Стартувала українська міжрегіональна літературно-мистецька акція

10 Вересня 2020, 14:54

 

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури, яка народилася та провела перші роки свого життя у місті Новограді-Волинському. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України ювілейна дата відзначатиметься на державному рівні.

Шануючи постать геніальної землячки, у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки стартувала українська міжрегіональна літературно-мистецька акція, яка присвячена 150-річному ювілею. З цієї нагоди до музею завітала делегація з міста Нетішин Хмельницької області на чолі з художницею-винахідницею, скульпторкою та публіцисткою Світланою Лелях-Бегутовою, керівники закладів та установ міста Новограда-Волинського, які носять ім’я нашої землячки, керівники музеїв, бібліотек, молодь.

Вітаючи присутніх заступник міського голови Оксана Гвозденко подякувала всім, хто зібрався задля вшанування могутнього слова Лесі Українки. Подяки за популяризацію творчості всесвітньовідомої поетеси та національного мистецтва були оголошені:

– Світлані Лелях-Бегутовій – поетесі, художниці, скульпторці, публіцистці, лауреатці премії імені Лесі Українки, авторці пам’ятника Лесі Українці і Клименту Квітці у м. Нетішин;

– Олександру Степанюку – заступнику голови правління Управління Будівництва Хмельницької АЕС, депутату міської ради чотирьох скликань, громадському діячу, благодійнику, меценату;

– Олені Куншєрук – провідному бібліографу Нетішинської центральної бібліотечної системи;

– Сергію Мохнюку – лікарю, поету, лауреату премії імені Лесі Українки Житомирського обласного відділення Українського фонду культури, меценату;

– Олександру Матюшку – директору ТОВ « Дельта-Інжиніринг»;

– Марині Ящук – підприємниці, громадській діячці, спонсорці, благодійниці;

– Валерію Преподобному – меценату, громадському діячу;

– Андрію Денисюку – меценату, благодійнику.

Також у рамках акції в музеї було презентовано персональну виставку «Стежками Лесиного краю» юного художника, неодноразового учасника та переможеця конкурсів, учня образотворчого відділення Школи мистецтв міста Новограда-Волинського Ярослава Прокоповича-Примаковського.

Під час зустрічі багато теплих та щирих слів лунало на адресу тих, хто своєю активною громадською позицією та за покликом серця робить значний внесок у те, щоб «Лесине слово» жило вічно.

Нагадаємо, що 21 вересня 2018 року делегація з міста Новограда-Волинського взяла участь у відкритті пам’ятного знаку до 110-річчя подружжю Косач-Квітки, що відбулося у місті Славута Хмельницької області. Автор якого – Світлана Лелях-Бегутова (https://info.nvrada.gov.ua/uk/articles/item/7471/delegaciya-z-mista-novograda-volinskogo-vzyala-uchast-u-vidkritti-pamyatnogo-znaku-do-110-richchya-podruzhzhyu-kosach-kvitki).

02 жовтня 2019 року у малій залі міського Палацу культури імені Лесі Українки відбувся творчий вечір Світлани Лелях-Бегутової, де було презентовано її книгу «Дві долі – одна філософія життя», яка присвячена Лесі Українці (https://info.nvrada.gov.ua/uk/articles/item/10423/u-novogradi-volinskomu-vidbuvsya-tvorchij-vechir-svitlani-lelyah-begutovoi).

Ще одна книга Світлани Лелях-Бегутової «Великі сподвижниці України», яка присвячена 150-річчю з дня народження Лесі Українки, була презентована 25 липня 2020 року в рамках проведення Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» (https://info.nvrada.gov.ua/uk/articles/item/12875/vidbulasya-prezentaciya-novih-vidan).

Оксана Талько, начальник відділу інформації

та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія