Сто днів міського голови В.Весельського: що змінилося у Новограді і чого досягнуто?

19 Лютого 2016, 4:49

Знаковим  став  для мешканців Новограда-Волинського  день  10 листопада 2015 року, коли після виборів 25 жовтня, у яких на посаду міського голови з величезним відривом, набравши 54,12 відсотка голосів виборців, переміг Віктор Леонідович Весельський ,  –  день  першого  пленарного  засідання сесії  міської ради сьомого скликання. На ньому було «узаконено» повноваження міського голови та 34 новообраних депутатів, обрано секретаря міської ради, сформовано шість депутатських комісій, що охоплюють усю мережу органів виконавчої влади,  та обрано їх голів. Цей день  і дав точку відліку 100 дням роботи «владної» команди під керівництвом   В. Л. Весельського.  А якщо вірніше – то це 100 днів міського голови. Адже який тон чи темп у роботі він задасть – так і працюватимуть усі.

На другому пленарному засіданні першої сесії створили виконком міської ради, членами  якого стали 27 осіб. Уперше така велика кількість громадян стала членами виконавчого комітету, тому що тепер до нього увійшли і представники кожної політичної сили, чого раніше не було. Це зробили за погодженням із депутатами. І проінформували міську громаду через засоби масової інформації.

Треба сказати, місто було приємно здивовано, що першу сесію у прямому ефірі транслювало місцеве телебачення. Як і наступні засідання виконавчого комітету міської ради та пленарних засідань сесій. Прозорість, доступність, відкритість своїх дій перед виборцями – ось що мав на меті міський голова, коли започаткував залучення представників  засобів масової інформації – як із телебачення, місцевих газет ( а також обласних), так і інформування населення на електронних носіях. І нині щоранку зі сторінок «Однокласники», Фейсбук, Вконтакті  в інтернеті чи на сайті міської ради Новограда-Волинського щоранку можна ознайомитися з планами В. Л. Весельського та працівників міської ради на день, або прочитати звіт за день попередній. Так, до речі, створюється і підтримується імідж активного осередку.

Приємно, що перші ознаки роботи нової команди на чолі з енергійним, високоерудованим, комунікабельним та завзятим міським головою набирають зримих обрисів. І це відзначають у місті.  Та сьогодні хочемо послухати членів його команди про те, як вони увійшли в роботу, що відчули, за що саме відповідають і чи вдалося з перших кроків зробити щось реальне із наміченого у передвиборних програмах. Звичайно, сто днів – термін дуже невеличкий, аби говорити глобально. Та, як показують результати зробленого за цей час, вдалося чимало.

Сергій Колотов,

 перший заступник міського голови:

–  Навіть не віриться,  що так швидко проминули сто днів.  Тому що в ритмі, який задав нам усім наш енергійний міський голова, час спливає швидко, хоча дні й заповнені вщерть. Скажу відверто,  що планів – громаддя, але й звітувати уже є про що. Адже з таким завзяттям та зв’язками, які є у Віктора Леонідовича Весельського,  переконаний, нам будь-які найамбітніші плани по плечу.

Хочу зупинитись на ключових питаннях серед цих планів. Відомо, що для економічного розвитку  Новограда-Волинського необхідне чимале енергозабезпечення, якого місто не має. Ми в цьому напрямку проводимо уже конкретну роботу, і є певні здобутки. Не буду поки що розкривати усіх деталей, але плануємо за кілька років впритул підійти до зведення трансформаторної підстанції потужністю 330 кіловольт. У вирішенні цієї проблеми допомагають впливові люди – і наші земляки, і наші друзі. І є впевненість, переконання, що це буде найближчими роками.

Що це нам  дасть? А дасть можливість перейти до іншого проекту – створення промислового парку, у якому можуть  бути тисячі робочих місць. І у нас є така унікальна можливість. 

Звичайно, хочеться, щоб рухалась вперед адміністративно-територіальна реформа. Адже місту необхідно встановити нові кордони. А новозабудова – промисловий парк – його ж буде винесено за місто,  де  території належать навколишнім  сільським  радам. А це і для людей незручно, і місту погано. При цьому ми не тягнемо ковдру тільки на себе: коли  спільно перейдемо до будівництва промислового парку, то він запрацює не тільки на Новоград-Волинський – на весь регіон. І тільки тоді все це й буде вигідно усім людям. А якщо тягнути ковдру на себе – втратимо все – і  час, і можливості, й залишимось далеко позаду  усіх сучасних процесів.

