Спільно з Радою Європи розробляємо шкільний громадський бюджет

15 Листопада 2023, 11:32
Сьогодні надзвичайно важливо залучати молодь до процесів прийняття рішень. Шкільний громадський бюджет – найдієвіший інструмент з розвитку важливих компетенцій школярів та школярок аби ставати громадсько активними в шкільній спільноті та громаді. Громадська участь завжди на часі і повномасштабна війна не є підставою для невпровадження шкільного громадського бюджету як інструменту громадської участі.
14 листопада відбулося перше засідання робочої групи з розробки Положення про шкільний громадський бюджет Звягельської міської ради, яка створена розпорядженням міського голови. Засідання пройшло в укритті, так як була оголошена повітряна тривога. Очолює групу заступниця міського голови Наталія Борис, яка, зокрема, 25-26 серпня прийняла участь у дводенному воркшопі у форматі Expert Camp «Адаптація шкільного та трансформація громадського бюджетів участі» у Львові. Захід організований за сприяння Проєкту Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період» спільно з Програмою «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) Фонду «Східна Європа».
До складу робочої групи ввійшли представники від депутатського корпусу, учнівського шкільного самоврядування, управління освіти і науки міської ради, фінансового управління міської ради, адміністрацій закладів освіти, ГО «Мережа навчальних закладів», батьківських комітетів, спільноти заступників директорів з виховної роботи.
Членами робочої групи є наші партнери – спеціалістка проєкту Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь під час війни та в післявоєнний період» Дарина Соколова, національний експерт з питань розвитку цифрової учасницької демократії проєкту Офісу Ради Європи в Україні Олексій Коваленко, консультанти з питань розвитку механізмів громадської участі проєкту Офісу Ради Європи в Україні Максим Лациба та Максим Лукінюк.
Робоча група адаптує типове Положення про шкільний громадський бюджет, механізми його реалізації до вимог воєнного стану, обмеженого фінансування та врахує особливості освітнього процесу. Також передбачається, що після затвердження Положення депутатами міської ради, Рада Європи проведе навчання для учасників реалізації проєкту.
Чат-бот Гаряча лінія