Сонях – символ Дня пам’яті захисників України

27 Серпня 2021, 13:36

У рамках відзначення Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, Новоград-Волинським міським центром соціальних служб організовано та спільно з комунальним закладом «Центр позашкільної освіти» проведено майстер-клас для батьків, дружин та дітей із сімей загиблих учасників АТО/ООС з виготовлення композиції соняха «Війна та квіти: вплетені символи незламності духу».

Вшанування Дня пам’яті захисників України саме 29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів. Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни.

Адже Україна для кожного із загиблих воїнів – це сонце в його душі, яке зігрівало і надихало захищати свій дім. Тому сонях пам’яті – це не просто символ історичної мужності українських воїнів, це символ життя України. З чорним, як українська земля, зернятком, що обов’язково проросте, бо українці і далі будуть відроджуватися, скільки б не намагалися їх знищити.

Неправда, що герої не вмирають. Їх полягло в донбаських степах уже надто багато. Не вмирає пам’ять про них, яку ми маємо плекати із вдячністю за можливість жити під мирним небом. Своїми грудьми вони закрили країну від ворожих «градів», і наш обов’язок перед ними – зробити все, щоб ці тисячні жертви не були марними.

Учасники майстер-класу отримали все необхідне для виготовлення квітки та в теплій, творчій атмосфері проявили себе та свою фантазію в повній мірі. Виготовлену власними руками композицію мами, дружини та діти наших героїв подарували соціальному простору для учасників АТО та інших вразливих категорій громадян у м. Новограді-Волинському, який знаходиться в центральній бібліотеці імені Ю. Ковальського, в якому і проходив майстер-клас.

Даний захід закінчився чаюванням із солодощами.

 

Новоград-Волинський міський центр соціальних служб

 

Чат-бот Гаряча лінія