У цьому плані хвилює питання так званої децентралізації. Чому так званої?  Та  тому, що на державному рівні прийнято рішення про передачу багатьох повноважень на місця, а фінансових ресурсів під них не відпускають. Це – абсурд і веде , на мою думку, до знищення держави. Повірте і почуйте  крик серця не тільки мій, а всіх людей країни: я звертаюсь тут до вищих посадовців, щоб схаменулися і не знищували державу. Перестали брехати людям, проводили реально необхідні  реформи, надаючи повноваження, підкріплювали їх і фінансово!  У мене складається враження, що це роблять свідомо і тим  самим не дають працювати на місцях так, як обіцяли. Тож хочеться, аби адміністративно-теріторіальні рефори і взагалі всі реформи в країні приймали і діяли для людей.

Щодо інших планів у сфері покращення життєзабезпечення населення Новограда-Волинського, то скажу, що, підсумовуючи результати прийомів міського голови, бачимо, що багато проблем накопичилось у людей із приводу земельних неузгоджень. Ми створили комісію з питань розвитку земельних спорів. Щочетверга члени комісії  виїжджають за заявами мешканців міста, щоб вирішити їхні проблеми. У цьому плані хочу попросити громадян, аби вони не чекали на диво, бо за тиждень-два вирішити накопичені роками, а то й десятиліттями проблеми неможливо. Потрібен час, можливо, доведеться комусь пройти і через судові засідання. Та Віктор Леонідович ставить завдання мінімізувати ці проблеми, щоб опоненти, якщо можна так висловитись, доходили обопільної згоди без суду.

Взагалі 2016 рік обіцяє новоград-волинцям бути дуже насиченим. Ми активно працюємо і будемо продовжувати працювати далі з різними міжнародними інституціями. Поки що це невеличкі гранти, але намагатимемось зв’язатися і з великими. Та навіть програми  розвитку ПРООН і GIZ (ГІЗ) дозволяють залучати щороку декілька мільйонів гривень у наше місто. І мешканці уже відчули перевагу реалізації таких проектів. Ми завдяки їм відремонтували у багатоквартирних будинках дахи, ліфти і багато чого іншого. Тож у цьому році плануємо 10 мікропроектів . Відібрали найкращі, узгодимо і будемо  реалізовувати. До 10 мільйонів гривень піде на утеплення  трьох – чотирьох, можливо, п’яти будинків. І тільки 2 мільйони буде з місцевого бюджету, решта коштів – від грантодавців.  А мешканці сплатять лише 5 – 10 відсотків вартості загального кошторису.

Уже проведено зустрічі, є попередні домовленості, тож із першим  весняним  проблиском  сонця, як мовиться, приступимо до термомодернізації обраних будинків. У конкурсі братимуть участь  багатоповерхівки, де взагалі немає автономного опалення, або ж із стовідсотковим автономним опаленням. Такі вимоги у господарів грантів.  Але ми плануємо за кілька років утеплити весь багатоповерховий житловий фонд міста.

Плануємо  активно вести вже в цьому році житлове будівництво – для воїнів АТО і комерційного продажу. Вартість такого житла не перевищуватиме 11 – 12 тисяч гривень за 1 квадратний метр. Завершимо розпочате будівництво на вулицях І. Франка, Гоголя, Тимошенка і закладемо ряд нових будов. Інтерес інвесторів до цього питання є. А якщо в недалекому майбутньому вдасться закласти промисловий парк, розвиватиметься і житлове будівництво, і незабаром місто  зміниться невпізнанно!

Для покращення життя людей також уже в цьому році створимо сучасний центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), який зробимо, як у Вінниці, що є зразковим в Україні (для цього й організував міський голова поїздку  до Вінниці, щоб перейняти досвід).  Розташовуватись він буде про вул. Шевченка, 12, у приміщенні «Укртелекому». На першому поверсі буде знаходитись  ЦНАП, а на другому – інші структурні підрозділи. Нині вони розкидані по всьому місту, і мешканцям дуже незручно  до них діставатись.  Так що, як бачите, ми все прагнемо робити для людей, враховуючи їхні інтереси.

