Стали відомі переможці проєкту «Шкільний громадський бюджет»

10 Травня 2024, 11:05

19 лютого 2024 року вперше у Звягельській громаді розпочалося впровадження проекту «Шкільний громадський бюджет» для закладів загальної середньої освіти.

Шкільний громадський бюджет Звягельської міської територіальної громади(далі – ШГБ) – це конкурс через який органи місцевого самоврядування взаємодіють з дітьми та молоддю, що спрямований на залучення учнів системи закладів загальної середньої освіти до участі в бюджетному процесі шляхом подання проєктів, відкритого голосування за них та реалізації проєктів-переможців, визначених безпосередньо учнями закладу загальної середньої освіти.
З бюджету громади на реалізацію проектів було виділено 680 000 грн для 12 шкіл громади, які виявили бажання брати участь у проекті.
За підтримки Ради Європи в рамках проєкту «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь в умовах війни та післявоєнний період» було проведено 3 навчальні тренінги з організації та впровадження шкільного громадського бюджету. Олеся Архипська, національна експертка Ради Європи, співголова Координаційної ради Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» надавала менторську підтримку всіх тренінгів, а модератором була Тетяна Балаушко, відповідальна за впровадження ШГБ на рівні управління освіти і науки міської ради. Участь у навчанні взяли 264 учня.
Основними етапами реалізації конкурсу були: формування учнівської групи на рівні закладу загальної середньої освіти, формування конкурсної комісії на рівні закладу загальної середньої освіти, написання та подання авторами проектів, проведення: інформаційно-просвітницької та промоційної кампанії, аналіз та оцінка проєктів конкурсною комісією та доопрацювання проєктів авторами, формування конкурсною комісією реєстру негативно оцінених проєктів та проєктів, які допускаються до голосування, внесення відібраних для голосування проєктів в електронну систему, проведення голосування учнями за проекти, визначення конкурсною комісією проєктів-переможців, формування та надсилання конкурсною комісією переліку проєктів-переможців до управління освіти та науки Звягельської міської ради.
94 учні написали 53 проєкти, з них 15 було відхилено конкурсною комісією і до голосування допущено 38 проєктів. Всі проекти були внесені до електронної системи Шкільний громадський бюджет (https://school-budget.e-dem.ua/projects), де можна ознайомитися всім бажаючим, вибравши там Звягельську громаду. Учні 6-11 класів отримали QR-коди та мали змогу проголосувати з 26 квітня по 03 травня 2024 року.
Участь у голосуванні взяли 2111 учнів. Переможцями стали:
Ліцей № 1 – проєкт «Зона відпочинку» (вартість 83263 грн, з них: 60000 грн – кошти міського бюджету, а 23263 грн- спонсорські кошти) автор – Кучинський Сергій та команда: Князевич Антон, Заїка Іван, Захарченко Максим, Павловський Мирослав.
Гімназія № 2 – проєкт «Зона релаксу» (33000 грн) автори –Колосович Ірина, Марчук Катерина, Туринська Валерія та проект «Спортивний інвентар» (24000 грн) автори – Федоренко Артем та Мартинюк Михайло.
Гімназія № 3- проєкт «Sky dreams» (60000 грн) автор – Марченко Дарина.
Ліцей № 4 – проєкт «Мобільний кінозал» (60000 грн) автори – Мартинюк Тетяна та Добош Анастасія.
Гімназія № 5 – проєкт «Мобільна книжково-ігрова етажерка для «зони без WF»(шкільне укриття)» (20000 грн) автори – Пантус Анастасія, Климович Марія, Лукавий Анатолій, Осінський Іван, Шокур Віталіна та проєкт «Літній скаутський табір» (40000 грн) автори – Залевський Максим, Гориховський Іван, Косянчук Тимофій, Пирог Дмитро, Катюха Нікіта.
Гімназія № 6 – проєкт «Зона відпочинку» (53100 грн) автори – Олег Сібіль, Юлія Канюка, Дар’я Луценко.
Гімназія № 7 – проєкт «Лаунж-зона «Dream town» (53766 грн) автори – Мурашова Олександра, Диюн Матвій, Гіль Констянтин.
Гімназія № 8 – проєкт «Майданчик мрії» (38999 грн) автори – Бекеша Адріана, Троцький Владислав, Лушнікова Юлія.
Гімназія № 9 – проєкт «Портативна акустична система» (60000 грн) автори – Лещинська Крістіна, Супрунчук Єлизавета.
Гімназія № 10 – проект «Грай, відпочивай та вдосконалюйся!» (55500 грн) автори – Андріана Дубчак, Поліна Максименко та Поліна Левицька.
Ліцей №11 – проєкт «Клас робототехніки» (56000 грн) автори – Остапчук Максим, Головкевич Юлія, Бучинська Анастасія.
Пилиповицький ліцей – проєкт «Куточок відпочинку та спілкування» (40000 грн) автор – Главацька Єлизавета.
Вітаємо переможців та бажаємо реалізувати дані проекти. Після реалізації проектів відбудеться звітування та оцінка результатів.

Чат-бот Гаряча лінія