Спільно підтримували ЗСУ, активно долучилися до волонтерського руху та вирішували поточні питання життєдіяльності старостинських округів Звягельської міської територіальної громади

30 Січня 2023, 13:50

У  своїй  роботі  старости   старостинських округів Звягельської міської територіальної громади керуються  Конституцією  та  Законами  України,  указами  і  розпорядженнями    Президента України,     Постановами  та  розпорядженнями Кабінету  Міністрів України,  Статутом Звягельської міської  територіальної  громади,  Регламентом  роботи виконавчих  органів міської  ради  та  виконавчого  комітету, Регламентом Звягельської  міської  ради восьмого скликання,  Положенням про старосту та іншими  нормативно-правовими  актами, що  визначають порядок діяльності та  взаємовідносин  з  міською  радою,  її  виконавчим комітетом, виконавчими органами міської ради, посадовими  особами  та  громадою.

Відповідно до покладених на них повноважень, старости старостинських округів:

  • систематично беруть участь у засіданнях виконавчого комітету міської ради та сесіях міської ради, нарадах різного спрямування, де представляють інтереси мешканців округу;
  • виконують доручення міської ради, її виконавчого комітету, міського голови, заступників міського голови, звітують про їх виконання;
  • здійснюють особистий прийом громадян;
  • здійснюють моніторинг за дотриманням на території відповідних старостинських округів громадського порядку, виконання правил з питань благоустрою населених пунктів старостинських  округів.

 

Протягом звітного періоду старости старостинських округів здійснювали прийом громадян, моніторинг стану дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, культури, освіти, фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства, реалізації ними права на працю та медичну допомогу. Надавали допомога жителям громади щодо переадресації заяв різного характеру, пропозицій, інформацій посадовим особам старостинського округу.

У своєму звіті староста Великомолодьківського старостинського округу Лариса Левчук зазначила, що загальна площа Великомолодьківського старостинського округу складає 4999,4 га. До старостинського округу входять три населених пункти: села Великий Молодьків, Груд, Багате.

На території старостинського округу у 2022 році проживало 1225 осіб.

Між селами та адміністративним центром налагоджено постійне транспортне сполучення.

Здійснювався прийом громадян, моніторинг стану дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, культури, освіти, фізичної культури та спорту, житлово-комунального господарства, реалізації ними права на працю та медичну допомогу. Надавалася допомога жителям громади щодо переадресації заяв різного характеру, пропозицій, інформацій посадовим особам старостинського округу.

За 2022 рік видано 587 довідок, проведено 60 нотаріальних дій, в тому числі видано 33 довіреності.

Налагоджена співпраця з службою у справах дітей міської ради, спільно проводилися перевірки та рейди в неблагополучних сім’ях.

Здійснено передачу документів до архівного відділу РДА на державне зберігання за 2013-2020 роки; здійснено передачу документів до архіву міської ради з кадрових питань за 2016-2020 роки.

З початку повномасштабного вторгнення воєнної агресії Великомолодьківський старостинський округ займався волонтерською допомогою та підтримкою військових ЗСУ та територіальної оборони.

На протязі 2022 року було надано волонтерську допомогу ЗСУ, ВПО жителями Великомолодьківського старостинського округу зібрано 15 тон продуктів харчування, одяг, а також кошти. Жителі старостинського округу плели маскувальні сітки для ЗСУ.

Свято-Михайлівська церква села Груд надала волонтерську допомогу для ЗСУ в сумі 7 000 гривень для придбання автомобіля.

Свято-Миколаївська церква села Великий Молодьків надала волонтерську допомогу для ЗСУ в сумі 20 000 гривень для придбання теплого одягу та військової амуніції.