Скажу відверто, мешканців Новограда-Волинського чекає у цьому році ще чимало приємних несподіванок. Так, вирішено звести для зупинки приміських потягів залізничну платформу на «Смолці» біля перетину вулиці Гетьмана Сагайдачного (колишня 50 років Жовтня) і переїзду. Це  також для зручності пасажирів, щоб вони виходили з дизель-потягу не десь у лісі, а за кілька десятків метрів від центральної дороги. А переїзд на вулиці Героїв Майдану (колишня вул. Радянська) працюватиме цілодобово.

Якщо відверто, це – чудові проекти нашого міського голови Віктора Леонідовича Весельського і всієї нашої команди.  Він ставить конкретні завдання і вирішує їх. Вимогливий, об’єктивний, цілеспрямований, справедливий – таким бачимо його щодня. Працювати, звичайно, нелегко, та ще й у складних умовах сьогодення, що склалися в країні, та з Віктором Леонідовичем – приємно і цікаво. Тому що всі його плани і мрії – зробити якомога більше добрих справ людям, залишити по собі гарний слід, а у підсумку – покращити життя людей усього нашого регіону.

Олена Пономаренко,

секретар міської ради:

– Мене часто запитують, чи не важко  працювати у новій сфері. Тим більше, знаючи вимоги міського голови і те, як він самовіддано працює. Скажу відверто, щo відразу вразили  його працездатність, величезний  потенціал,  коли у житті дійсно головне – робота.  Весельський справді прийшов у місто для того, аби його змінити на краще,  і поставив дуже високу планку. Не кожен може до неї дотягнутися. Але якщо людина хоче – вона буде старатися дотягнутися до тієї планки. Тож  мені не важко працювати в тому плані, що ті ідеї, які має Віктор Леонідович, розділяю  і я .  Бо також хочу, щоб місто наше змінилося, і змінилося на краще. Тому  у психологічному плані працювати з ним не важко. А важко у часовому просторі – часу буквально не вистачає,  хоча працюємо напружено і багато. А хочеться зробити щодня більше і краще.

Наприклад, на особистих прийомах міського голови бачимо, що до Віктора Леонідовича звертаються люди, котрим , щоб вирішити їхні наболіли питання, довелося ходити по різних інстанціях по  5 – 10 років (проблеми земельні, будівництва, архітектури, освітлення вулиць тощо). Чому тоді з такими увагою, відкритістю, чуйністю, як у Віктора Леонідовича до всіх без винятку,  не ставились до громадян нашого міста раніше?  А Віктор Леонідович прагне допомогти буквально кожному, він, як мовиться, знімає шляпу перед кожним відвідувачем. Звичайно, чимало звернень – з приводу лікування, оздоровлення. Але якщо це в силі міського голови, він може допомогти, має можливість і  робить це – тут залишається тільки подякувати. Бо головне у роботі Віктора Леонідовича  –   вирішити  питання.

Треба відзначити, серед нинішнього  депутатського  скликання  –  чимало  цікавих  особистостей. Багато нових облич ( тільки дев’ять депутатів обрано повторно), які представляють вісім політичних сил. Працювати з ними цікаво, тому що їм також не байдужа доля міста, а тому вони вносять чимало різних пропозицій щодо покращення життєзабезпечення територіальної громади.  І серед таких, у першу чергу, хочу назвати Віталія Михайловича Бойчука (БПП «Солідарність»),  Сергія Вікторовича Хапчука  («Об’єднання «Самопоміч»), Андрія Олексійовича Рассадіна  («Українське об’єднання патріотів  «Укроп»), Василя Івановича Остапчука  («Радикальна партія Олега Ляшка»). Завжди виважені  рішення чи пропозиції надає Костянтин Валерійович Шнайдер («Самопоміч»). В принципі, усі працюють активно за закріпленими за ними виборчими округами. Чому закріпленими? Та ж відомо, в силу тих виборів, що відбулися, депутатів обирали за партійними списками і мажоритарно на територіальних виборчих округах. І сталося так, що по деяких округах було обрано по два депутати, а по деяких – жодного. Тому довелося узгоджувати питання закріплення виборчих округів за депутатами.

