками експертів інституту історії НАНУ, та висловили деякі додаткові свої міркування щодо необхідності відновити назву «Русь-Україна» саме зараз, сьогодні, негайно, поки триває війна; бо ж коли настане мир, а чи замирення і ми почнемо цього добиватися, нас не зрозуміють і звинуватять і чужі, і свої та особливо Московщина, – у порушенні спокою; у махровому буржуазному націоналізмі; екстремізмі; у розбурхуванні – провокації; у переписуванні історії; у нанесенні шкоди інтересам та безпеці московщини та ще будь-що… чого-чого, а фантазій та всіляких з боку Північної сусідки капостей щодо звинувачення України там ніколи не бракувало, віками… Та й Європа, і Штати; Канада, Австралія, Японія і всі інші хто нас підтримує, не зрозуміють тоді нас… а під час війни це виглядатиме як її частка. Це було на початку серпня. Відповіді досі від В. Пацкана ми не отримали…

Щоб ми хотіли, звертаючись ось до Вас. 1. – взнати, який результат ви маєте від вашої пропозиції. 2. – почути, які ваші наступні дії. 3. – отримати з Вашого боку корисні нам поради, пропозиції, рекомендації, наміри тощо… у разі продовження нашого з вами спілкування.

З пошаною і надією від імені СНГУ Анатолій Вікторович Шаповалов, голова.“

 

Чат-бот Гаряча лінія