Створення умов для комфортного проживання мешканців громади залишилось незмінним пріоритетом попри воєнний стан – внесок у Перемогу робить кожен на своєму місці, і працівники житлово-комунальної галузі в їх рядах

27 Січня 2023, 15:14

Звіт заступника міського голови Віталія ЯКУБОВА за 2022 рік

2022 рік був досить непростим, це рік сили духу, віри у майбутнє та єдності у помислах та діях.

У звітному періоді я здійснював не тільки координацію  галузі житлово-комунального господарства, а й приділив значну увагу цивільному захисту населення. Про напрямок цивільного захисту вважаю розповідати не на часі.

Галузь житлово-комунального господарства у 2022 році отримала нові виклики та старі проблеми. Я дякую усім хто тримав цей комунальний фронт разом зі мною та надалі його тримає.

Реалії сьогодення диктували нам свої умови поведінки. Капітального ремонту доріг  в цьому році не проводилось. Приділялась увага виключно поточному ремонту  67 доріг з твердим  покриттям, сума виконаних робіт склала 12,5328 млн грн, а також протягом року були проведені роботи з виправлення профілю  217 доріг з м’яким покриттям на суму 2,67 млн грн.

Не зважаючи на те, що вуличне освітлення ми вмикали обмежено,  прокладено 7,5 км кабелю та установлено 64 світильника для доосвітлення 5 вулиць, а замінено 100 світильників. Загалом на відновлення мереж зовнішнього освітлення в 2022 році з бюджету витрачено 1971,3 тис. грн.

Крім того, досить важливим завданням, яке ми разом з Вами намагались вирішити, це забезпечити мешканців теплом  та водою.

Для підготовки теплового господарства міста   використано КП «Звягельтепло» 19804,097  тис.грн в т.ч. 17063,145  тис.грн – коштів  місцевого бюджету та 2740,952  тис. грн  – власних коштів  підприємства .

Слід  відмітити,  що   підприємство провело реконструкцію тепломереж  на котельнях на  вулицях Шевченка, Князів Острозьких, Василя Карпенка (вул.Герцена), заміну котла в котельні на вул. Житомирська  та технічне переоснащення котельні Наталівського закладу дошкільної освіти  і Наталівської ЗОШ І-ІІ ступенів, закупило комунальну техніку, а також здійснило інші заходи для стабільної роботи підприємства.

Тариф на послугу з постачання теплової енергії залишився на рівні 2020 року. Будемо сподіватися, що тягар щодо компенсації різниці в тарифі буде відшкодовано з державного бюджету в повному об’ємі, та наше підприємство і надалі буде займати лідируючі позиції.

Спільно з Вами ми  продовжили підтримку стабільної роботи КП «Звягельводоканал».

Для здійснення ремонтних робіт, для закупівлі комунального транспорту та матеріалів для ремонту мереж цього року виділено 30 676,34 тис. грн.

Таким чином підприємством реалізовані  такі заходи, як ремонт водопроводу на вул. Михайла Вербицького, реконструкція частини каналізаційної мережі на вул. Соборності. Завершено ремонт аварійної частини каналізаційної мережі на вул. Героїв Майдану.

Також вже розпочаті роботи з виготовлення проектно-кошторисної документації, щодо проведення робіт на каналізаційному колекторі на вул. Лесі Українки та розпочаті роботи з проектування КНС на  вул. Гоголя та обвідного колектору (район “Машзаводу”).

Закуплено та змонтовано (замінено непрацюючі та аварійні) 4 насоси для стічних вод та шафу керування на ГКНС. Закуплено та на стадії встановлення 3 насоси  та шафа управління на ЦКНС.

На водопровідній насосній станції 2-го підйому  змонтовано електролізну установку з виробництва гіпохлориту натрію та очікується монтаж  станції автоматичного дозування реагентів. Замінено фільтруючий матеріал (цеолітовий пісок, щебінь) на фільтрах станцій очищення води.

Для налагодження обліку піднятої та поданої води на водопровідних насосних станціях закуплено 9 комплектів витратомірів, з них  6 встановлено та планується встановити у І кварталі  2023 року  3 комплекти  витратомірів, оскільки монтаж потребує попереднього виконання робіт із встановлення засувок та влаштуванням (переоснащення) всієї обв’язки вузлів обліку та аварійної технології ВНС основного виробництва.

В умовах війни енергоефективність набуває нового значення для кожного підприємства. Наразі КП «Звягельводоканал» встановив 2 частотні перетворювачі на ВНС  та 6 засобів компенсації реактивної потужності,  що в підсумку дало вже економію коштів в сумі близько 120,0 тис. грн в місяць.

Завдяки співпраці з програмами міжнародної технічної допомоги проведений комплексний енергоаудит підприємства, а також отримано новий екскаватор. Від польських колег отримано 2 нові фекальні насоси.