Та працювати усі депутати, як уже зазначала вище, узялися активно. І це приємно. Тому що не повинні усі питання перекладати на плечі міського голови, кожен має займатися своїми  обов’язками,  для цього їх і обирали. І на першому плані у кожного депутата, як завжди наголошує Віктор Леонідович, захист прав та інтересів громадян міста.

Мушу сказати, що перші рішення, поїздки за досвідом  в інші міста, міністерства, участь у роботі обласної сесії, не кажучи вже про підготовку і проведення власних, у нашому місті, – хороша  школа, що допоможе і нам узяти за основу роботи найоптимальніші варіанти. І це все для того, щоб побудувати свою діяльність так, аби  зробити чимало глобальних позитивних змін у Новограді-Волинському. Така наша мета, і ми , як і наш міський голова, котрий завжди у  стані  розвитку і пошуку кращих можливостей для людей,  віддані цій ідеї.

Юлія Бондаренко,

заступник міського голови:

–  Наш міський голова Віктор Леонідович Весельський часто наголошує, що в місті мають панувати спокій і правопорядок. Треба, щоб мешканці Новограда-Волинського відчували  себе убезпеченими . І для цього – для боротьби зі злочинністю – проводимо міжвідомчі наради з представниками усіх правоохоронних органів разом з В. Л. Весельським. На них узгоджуємо спільні дії щодо забезпечення стану законності, захисту та поновлення прав і свобод громадян та інтересів держави.

У полі зору постійно знаходяться питання сприяння діяльності органів суду, прокуратури, юстиції, служб безпеки України, внутрішніх справ. Провели організаційну роботу із виділення коштів із міського бюджету для встановлення телевізійних систем візуального моніторингу та їх підключення до мережі інтернет для того, щоб вивести зображення до чергової частини відділу поліції.  І з метою продовження впровадження проекту «Безпечне місто»  плануємо спільно з представниками поліції та головами ОССБ встановити вищевказані засоби в усіх багатоповерхівках.  Адже завдяки цьому вагомо зменшується кількість правопорушень. Власникам магазинів і закладів громадського харчування запропонували встановити камери відеоспотереження – також з цією метою.

На спільній нараді з представниками правоохоронних органів та суб’єктів господарювання, які працюють у нічний час, прийняли рішення провести рейдові перевірки після 23.00, щоб перевірити, чи здійснюють продаж алкоголю у нічний час. І вже успішно їх проводимо. Розпочали ми і роботу з контролю діяльності міських ринків стосовно створення умов праці підприємцям, повноти надходження податків, здійснення благоустрою та облаштування внутрішньої і прилеглих до них територій.

Кожне питання, кожна заява не залишаються без розгляду. А щоб зробити місто справді безпечним, вирішили за необхідне розширити штат служби охорони громадського порядку, забезпечити чергування у відділенні міськрайТМО, на станції Новоград-Волинської Південно-Західної залізниці.

Залишається додати, що для забезпечення комунікації між міською владою, бізнесом та громадою у місті діє рада підприємців з питань розвитку малого та середнього підприємництва. І ми спільно розглядали питання, спрямовані на вирішення проблем бізнесу.

Оксана Гвозденко,

заступник міського голови:

–  Від перших же днів моєї роботи на цій посаді ознайомилась з основними напрямками діяльності, пріоритетними напрямами соціально-економічного розвитку галузей освіти і науки, фізичної культури і спорту, молодіжної політики. А ще здійснила контрольні об’їзди  тих об’єктів, де відбулися будівельно-ремонтні роботи, щоб мати об’єктивну уяву стану справ. Річ у тім, що міський голова Віктор Леонідович Весельський завжди і в усьому вимагає звітувати про зроблене, і це правильно. І  сам постійно звітує перед громадою міста. Тому наша діяльність – прозора, ми все робимо відкрито, радячись із депутатами та громадою. Ось і налагоджуючи співпрацю із працівниками усіх структур, що входять у моє підпорядкування, відпрацювала систему контролю за виконанням розпоряджень, звернень громадян, моїх доручень керівникам вищевказаних галузей.

Уже від початку роботи нового складу міської ради мі зіткнулися з проблемами. Так, децентралізація як така ще не почалася, а місту на фінансування передали ПТУ. З цього приводу ми підготували масу звернень у різні інстанції, побували на нараді у голови облдержадміністрації з питань фінансування вищого професійного училища, вирішили разом з депутатами поки що (на перший квартал 2016 року) виділити 2 млн. грн., адже колектив працює, учні навчаються, а ні зарплат, ні стипендій не одержували. І кинути їх напризволяще не можна було.

Ми всебічно проаналізували ситуацію. Дітей із Новограда-Волинського навчається близько 160, а решта із 430 – приїжджі. Та і наших 78 випускників минулого року навчається у професійних училищах Корця, Києва, Червоноармійська тощо. І, крім фінансування, є проблема з дахом  гуртожитку, який нібито нам і не потрібен (наші ж діти живуть у місті!). Але так не можна ставитись, тож мусимо і в цьому випадку допомагати. 

Разом із децентралізацією відпадає  фінансування  державою сніданків учням 1 – 4 класів загальноосвітніх шкіл. Але ж ми живемо в невеличкому містечку, де на великі заробітки батькам надіятись нічого, населення збідніле. І на їхні плечі ляже ще й цей тягар. Тож ми зараз вирішуємо із депутатами питання виділення 6 мільйонів гривень на харчування дітей.

Гарною школою у набутті досвіду в моїй новій роботі стали поїздки у Міністерство освіти і науки, на колегію обласного управління освіти, в облдержадміністрацію. Стосовно освіти, то, побувавши у заступника міністра освіти і науки України Павла Кузьмовича Хобзея, побачили, що нас чекають дуже серйозні реформи –  як у початковій школі, так і старшій профільній. Тепер ми можемо свої цікаві ідеї подавати в міністерство напряму. І тоді, в розові з ним, висловили побажання щодо профільної школи. Думаю, усім буде цікава  думка, щоб до старшої школи ішли діти, котрі справді можуть опанувати науки, аби не тягти їх за вуха із класу в клас. Крім того, нині старшокласники вивчають 15 – 18 предметів. То яка може бути мова про профільне навчання?  Отже, кількість предметів необхідно зменшити, а увагу, всі зусилля спрямувати на оволодіння профільними науками.

У тридцятий раз Новоград-Волинський 24 – 26 червня цього року відзначить  міжнародне літературно-мистецьке свято  «Лесині джерела». Мені доручили очолити оргкомітет свята, і вже зараз ми розпочали підготовку до нього. Направили лист до Міністерства культури України, думаємо над новинками, які б  можна було привнести у відзначення урочистості. Наприклад, як розповіла головний режисер свята Ірина Іванівна Панасюк,  останніми роками втрачено первісну традицію – розпочинати свято з театральної вистави якогось твору Лесі Українки. Тож вона зв’язалася з адміністрацією Львівського театру імені Заньковецької і домовилася, що актори цього театру привезуть виставу   «Блакитна троянда» Лесі Українки. Це вже стане дорогим подарунком новоград-волинцям!

Отже, коло обов’язків кожного працівника міської ради від початку, відповідальності за доручену справу було окреслено чітко. Люди зорієнтувались, вивчили свої функції і прагнуть, вслід за міським головою Віктором Леонідовичем  Весельським, розворушити громаду, багато зробити для нашого спільного дому – міста Новоград-Волинський.  Думаю, працюючи отак гуртом, долаючи труднощі, коли разом ділимось і проблемами, і успіхами, нам усе намічене вдасться втілити в життя.

Лариса Шутова,

заступник міського голови:

–  «Принцип «Живи для інших», яким керується Новоград-Волинський міський голова – це принцип альтруїстів. Їх сьогодні, на жаль, у нас не так багато лишилось – тих, хто свою активність пов’язує із турботою про добробут інших.  Але от Віктор Леонідович – саме такий, бо власні інтереси ставить на останнє місце, натомість усі сили, знання, професіоналізм віддає на олтар користі інших людей і суспільства в цілому. Конкретні добрі справи – людям на благо, результати роботи – тільки для їхньої вигоди – ось справжні цілі його діяльності. І це я кажу без зайвого пафосу чи прикрашання гарним словом його дій. Такий він насправді і є!

