Соціальний захист учасників АТО/ООС

14 Жовтня 2021, 11:48

Щорічно в середині жовтня ми вшановуємо Героїв України, які відстоюють честь і свободу нашої країни. Це одночасно радісна і сумна подія, адже в цю дату ми вшановуємо пам’ять загиблих на фронті. Повна назва свята – День захисників і захисниць України, адже жінки захищали та захищають свободу та незалежність України.

На території Новоград-Волинської міської територіальної громади проживає 2 115 ветерани війни, які беруть участь у захисті суверенітету й територіальної цілісності України, з них:

– 310 осіб з інвалідністю внаслідок війни;

– 1 805 учасників бойових дій;

– 91 член сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.

Турбота про кожного з них – одне з пріоритетних завдань у сфері соціального захисту населення. Питання соціального захисту ветеранів війни врегульоване Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

З метою створення належних умов проживання держава надає пільги. Рівень пільг залежить від того, до якої категорії належать ветерани війни.

Розмір знижки до встановлених норм становить: для осіб з інвалідністю внаслідок війни – 100%, учасників бойових дій – 75%, учасників війни та членів сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни – 50%.

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ветерани мають право на такі пільги :

– безплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

– першочергове безоплатне зубопротезування (крім протезування із дорогоцінних металів);

–  безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням;

– знижка за користування послугами зв’язку

– знижка плати за користування житлом, комунальними послугами, твердим паливом та скрапленим газом;

Пільгами на житлово-комунальні послуги щомісячно користуються 4 745 осіб пільгових категорій на суму близько 4 000,0 тис.грн.

З метою забезпечення вирішення нагальних питань соціального захисту і реабілітації учасників антитерористичної операції на території Новоград–Волинської міської громади проводяться різні види виплати та компенсації  з державного, обласного та міського бюджетів.

 У 2021 році з місцевого бюджету проводяться такі виплати:

– надання пільг на житлово-комунальні послуги членам сімей загиблих  учасників АТО, ООС в розмірі 50% їх вартості в межах соціальних норм яке надає змогу користуватися даним сім’ям 100% знижкою з оплати житлово-комунальних послуг, на суму 164,5 тис.грн.;

– безоплатний проїзд в міському пасажирському транспорті та приміському залізничному транспорті,  за що відшкодовано більше 4 млн 500 тис.грн.;

– разова грошова допомога учасникам АТО/ООС та членам їх сімей, профінансовано  329,0 тис.грн.

З державного бюджету:

– компенсація для забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців та осіб з інвалідністю І, ІІ групи внаслідок війни, які брали безпосередню участь в АТО/ООС, на що спрямовано 3млн. 394 тис.грн.(на придбання 3 квартир);

– проведено навчання 15 учасників АТО/ООС для отримання водійських прав на 124,1 тис.грн.

– безкоштовне санаторно-курортне лікування учасників АТО/ООС на 744,3 тис.грн для придбання 50 путівок;

– послуги з проходження психологічної реабілітації, на 618,1 тис.грн на 50 путівок;

Соціальний захист ветеранів війни є невід’ємною частиною соціальної політики нашої громади і ми робимо все можливе, для забезпечення та реалізації права ветеранів війни.

За більш детальною інформацією звертайтесь до управління соціального захисту населення  за адресою: м.Новоград-Волинський, вул. Ушакова, 40.

 

Лілія Хрущ, начальник управління соціального захисту населення

 

 

Чат-бот Гаряча лінія