Тариф на послугу з централізованого водопостачання та водовідведення залишився для потреб населення на рівні 2021 року та зріс для  бюджетних та господарюючих установ. Фінансовий тягар щодо компенсації різниці в тарифі для потреб населення був покладений на плечі бюджету територіальної громади та для часткового покриття витрат підприємства на електроенергію і заробітну плату  виділено 20921,795 тис. грн. Наразі на державному рівні не врегульовано питання спрямування коштів на рахунки підприємств водопостачання для погашення різниці в тарифах.

Енергетична безпека під час війни змусила нас придбати генератори. Наразі встановлено  потужні генератори на ВНС основного виробництва, на ЦКН та на ГКНС КП «Звягельводоканал».  За підтримки європейських партнерів отримано в якості допомоги 4 генератори, в тому числі потужний  200 кВт генератор перебуває на стадії монтажу на очисних спорудах каналізації.  КП «Звягельтепло» також  безоплатно  отримало 9 генераторів малої потужності та придбало 6 шт.

Позитивом у цьому році стало довгоочікуване оновлення парку комунального автотранспорту підприємств.

Наразі придбано вакуумну машину (мулосос) ( 2040,0 тис. грн),  2 самоскиди (5475,0 тис. грн),  автомобіль вантажний бортовий 7-ми місний (1224,0 тис. грн), автомобіль – аварійно ремонтна майстерня (3098,4 тис. грн),  автомобіль грузопасажирський PEUGEOT Partner (813,64 тис. грн),  екскаватор-навантажувач JCB ( 3895,0 тис. грн), бульдозер ( 1736,0 тис. грн), автогідропійомник (1250,0 тис. грн),  багатофункціональний міні навантажувач з навісним обладнанням (3780,0 тис. грн). Загальна вартість техніки склала 23312,04 тис. грн.

Створення умов для комфортного проживання мешканців громади залишилось  незмінним пріоритетом.

На території  парку Захисників України, міського парку культури та відпочинку, міського пляжу, площі Лесі Українки  встановлено лавки паркові та урни для сміття на суму 666,585 тис.грн.

Висаджено на клумбах міста квіткову розсаду на суму 265,4 тис. грн, яка в цьому році, як ніколи радувала нас та надихала.

Встановлено 4 зупинки громадського транспорту на загальну суму 246,908 тис. грн в с. Майстрів та на вул. Відродження. КП «Звягельсервіс» продовжується встановлення на території громади дорожніх знаків, у 2022 році придбано їх 355 шт. на суму 669,1926 тис.грн.

Продовжується стерилізація безпритульних тварин. Продовжується видалення аварійних дерев. Наразі комісійно за участі представника державної екологічної інспекції в Житомирській області на території громади  обстежено 876 зелених насаджень, що підлягають видаленню та у звітному періоді  видалено 365 дерев.

Забезпечено деревиною для опалення будинків 28 малозабезпечених громадян, з них: 10  внутрішньо переміщених осіб.   КП „Звягельсервіс“ у 2022 році висаджено 160 дерев  та 70 кущів.     У 2022 році на території громади  ліквідовано 14  стихійних сміттєзвалищ. Проведено розширення меж кладовища на вул. Чижовецька.

У 2022 році КП „Звягельсервіс“ також виконані ремонтні роботи джерела на пров. Ігоря Сікорського, виконані ремонтні роботи лав в місцях загального користування.

Продовжено роботу над важливим та актуальним питанням – управління відходами. Разом з Вами у 2021 році  ми змогли навести лад на полігоні твердих побутових відходів та розпочати ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ у старостинських округах. У 2022 році продовжили утилізовувати відходи на звалищах в с. Пилиповичі, в с. Груд, загалом утилізовано 500 м³ відходів. Та разом з тим, розпочали централізований вивіз побутових відходів у старостинських округах та придбали 37 шт контейнерів для відходів. Також КП «Звягельсервіс» придбало на встановило на території міста 30 контейнерів для ТПВ.

За благоустроєм в громаді  здійснює нагляд інспекція, якою протягом звітного року надано 191 письмове попередження  за порушення правил благоустрою та 1460 повідомлень мешканцям та організаціям  щодо усунення виявлених порушень у сфері благоустрою, складено 116 протоколів про адміністративне правопорушення.

Впродовж 2022 року до бюджету міської територіальної громади від надання в оренду майна комунальної власності  надійшло  1 048 358,63 грн. Надання в оренду майна здійснювалось через електронну торгову систему ПРОЗОРО (підготовлено 15 аукціонів). Без проведення аукціонів укладено 6 нових договорів оренди з установами, що фінансуються з бюджету.

І на завершення хочу сказати: війна триває, але відвага ЗСУ надихає складати плани на довгу і добру перспективу. Внесок у ПЕРЕМОГУ робить кожен на своєму місці і працівники житлово-комунальної галузі в їх рядах. Я дякую кожному з них та вірю, що 2023 рік буде щедрий на реалізацію  всіх  планів.

Віталій  ЯКУБОВ, заступник міського голови

Чат-бот Гаряча лінія