Ось і у сфері соціальної політики міста, якою я опікуюсь, за прикладом Віктора Леонідовича всі працівники стараються трудитись  на конкретний результат, щоб люди, населення міста відчували турботу про себе на ділі. Тож навіть за цей невеличкий період – 100 днів роботи під керівництвом міського голови В. Л. Весельського – зроблено надзвичайно відчутну кількість добрих справ. Так, ми побували в Міністерстві соціальної політики України, завдяки чому вирішили питання отримання посвідчень багатодітних сімей та дітей-інвалідів. Погодили створення підприємства для інвалідів, а також виділення реабілітаційного тренажера «ДЖЕО», погасили заборгованість із житлово-комунальних послуг.

Нині налагодили  співпрацю з благодійним  фондом «Міжнародна асоціація підтримки України», щоб мати змогу якомога більше допомагати тим, хто цього дуже потребує.

Завдяки клопотанню Віктора Леонідовича отримали перший вантаж  для облаштування чотирьох палат у міськрайТМО ( у хірургії, кардіології, терапії і неврології) для лікування учасників АТО. А шести сім’ям загиблих  учасників АТО (раніше – 16) придбали квартири і ордери на них вручили під патронатом голови Житомирської ОДА С. О. Машковського та міського голови В. Л. Весельського. 

Взагалі проблемами учасників АТО та їхніх сімей намагаємось опікуватися якнайщільніше,тож визначили  потреби 196 із них. А двом дітям загиблих воїнів придбали планшети та новорічні подарунки, щоб вони відчували тепло і турботу, знали, що їх не забуто, про них дбають.

Не забуваємо і про ветеранів Великої Вітчизняної. Двом інвалідам першої групи Великої Вітчизняної війни відремонтували дахи в їхніх оселях за рахунок субвенції із державного бюджету. Проводимо різні акції, серед яких «Місто без меж»  – до  Дня інваліда. Не завжди виходить допомогти матеріально, та стараємось оточити теплом своїх сердець, адже людяність, співпереживання – найдорожче, чим можна втішити одиноких, часом забутих своїми рідними, людей.

Тому особливу увагу надаємо розгляду заяв, щоб жодної не залишити поза увагою. І на більшість – позитивне вирішення. А тепло очей вдячних людей – найдорожча нам  нагорода!

Юрій   Юсипець,

заступник міського голови:

–  Найкращою рисою у характері нашого міського голови Віктора Леонідовича Весельського вважаю його людяність. У  мене в житті було багато керівників, і сам керував різними підрозділами, та цю рису ставлю на чільне місце. Дуже сподобалось від перших днів роботи у міській раді, що він започаткував прийоми міського голови – як виїзні, так і в приміщенні Будинку рад. «Ми повинні почути всіх!»  – цей  вислів Віктора Леонідовича члени його команди взяли на озброєння. І почути кожну людину, не пройти повз неї, допомогти – це має робити кожен. Звичайно, тільки в правовому полі . А то у нас люди звикли чути лише себе і свої бажання, але ж є ще й закони. У крайньому випадку, якщо не можеш допомогти – не роби підлості. Не Боги ж горшки ліплять! Сьогодні я керівник, а завтра – пенсіонер. Тож треба діяти так, як  ти бажаєш, щоб і з тобою діяли  подібним чином.

Новоград-Волинський – це моє місто! І хочу в ньому залишитись назавжди. Як із чистою душею колись пішов звідси працювати  в інші підрозділи влади – Міністерство Збройних сил , інші структури, так з чистою душею сюди повернувся. Об’їздив у відрядженнях за колом  своїх обов’язків усю Україну, маю значний досвід  у сфері житлово-комунального господарства. І хочу все найкраще, що бачив в інших містах, зробити в нашому древньому місті, щоб було не так, як у них, а навіть краще. От у цьому і збігаються наші дуки і плани з Віктором Леонідовичем. 

