Соціальні працівники Новограда-Волинського відзначили своє професійне свят

3 Листопада 2015, 23:52

30 листопада у великій залі Будинку рад  відбулися урочистості з нагоди професійного свята Дня працівників соціальної сфери.  Це свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосердя, створює добро не тільки зі службового обов’язку, а й за велінням совісті та покликом душі. Вони дарують людям надію на краще, вчасно подають руку допомоги тим, хто цього потребує. В нашому місті працює 11 установ соціального напрямку, які своєю працею щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці, трудових відносин. Усі працівники цієї сфери об’єднані у велику соціальну родину. Кожну  установу очолює керівник, який забезпечує і організовує якісну роботу.

Під час урочистостей з вступним словом до присутніх звернувся новообраний міський голова Віктор Весельський, який зазначив: „Свято завжди є свято. Так приємно трапилося, що ви той перший колектив, який мені довелося привітати з професійним святом. Ваша робота це велика й почесна місія служити народу, працювати за покликанням серця. Бажаю усім вам щастя, здоров’я, здійснення всіх мрій та сподівань. А  я, буду робити все, щоб ви почували себе захищеними, щоб наше місто було найкращим і все те, що робив Володимир Загривий і його команда ми будемо продовжувати.“ Після вітальних слів Віктор Леонідович виконав почесну місію вручив Почесні грамоти департаменту праці та соціального захисту облдержадміністрації, Почесні грамоти Новоград-Волинської міської ради та  Подяки міського голови найкращим працівникам галузі. Також, відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка від 21 серпня 2015 року №489, вручив державну нагороду –  почесне звання України «Мати – героїня» жительці нашого славного Новограда-Волинського Біліченко Олені Володимирівні за материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, створення умов для їх всебічного розвитку, формування високих духовних і моральних якостей. Олена Володимирівна працює фельдшером швидкої медичної допомоги Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у місті Новограді-Волинському. Разом з чоловіком Миколою Степановичем народили та виховують семеро дітей – четверо синів та троє доньок. 

З вітальним  словом до присутніх звернулася  куратор соціальної сфери, заступник міського голови-начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради Лариса  Шутова. „Шановні працівники галузі, від вашого професіоналізму, компетентності, високих професійних якостей залежить якість життя тисяч людей у нашому місті. Їх соціальне почуття, впевненість у завтрашньому дні. Щодня, щогодини ви зігріваєте душевним теплом самотніх людей похилого віку, інвалідів, піклуєтесь про дітей з багатодітних, прийомних сімей, допомагаєте молоді у професійному визначенні, пошуку роботи та працевлаштуванню безробітних, відстоюєте трудові та соціальні проблеми працівників, забезпечуєте матеріальну підтримку в разі тимчасової втрати працездатності, трудового каліцтва, організовуєте оздоровлення чорнобильців, нараховуєте та виплачуєте пенсії, надаєте матеріальну й психологічну допомогу учасникам АТО, членам сімей загиблих наших земляків, дбаєте про їх реабілітацію. Професія обрана кожним з нас особлива, нас поєднує любов до людей, прагнення оточити турботою немічних та самотніх, зігріти їх теплом своїх щедрих сердець. Щиро вітаю всіх зі святом та бажаю усім нам мир на нашій Україні за який ми молимось та віримо, що він скоро настане. Добра, любові, благополуччя і вдячності від наших людей.“ 

Представники самодіяльних колективів міста, творчої молоді міста привітали присутніх яскравими музичними та танцювальними номерами.

Довідково: В управлінні праці та соціального захисту населення, злагоджено, професійно працює 36 висококваліфікованих спеціалістів. Від професіоналізму і компетентності, високих особистих якостей спеціалістів управління залежить своєчасне надання допомоги, пільг  та компенсаційних виплат  жителям  нашого міста, які щороку звертаються за допомогою в управління. З 56 тисяч міського населення до управління звертається близько 34 тисяч громадян, яким надається 77 видів різних соціальних послуг.

Територіальний центр соціального обслуговування – має три структурних підрозділи: відділення соціальної допомоги вдома, відділення  натуральної допомоги, відділення соціально-побутової адаптації. Відділення соціальної допомоги вдома надає соціально-побутові послуги одиноким непрацездатним громадянам та інвалідам, в домашніх умовах. На обслуговуванні відділення соціальної допомоги вдома знаходиться  558 чол., яких обслуговує 44 соціальних робітників, в резерві знаходиться 480 пенсіонерів.  В управлінні Завдяки діяльності Центру соціальної реабілітації дітей інвалідів – сім’ї, які виховують дітей з функціональними обмеженнями мають можливість проходження реабілітації дітей в місті абсолютно безкоштовно. 

Пенсійного фонду України в м. Новограді-Волинському та Новоград-Волинському районі працює 58 високо кваліфікованих спеціалістів. Управління Пенсійного фонду  проводить збір, акумуляцію, облік страхових внесків та єдиного соціального внеску, призначає пенсії та здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду.

Державна служба зайнятості України налічує  33 спеціалісти. Пріоритетними напрямками роботи служби на ринку праці є сприяння у працевлаштуванні незайнятого населення, підвищення кваліфікації робочої сили та конкурентоспроможності громадян на ринку праці, забезпечення галузей економіки фахівцями різних професій, розширення сфери застосовування праці, збереження та створення робочих місць.

Новоград-Волинський   міський  центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – є спеціальним закладом, що забезпечує організацію та  проведення у територіальній громаді міста соціальної  роботи  із соціально незахищеними категоріями сімей, дітей та молоді. Працює в цьому колективі 8 фахівців.

Служба у справах дітей реалізує на території міста державну політику з питань соціального  захисту житлових і майнових прав дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності,  вчиненню дітьми правопорушень.  Працює  в службі 4 фахівці.

Впровадженням державної політики з питань сім’ї та молоді в місті Новограді-Волинському, створенням сприятливих умов для фізичного, інтелектуального та духовного розвитку зазначених категорій населення, забезпеченням їх рівних прав та можливостей успішно займається управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту.

У Новоград-Волинській  виконавчій дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, працює у колективі 6 спеціалістів. Фонд соціального страхування від нещасних випадків в місті Новограді-Волинському налічує 8 спеціалістів. У Товаристві Червоного Хреста – працює 22 фахівці.

 

Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія