Сонячна енергія – на радість дітям!
Чи може відновлювана енергетика вирішувати одразу декілька проблем? Виявляється, що так, якщо підійти до цього з гарною ідеєю, підкріпленою відповідними розрахунками.
Прикладом такого підходу є проект, що реалізується у Центрі розвитку дитини «Дельфін».
Особливістю цього закладу дошкільної освіти є наявність єдиного у місті спеціалізованого басейну для малих діточок. Донедавна він функціонував виключно в опалювальний період, оскільки система нагріву води в басейні працювала від центральної тепломережі. Відповідно, з квітня по жовтень басейн не працює, а в період війни, через необхідність економії природного газу для теплопостачання, також не функціонував.
Однак, за опитуванням дітей та батьків, відновлення роботи басейну дуже необхідне. Адже, завдяки цьому, діти матимуть змогу навчитися життєво важливій навичці – плавати, а також покращити свій стан здоров’я через заняття водними процедурами. І це потрібно не лише для вихованців ЦРД «Дельфін», а й для усіх дошкільнят міста (яких понад півтори тисячі).
Враховуючи зазначене, для розв’язання проблеми вирішили підійти комплексно із застосуванням відновлюваної енергетики. І розпочали з проекту, що включає реконструкцію системи нагріву басейну (додавання можливості нагріву від електроенергії) та встановлення сонячної електростанції потужністю 24 кВт. Використання сонячної енергетики дозволить не лише мати додаткове джерело електроенергії, а й забезпечить у значній мірі роботу басейну в неопалювальний період саме за рахунок електростанції (на квітень-вересень припадає орієнтовно 2/3 річної генерації), а отже, зекономить значні бюджетні кошти на оплату енергоносіїв.
До реалізації проекту долучилися ГО «Екоклуб» та ГО «Екодія», які в рамках Проєкту «Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами», що фінансується Європейським Союзом, надали експертну підтримку в розробці технічного рішення та грант у сумі 271 тис.грн. Також до реалізації цього соціального проекту доєдналися депутати міської ради Оксана Гвозденко та Валентина Тростенюк, які спрямували по 500 тис.грн. за рахунок коштів, передбачених на потреби виборчих округів.
Однак на цьому проект не завершується. Для удосконалення системи енергопостачання закладу планується здійснити ще ряд заходів, зокрема: встановити індивідуальний тепловий пункт та тепловий насос. І для цього хочемо залучити, у першу чергу, грантові кошти. Так, проведено перемовини з “Німецьким енергетичним агентством (dena)” щодо фінансування у наступному році встановлення теплового насосу в закладі, що дасть змогу додатково економити значну кількість теплової енергії та водночас забезпечити таку необхідну цілорічну роботу басейну для усіх діточок нашого міста.
Ця публікація створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю Звягельської міської ради і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.
Відділ підтримки громадських ініціатив та енергоефективності