Тому в цьому році у нас заплановано багато гарних справ. Так, хоч і нелегко довелося нам у справі зміни тарифу на воду, та все ж ми цього добилися! Поїздки в міністерства, контакти Віктора Леонідовича Весельського і мої дали свої результати: вже з першого березня населення Новограда-Волинського платитиме за кубометр води майже на чотири гривні менше. У цьому рішенні допоміг екс-міністр  ЖКГ Юрій Єгорович Хіврич, причому, без проблем  (безболісно) для нашого міського бюджету. А з   генералом  Віктором Миколайовичем   Муженко зустрічались із приводу фінансування військової частини, яку хочемо відновити на вулиці Гетьмана Сагайдачного. Для цього в нинішньому році почнемо зводити новий центральний колектор від вулиці Шаумяна, де завершується старий, і хоча б спочатку до костелу.  Тоді військова частина зможе функціонувати, а це значить – додаткові податки до міського бюджету.

Із капітальних накреслень – відкриття другої черги полігону твердих відходів. Першу уже заповнили вщерть. А друга відрізняється від першої уже тим, що там рів буде встелено плівкою, куди з естакади машини скидатимуть сміття, а бульдозер уже загортатиме. Якщо ми цього не зробимо – буде екологічна катастрофа. Тож мусимо докласти всіх зусиль, аби справитися із цим завданням.

Паралельно із названими справами вирішуємо питання про відкриття реабілітаційного центру для воїнів АТО на базі колишнього шпиталю, зробили схеми пішохідних доріжок у центрі міста – від кінотеатру до пам’ятника Лесі Українці. Це щоб людям було затишно відпочивати і не думати, що десь їдуть автівки, і може бути небезпечно. Ми проаналізували, попередньо оглянувши, можливість під’їзду автотранспорту з тилу до всіх закладів, що знаходяться на цьому відрізку вулиці Шевченка, і вони є. Тож, узгодивши це питання з депутатами, приступимо до виконання.

Треба віддати належне колективу «Шляхрембуд» (керівник Юрій Петрович Тарнавський), котрий попри несприятливі погодні умови постійно чистив вулиці (і навіть у мікрорайонах, не тільки в центрі) від снігу і сміття.  І не було такого, аби вони свої обов’язки не виконали.

До речі, для привабливості зовнішнього вигляду міста я запропонував встановити десь від автовокзалу до третьої школи нові урни – зі спеціального матеріалу, легкі, невогнезаймисті, які прикріплюватимем  до стовпів. Вони – закриті, і ніяке сміття звідти «не виглядатиме», щоб не псувати людям настрій. А двірники, коли приїжджатиме  машина-сміттєзбирач, перекидатимуть ці урни прямо в машини і встановлюватимуть назад. Буде зручно і естетично привабливо.

А ще мрію встановити в колі – сонячному годиннику біля Будинку рад – каскад фонтанів із під- свіченням. А ту стрілку годинника перенести до подвір’я п’ятої школи. Я дуже люблю фонтани і думаю, що вони прикрасять наше місто.

Ще однією проблемою є створення комунального підприємства із утримання бродячих собак. Зробити це за європейськими зразками, наприклад, як у Луцьку, де  є таке підприємство під назвою «Ласка». Доглядати за «братами нашими меншими»  відповідно до європейських вимог і стандартів – таке наше завдання у цій справі.

Словом, планів і задумів чимало, і всі вони, як ви уже зрозуміли,  для покращання життя людей у Новограді-Волинському. 

Дмитро  Ружицький,

керуючий справами виконавчого комітету міської ради:

–    Дуже правильно, що Віктор Леонідович Весельський акцентує увагу кожного свого заступника, кожного керівника підрозділу міської ради на вирішенні основних напрямків своєї передвиборчої програми. Вона охоплює усі проблеми в місті, тому що, коли він ішов на вибори на посаду міського голови,  ретельно вивчив стан справ у кожній галузі. І цьому тепер підпорядковує свій величезний досвід, свої знання фахівця державного рівня. І тому визначає пріоритетні завдання, виявляючи при цьому господарський підхід. Приємно, що він не «розпилюється» на дрібниці – типу по трішечки зробимо в цьому році там і там, а закінчувати будемо потім – а йде у вирішенні одного питання до його остаточного завершення. Наприклад,  вирішено в цьому році зробити і запустити в дію другу чергу полігону твердих відходів. Так і в інших завданнях.