ФГ «Золотий Нектар», Черевко В.В., с. Великий Молодьків надавали волонтерську допомогу ЗСУ:

– придбано автомобіль для ЗСУ;

– надавали допомогу продуктами харчування;

– надавали допомогу паливно-мастильними матеріалами для придбаних автомобілів із-за кордону волонтерами;

-надавали допомогу на тероборону продуктами харчування, транспортом;

– забезпечували ремонт придбаних автомобілів донатами-волонтерами;

– придбано генератор.

П (ПО) СП «Світоч», Черевко В.В., с. Великий Молодьків надавали волонтерську допомогу ЗСУ:

– виділено з господарства вантажний автомобіль для ЗСУ;

– придбання бронежилетів – 2 шт.

– надання допомоги на тероборону продуктами харчування;

– надавали допомогу паливно-мастильними матеріалами та запчастинами ЗСУ;

– придбали автомобіль «Фольсфаген» транспортер;

– перераховано кошти на рахунок для ЗСУ – 80 тис. грн.

ФГ «БАУР-ММ», Медведєв О.М., с. Груд надавали волонтерську допомогу ЗСУ та населенню окупованих територій. Релігійна організація християнська місія «Скінія Нова» та ФГ «БАУР-ММ» під час військових дій надавали допомогу в Харківську, Донецьку, Луганську, Чернігівську, Київську, Дніпропетровську, Запорізьку, Полтавську, Сумську, Одеську та Миколаївські області.

Було надано близько 300 тонн продуктів, хлібопекарські вироби, кондитерські вироби, крупи різних видів, овочі та напівфабрикати.

Передавалися засоби гігієни, медичні засоби, теплий одяг та взуття, генератор. Також надавалася допомога територіальній обороні.

ФГ «БАУР-ММ» передано до ЗСУ транспортний засіб «мерседес спринтер», запчастини для автомобілів.

На території старостинського округу проживали внутрішньо-переміщені особи, яких підтримували жителі сіл, постійно допомагали продуктами харчування, одягом, теплими ковдрами.

Міською територіальною громадою та старостою старостинського округу забезпечено ВПО на території Великомолодьківського старостинського округу деревиною для опалення будинків 3-х сімей.

Здійснювався благоустрій території сіл (косіння та збирання сміття), грейдерування всіх доріг в селах, упорядкування кладовищ. У зимовий період проводилося підсипання вулиць піщано-сольовою сумішшю та розчистка снігу. Проводився вивіз побутового сміття згідно укладених договорів.

Жителі брали активну участь в соціально-економічному та культурному житті округу. Надавалися пропозиції щодо ремонту доріг комунальної власності, вуличного освітлення, благоустрою сіл.

Громада Великомолодьківського старостинського округу є ініціатором культурного та духовного розвитку його жителів. Проводилися різноманітні свята, спортивні ігри, забави. За сприянням організаторів, підприємців та небайдужих людей проведені різні заходи, престольні та державні свята.

Староста Пилиповицького старостинського округу Надія Панфелюк у своєму звіті зазначила, що загальна територія старостинського округу складає 430,7 га.

До старостинського округу входили 4 населені пункти: села Пилиповичі, Анета, Городище, Степове.

Загальна площа населених пунктів складає 643 га.

На території старостинського округу проживало 1615 осіб.

Налагоджена співпраця з службою дітей, спільно проводились перевірки та рейди в неблагополучних сім’ях. Постійно проводилася робота з підтримки громадян пільгової категорії.

В зимовий період була проведена значна робота по очистці від снігу всіх вулиць населених пунктів та сполучення між селами. До цієї роботи також долучались і місцеві підприємці: Ющенко О.М., Твардовський М.М.

Проведено благоустрій – прибирання, обкошування 4-х кладовищ; грейдерування доріг з частковою підсипкою.

У 2022 році було видано довідок різного характеру – 392 шт., проведено 55 нотаріальних дій, в т.ч. – 11 заповітів, проведено та надано 15 актів обстеження; 12 характеристик на громадян.

Завдячуючи рішенням, які приймали депутати міської ради вдалося здійснити низку робіт за рахунок коштів бюджету міської територіальної громади у закладах освіти, культури, охорони здоров’я.

