Спільний проєкт Звягеля, уряду Німеччини та UNDP в Україні «Створення сучасного центру розвитку бізнесу та креативних інновацій»

15 Квітня 2024, 11:15

 

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

 

Проєкт спрямовано на підтримку швидкого відновлення локальних економік українських міст шляхом інвестування у відбудову та покращення інфраструктури розвитку бізнесу.

 

Учасниками проєкту є 12 міст, серед яких є як великі обласні центри: Луцьк, Рівне, Житомир, Чернігів, Тернопіль, Хмельницький, Вінниця та Івано-Франківськ, так і відносно невеликі міста, як от Звягель, Стрий, Сміла та Лозова.

 

Десять громад у межах проєкту створять інфраструктуру для бізнесу (бізнес-коворкінги, інноваційно-технологічний парк тощо), а ще дві — відновлять економічну інфраструктуру, а саме водопостачання у місцеві промислові зони, де сконцентровано малий та середній бізнес.

 

Особливістю проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» є те, що він органічно поєднує два напрями:

 1. Здійснення будівельних робіт з відбудови бізнес-інфраструктури та базової інфраструктури;
 2. Імплементацію програми з розбудови інституційної спроможності, зокрема шляхом проведення консультацій та низки освітніх заходів, які допоможуть забезпечити сталість досягнутих результатів після завершення проєкту.

Отже, окрім фінансування, через постійну взаємодію та співпрацю муніципалітети також отримують консультаційну підтримку, що сприятиме підвищенню рівня їх компетенції та спроможності. Метою проєкту кінцевий результат, спрямований як на відновлення та покращення бізнес-інфраструктури, так і на забезпечення її сталого та ефективного функціонування.

Участь Звягеля

У межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» наше місто має власну ініціативу під назвою «Створення сучасного центру розвитку бізнесу та креативних інновацій». Мета проекту – створення якісної, сучасної та інноваційної інфраструктури для підтримки бізнесу громади.

 

Під час реалізації проекту планується декілька активностей:

 • Реконструкція приміщення будівлі колишнього кінотеатру на вул. Шевченка, 5/1 для розміщення місцевих та релокованих МСП;
 • Облаштування та наповнення необхідним обладнанням, меблями, офісною технікою Центру підтримки бізнесу, сучасної конференц-зали, ветеранського та молодіжного просторів, медіатеки;
 • Проведення інформаційно-просвітницької кампанії та створення комунікаційних інструментів.

Завдяки проекту у Звягелі з’явиться нова точка об’єднання бізнесу і споживачів із сучасною інфраструктурою. Це буде нове місце для реалізації креативних ідей, обміном знаннями та досвідом, а також для підтримки ветеранського бізнесу, молоді, започаткування стартапів та створення нових робочих місць.

 

Посилення спроможності Звягеля

Окрім реконструкції інфраструктури, проєкт SRER передбачає діяльність з посилення спроможності органів місцевого самоврядування, бізнес-спільнот та організацій громадянського суспільства, що забезпечить сталість результатів після завершення проєктута стимулюватиме подальші місцеві ініциативи для економічного розвитку громади.

 

Наприклад, коли проєктна команда завершить реалізацію проекту, то місцевий та релокований бізнес, ветерани та молодь отримають Сучасний центр розвитку бізнесу та креативних інновацій, а у громаді  буде стратегія чи концепція сталості, яка визначить, як цей простір розвиватиметься після завершення проєкту.

 

Для досягнення економічного відновлення UNDP в Україні залучено до співпраці три  провідні організації, які мають досвід з питань місцевого розвитку, а саме:

 • Асоціацію міст України — найбільшу асоціацію органів місцевого самоврядування у нашій країні, діяльність якої спрямована на надання підтримки українським муніципалітетам у всьому, що пов’язано з ефективним децентралізованим управлінням.
 • Промприлад — інноваційну організацію з Івано-Франківська, яка має великий досвід у впровадженні ініціатив з підтримки бізнесу як у власному місті, так і в Україні в цілому. Експерти Промприладу на практиці покажуть, як забезпечити сталість відбудованих об’єктів.
 • Smart People — організація, що об’єднує фахівців з мобілізації бізнес-спільнот українських міст. Команда Smart People бере участь у забезпеченні сталості шляхом залучення бізнесу до трансформацій місцевої інфраструктури та підвищення потенціалу бізнесу відповідно до оцінки потреб локальних бізнес-спільнот.

Що далі?

 

11 квітня 2024 року укладено договір з ТОВ «ТЕТЕРІВ-БУДПРОЕКТ» на «Ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури місцевого значення будівлі кінотеатру на вул. Шевченка 5/1 в місті Новограді-Волинському Житомирської області». Вартість робіт становить 28,3 млн грн. Фінансування робіт здійснює грантодавець. Роботи планується завершити до 30 вересня 2024 року. Завдяки цьому проєкту, планується покращення інвестиційного клімату у Звягелі, створення нових робочих місць та підтримка підприємницької діяльності.

 

Реалізація зазначених заходів дозволить:

 • облаштувати майданчик для спілкування представників бізнесу, молоді, ветеранів та внутрішньо переміщених осіб;
 • створити 10 постійно діючих робочих місць;
 • очікується, що мікро, малі та середні підприємства масштабують свою діяльність, отримають додаткові замовлення, а також інвестиції в розвиток бізнесу, що забезпечить додатково до 100 робочих місць завдяки подальшій своїй діяльності;
 • забезпечити  доступ для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Цю статтю створено Звягельською міською радою у межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що реалізується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

 

Думки, висновки чи рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам/-кам та упорядникам/-цям і не обов’язково відображають погляди уряду Німеччини, GIZ, UNDP або інших агенцій ООН.

Чат-бот Гаряча лінія