Тож кожен із заступників міського голови орієнтується на його програму, його обіцянки, зобов’язання,  враховує їх і працює у цьому напрямку. Зрозуміло, узято дуже високі плани, і нам давали  можливість надіятись стосовно  їх виконання. Та, враховуючи економічну, та й політичну ситуацію у країні, бачимо, що на ділі далеко не все так. У нас немає  у місті великих підприємств, ми не розвиваємось, ситуація стоїть на місці. Але люди працюють, стараються зберегти хоча б малий бізнес. І коли бачиш, як багато зроблено за невеличкий проміжок часу  – сто днів! – диву даєшся.

Подивіться навіть у нашій міській раді. Від 10 листопада минулого року ми провели відповідні роботи із відкриття ЦНАПу та організації матеріально-технічного забезпечення центру. Відкрили громадську приймальню ( облаштували робочі місця, придбали й встановили оргтехніку, зробили інше забезпечення для діяльності відділу). У комунальному підприємстві «Міжвідомчий архів  документів  особового складу» встановили протипожежну і охоронну сигналізації , виготовили додаткові стелажі, закупили оргтехніку. Чимало зроблено і для інших відділів міської ради.

Добре, що кожен із заступників та керівників відділів міської ради звітує перед міським головою. При цьому є можливість щось виправити або доробити, чого не враховано. З Віктором Леонідовичем завжди можна порадитись, звернутись до нього  з того чи іншого питання. Він, маючи величезний досвід умілого організатора, бачить і враховує кожну дрібницю. І власним прикладом показує, що якщо працювати – значить, працювати із повною самовіддачею.   Для мене – це визначна віха – залишитись працювати в його команді, і добра школа – уміти вирішувати питання негайно, терміново – іншого не може бути!

Звичайно, Віктор Леонідович сам не береже себе, віддаючи до останку людям. От на прийомах громадян працює справді до останнього відвідувача, без перерв і обіду. А у кожної ж людини – своя наболіла проблема, які міський голова пропускає через своє серце. Наприклад, на одному прийомі було аж 39 відвідувачів!  Ми розуміємо, що він відданий ідеї, роботі, завданням, які поставив. Але ж при цьому спалює себе. Звичайно, він узяв добровільно на себе немалу ношу і хоче підтвердити довіру людей. Тому берегти його  маємо ми – його команда, люди, на яких він може покластися.

ВІД АВТОРА: Підбиваючи підсумки роботи за сто днів, кожен із працівників міської ради, кожен заступник міського голови, кожен депутат, як і сам міський голова Віктор Леонідович Весельський, звітують, у першу чергу, перед собою, своєю совістю. Адже всі вони мали власні передвиборчі програми, усі «малювали» перспективи розвитку Новограда-Волинського, де, насамперед,  превуалювали  питання покращення життя мешканців міста. У цьому матеріалі можна б було навести ще кілька інтерв’ю – керівників відділів та управлінь міської ради, які вони дали напередодні відзначення 100 днів роботи міського голови, та за браком місця на шпальтах газети цього разу зробити ми не можемо. Та, повірте, усі вони розповідають про те, як повнокровно трудяться, як виконують вимоги міського голови – вимогливість у роботі у Віктора Леонідовича – на першому плані. І що є очевидні зрушення і результати такої роботи, тому що до вирішення наявних проблем у місті Віктор Леонідович залучає усю «владну» команду.

Головний же підсумок роботи міського голови за цей час (від 10 листопада 2015 року) – Віктор Леонідович Весельський узяв свою «стоденну» гідно, відповідально і з честю! І наголошує, що так буде усі п’ять років, на які він прийшов господарювати у Новоград-Волинський. Усе буде добре, шановні новоград-волинці! – як любить повторювати наш міський голова. Бо він у цьому впевнений.
 

Матеріали підготувала
Тетяна КОЗЛОВА.
незалежна інформаційно-громадська газета „Час Плюс“
від 18.02.16 №8

 

Чат-бот Гаряча лінія