Серед зробленого:

в закладі дошкільної освіти модернізовано котельню для забезпечення безперебійної роботи; передано генератор (за сприяння депутата міської ради Рудницького Д.В. подарували волонтери з Данії); всі діти отримали новорічні подарунки від ТОВ «Агросоюз» та за рахунок коштів місцевого бюджету;

в Будинку культури проведено заміну котла та насоса для опалення на суму 380 тис. грн; проведено капітальний ремонт укриття, придбано столи, стільці, біотуалети, обігрівачі на суму 680 тис. грн; забезпечено твердим паливом;

для Пилиповицької амбулаторії № 9 придбано генератор на суму 22 тис. грн; забезпечено твердим паливом;

Пилиповицькому ліцею надано генератор (42 тис. грн, благодійно); оргтехніку (на суму 105 тис. грн, благодійно); закуплено необхідне обладнання для ремонту електромережі – 110 тис. грн (допомога від ЮНІСЕФ).

В будинку сімейного типу в с. Городище за бюджетні кошти закуплено та замінено газовий котел на суму 40 тис. грн.

Впорядковано сміттєзвалище в селі Пилиповичі. Налагоджено вивіз сміття від населення жителів сіл Пилиповичі, Степове.

Проведено ямковий ремонт дороги з твердим покриттям по вулицях Довженка та Миру.

В червні місяці 2022 року проведені збори громадян та здійснено перехід парафіян до ПЦУ.

Починаючи з 24 лютого жителі громади активно підтримували ЗСУ – проводити збір продуктів, коштів, плели маскувальні сітки, шили маскувальні халати, нашоломники, розгрузки, аптечки. Жителі громади активно долучилися до волонтерського руху.

Найбільш активним волонтером громади є Бондарчук Костянтин Олександрович – зібрано більше 240 тис. грн, за які закуплено прилади нічного бачення, каремати, спальники, запчастини до автомобілів, медикаменти, акумулятори тощо.

Проведена значна робота по прийняттю та розселенню внутрішньо переміщених осіб – до 100 осіб. Розміщено по житловим будинкам, забезпечено овочами, продуктами харчування, три сім’ї ВПО з дітьми забезпечено дровами. На даний час залишилися та проживали 35 осіб, з них 12 дітей.

Анатолій Терещук, староста Наталівського старостинського округу, звітуючи про роботу, розповів, що загальна територія Наталівського старостинського округу складає 3954,0 га. До старостинського округу входить два населених пункти: села Наталівка та Олександрівка, загальна площа яких складає 667,0 га. На території старостинського округу проживало 1647 осіб., рахувалося 872 об’єкта погосподарського обліку.

На території працює один соціальний працівник, який обслуговує 12 одиноких громадян.

Між селами та адміністративним центром налагоджено постійне транспортне сполучення.

Здійснено моніторинг за дотриманням на території сіл Наталівського старостинського округу громадського порядку, за дотриманням правил з питань благоустрою території населених пунктів округу. В зимовий період постійно організовано роботу щодо очистки вулиць від снігу населених пунктів та сполучення між селами. Прогрейдеровано дороги в селах Наталівка та Олександрівка, працівниками старостинського округу прибрано 2 кладовища.

Видано 1044 різні довідки. Проводився контроль за проживанням дітей в неблагополучних сім’ях.

Протягом 2022 року на території Наталівського старостинського округу проведені наступні роботи:

– згідно державної програми проведена електрифікація нового масиву в с. Наталівка (вулиці Зелена, Квіткова, Степова, Миру);

– облаштовано укриття для школярів;

– ліквідовано стихійні сміттєзвалища;

– упорядковано кладовища в селах округу;

– навесні 2022 року підсипано та прогрейдеровано всі дороги в селах;

З початком повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну неодноразово організовувався збір допомоги військовим та внутрішньо переміщеним особам (продукти харчування, одяг, матраци, ковдри, постільна білизна, житло, тощо).

