Соціальний захист осіб з інвалідністю

3 Грудня 2020, 8:14

3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який спрямований на посилення уваги до проблем осіб з інвалідністю, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

Станом на 01.12.2020 року в Новоград-Волинський міській територіальній громаді проживає 4 267 осіб з інвалідністю, з них 289 дітей

Підтримка осіб з інвалідністю в міській територіальній громаді здійснюється, як за рахунок коштів державного бюджету (пенсії, пільги, адресна допомога, компенсації), так і в межах місцевих програм соціального захисту.

 За 2020 рік:

 – 828 особам з  інвалідністю з дитинства та дітям-інвалідністю призначено державну соціальну допомогу, на 18 млн. 690 тис. грн.

  • 175 матерям, які доглядають за дитиною з інвалідністю, виплачується надбавка на догляд, так як вони не працюють (з них надбавку на дітей віком до 6 років отримують 29 осіб, на дітей віком від 6 до 18 років – 146 осіб) на 1 млн.113 тис.грн.
  • 86 осіб, що проживають разом з особою з інвалідністю 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду отримали кошти  1млн.917 тис. грн.
  • 236 особам  призначена державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та  особам з інвалідністю призначена та виплачена на 4 млн. 500 тис. грн.

З метою забезпечення людей з особливими потребами засобами реабілітації, впродовж 11 місяців 2020 року видано 720 направлень на забезпечення протезно-ортопедичними виробами та технічними засобами реабілітації на 4 млн. 627 тис. грн.. З початку року особи з інвалідністю отримали 16 крісел-колісних з електроприводом (електроскутерів), 46 одиниць крісел-колісних, 720 одиниць протезно-ортопедичних виробів та 132 інших засобів реабілітації.

В 2020 році виплачено грошову компенсацію 6 особам з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи (АТО/ООС) за належні для отримання жилі приміщення, на 6 млн.25 тис. грн.

На обліку  в департаменті праці, соціальної та сімейної політики Житомирської обласної державної адміністрації  для забезпечення спецавтотранспортом перебуває 86 осіб з інвалідністю.

Грошову компенсацію на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та транспортне обслуговування за 2020 рік виплачено 9 особам з інвалідністю, які в установленому порядку забезпечені автомобілем на 3,8 тис.грн. та компенсацію на транспортне обслуговування виплачено 97 особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які відповідно до законодавства мають право на безоплатне або пільгове забезпечення автомобілями на 44,3 тис. грн.

На обліку для забезпеченням санаторно-курортним лікуванням перебуває 1160 осіб з інвалідністю різних категорій.

Оздоровлено за рахунок коштів державного бюджету 111 осіб з інвалідністю різних категорій на 665,7 тис. грн.

Грошову компенсацію замість санаторно-курортної путівки отримали 77 осіб з валідністю внаслідок війни та загального захворювання на 40,5 тис. грн., 21 особа, інвалідність яких пов’язана з наслідком Чорнобильської катастрофи на 12,0 тис. грн.

Надано матеріальну допомогу за рахунок коштів державного бюджету 25 особам з інвалідністю, що потрапили у складні життєві обставини на суму 20,7 тис. та 163 особам з інвалідністю, які перебувають в скрутному матеріальному становищі виплачено одноразову грошову допомогу на лікування на суму 322,5 тис. грн з місцевого бюджету.

Проведено відшкодування витрат за придбані лікарські засоби по пільгових рецептах 49 громадянам з інвалідністю, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на 67,2 тис. грн

На  території громади проживає 76 осіб з інвалідністю І та ІІ групи, які мають вади зору. Відповідно до міської комплексної програми «Соціальний захист на 2018-2021 роки» нараховані пільги на житлово-комунальні послуги  в розмірі 50%  на, що спрямовано 151,1 тис. грн.

У 2020 році запроваджений новий механізм забезпечення для  реабілітації дітей з інвалідністю за принципом «гроші ходять за людиною», що дозволяє забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

Реабілітаційними заходами охоплено 15 дітей з інвалідністю на 263,0 тис.грн. в Міжнародній реабілітаційній клініці Козявкіна м. Трускавець та реабілітаційному центрі «Еліта» м. Львів.

При потребі, згідно заяв та рекомендацій індивідуальної програми реабілітації  діти з інвалідністю проходять курс соціальної реабілітації в місцевому Центрі соціальної реабілітації дітей з інвалідністю де  протягом року  реабілітаційні послуги отримано 103 дітьми.

Лише спільними зусиллями можливо подолати існуючі проблеми щодо забезпечення всіх прав людей з інвалідністю. Переймаючись буденними проблемами, ми постійно повинні замислюватися над непростою долею осіб з інвалідністю не забуваючи про те, що поруч живуть ті, які потребують сторонньої допомоги, уваги та підтримки.

 

Директор ДПСЗН міської ради

Лілія Хрущ

 

Чат-бот Гаряча лінія