Створено 15 пунктів скринінгу з попередження неінфекційних захворювань

14 Лютого 2024, 9:40

В умовах сьогодення, яке обумовлене високими показниками неінфекційних захворюваннь серед населення, зокрема такими як: хвороби серцево-судинної системи в т.ч. артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, рак молочної залози, рак шийки матки, колоректальний рак, рак передміхурової залози, порушення ментального (психічного) здоров’я, медичні працівники КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» ЗМР максимально прикладають всі зусилля щодо забезпечення профілактичних заходів спрямованих на своєчасне виявлення цих захворювань.

Основна мета медичних працівників – привернути увагу мешканців громади до необхідності профілактики та вчасного виявлення захворювань, щоб таким чином покращити якість життя і збільшити його тривалість.

Саме для якісної та ефективної реалізації профілактичних заходів лікувальному закладу вдалось долучитися до грантового проекту USAID «Розширення обов’язків/повноважень медичних сестер» на рівні ПМД.

Було проведено навчання медичних працівників, створено 15 пунктів скринінгу при 8-ми МПТБ, та 7-ох АЗПСМ з попередження неінфекційних захворювань. Організовано 15 робочих місць медичних сестер з доступом до системи ECOЗ, розроблені алгоритми послідовних кроків виявлення симптомів захворювання, проведення скринінгу, основних методів дослідження з послідуючим спрямуванням до сімейного лікаря.

Для реалізації проектних скринінгових алгоритмів придбано необхідне медичне обладнання, зокрема: сумки медичної сестри укомплектовані комп’ютером з програмним забезпеченням та доступом до МІС, роутером, електронним ключем медичної сестри, 3-х канальним електрокардіографом з послідуючим дооснащенням електронним тонометром Gama, інфрачервоним термометром, пульсоксиметром, апаратом для вимірювання рівня глюкози/холестерину в крові.

Одночасно, було придбано систему ультразвукової діагностики для обстеження черевної порожнини (АЗПСМ № 9), та напівавтоматичний аналізатор сечі, гематологічний аналізатор (АЗПСМ №8).

Цей обсяг проведеної роботи дав змогу медичним сестрам на рівні пункту скринінгу надавати певні послуги, зокрема: вимірювання індексу маси тіла, окружності талії, артеріального тиску, визначення холестерину, визначення глюкози глюкометром, визначення глікованого гемоглобіну, швидкі тести на вірусні гепатити. Результати скринінгових обстежень цільових груп населення в рамках державних і муніципальних програм дадуть можливість медичним працівникам своєчасно виявити захворювання на ранніх стадіях та розпочати лікування.

Бережіть своє здоров’я!
Вчасно звертайтеся за медичною допомогою, щоб запобігти захворюванням.

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Звягельської міської ради

Чат-бот Гаряча лінія