За сприянням управління культури і туризму міської ради та безпосередньої участі працівників культурно-дозвіллєвого центру та гурту «Наталка», на території округу проводилися заходи з дотриманням вимог військового стану.

Староста Дідовицького старостинського округу Аліна Храбан у своєму звіті зазначила, що загальна територія Дідовицького старостинського округу складає 3419, 6 га. До старостинського округу входить два населених пункти: села Дідовичі та Борисівка, загальна площа яких складає 332,2 га.

На території старостинського округу проживає 780 осіб, рахувалося 403 об’єкта погосподарського обліку.

На території старостинського округу працює два соціальних працівники, які обслуговували 13 одиноких громадян.

Між селами та адміністративним центром налагоджено транспортне сполучення.

Здійснено передачу документи до КУ «Трудовий архів міста Новограда-Волинського» за 1959-2016 роки.

Видано 236 різних довідок, проведено 35 нотаріальних дії. Проводився контроль за проживанням дітей в неблагополучних сім’ях,

Протягом 2022 року на території Дідовицького старостинського округу було виконано роботи та проведено наступні заходи:

постійно проводився благоустрій кладовищ в селах Дідовичі та Борисівка. За рахунок спонсорської допомоги СТОВ «Птахівник» (директор Гальчук Валентина Дмитрівна) було виділено кошти на закупівлю 200 м сітки для заміни огорожі на кладовищі в с.Борисівка та 100 м сітки для заміни огорожі на кладовищі в с.Дідовичі, яку було проведено власними силами, також за рахунок спонсорської допомоги ПП «Золотий нектар» (керівник Черевко Володимир Вікторович) було зроблено туалет на кладовищі в с.Борисівка;

укріплено та проведено благоустрій церковної фігури в с.Дідовичі;

проводився благоустрій територій сіл Дідовичі та Борисівка (обкошування, збирання сміття);

проводився ямковий поточний ремонт вулиць з асфальтовим покриттям в с.Дідовичі та с.Борисівка;

проводилось грейдування та підсипання вулиць в с.Дідовичі;

в зимовий час вчасно проводилось очищення вулиць від снігу;

вокальна група «Мальви» с.Дідовичі підтвердила звання «Народний аматорський»;

проводились змагання з футболу на стадіоні в с.Дідовичі, за участю місцевої футбольної команди «Землероб»;

проведено інтернет в селах Дідовичі та Борисівка;

в пункті тимчасового перебування с.Борисівка за рахунок спонсорської допомоги СТОВ «Птахівник» було встановлено вхідні двері.

З початком повномасштабної війни жителі округу відразу підключились до допомоги ЗСУ. Плели маскувальні сітки, зібрали кошти в сумі 46170 грн, на які було закуплено: 3 рації, 2 кемпінги, 2 бензопили, 4 нові зимові гуми до автомобіля, домкрат, ключі, продукти харчування та інше.

В селах округу 2 рази збирались продукти харчування. Також до Великодня нашими мешканцями були випечені паски в кількості 390 шт. (с.Дідовичі – 263 шт., с.Борисівка – 127 шт.) та виготовлено 360 крашанок.

Житель с.Дідовичі, Кондратюк Сергій Васильович, постійно добровільно, безкоштовно займався ремонтом автомобілів, які в подальшому відправлялися на передову для наших захисників.

Велику допомогу для потреб ЗСУ надає підприємство СТОВ «Птахівник» під керівництвом Гальчук Валентини Дмитрівни.

На території старостинського округу проживали сім’ї внутрішньо переміщених осіб, яких постійно підтримували та забезпечували всім необхідним (одягом, продуктами харчування, гігієнічними засобами та ін.).

#Звягель

#Звягель_офіційний

#Звягель_звіт_2022

#Звягельська_МТГ

#Звягель_старостинські_округи

Чат-бот Гаряча лінія