Стратегічна сесія «Якість освіти: від закладу до громади»

12 Квітня 2023, 16:20

 

12 квітня 2023 року на базі Гімназії №7 за участі Наталії Борис, заступниці Звягельського міського голови, Юрія Оханського, першого заступника начальника  районної військової адміністрації відбулася стратегічна сесія «Якість освіти: від закладу до громади».

Організатор – управління Державної служби якості освіти у Житомирській області, зокрема Олексій Редько, начальник управління Державної служби якості освіти в Житомирській області. Співорганізаторами та активними учасниками були начальник управління освіти і науки Тетяна Ващук, керівники ЗЗСО, ЗДО, представники батьківської громадськості та учнівського самоврядування.

Метою стратегічної сесії було розкрити окремі положення програми великої трансформації «Освіта 4.0: український світанок», визначити роль зовнішньої та внутрішньої  оцінки якості освіти та освітньої діяльності закладу освіти в забезпеченні сталого розвитку освіти на усіх рівнях: від закладу до громади, окреслити важливість  думки та активної позиції кожного учасника освітнього процесу щодо розвитку освіти у воєнний та повоєнний час, її євроінтеграційних процесів.

В ході пленарної (теоретичної) частини учасники заслухали тематичні доповіді спікерів щодо вектору розбудови якісної освіти від закладу освіти до громади.

Робота сесії продовжилася практичною частиною в тематичних локаціях.

Керівники структурних підрозділів з питань освіти органів місцевого самоврядування стали учасниками дискусійної панелі  «Інституційний аудит як інструмент розбудови  ефективної освітньої мережі». Керівники  закладів загальної середньої і позашкільної освіти працювали в тематичній локації «Самооцінювання та інституційний аудит – основа формування стратегії розвитку закладу загальної середньої та позашкільної освіти». Керівники  закладів дошкільної освіти долучилися до тематичної дискусії «Самооцінювання як основа формування стратегії розвитку закладу дошкільної освіти». Під час роботи в локаціях учасники опрацювали дискусійні питання щодо  забезпечення якісної освіти в умовах сучасних викликів та щодо стратегії розвитку освіти в громаді.

Представники батьківської спільноти взяли участь у роботі локації «Участь батьків у розвитку якісної школи», де обговорили питання ролі батьків у розбудові якісної школи.

В локації «Роль учнівства в громадському самоврядуванні та управлінні закладом освіти» представники учнівського самоврядування обговорили питання ролі учнів у розбудові якісної школи.

На завершення учасники сесії  зібралися на стратегічне коло лідерів думок, де  було презентовано  ключові тези дискусій у тематичних локаціях.

Детальніше у відеосюжеті, який невдовзі буде оприлюднено на офіційних інформаційних ресурсах Звягельської міської ради.

Управління освіти і науки Звягельської міської ради

Чат-бот Гаряча лінія