Створено соціальний проект «Соціальний гуртожиток для тимчасового проживання осіб та сімей з дітьми соціально-незахищених категорій міста Новограда-Волинського»

12 Лютого 2016, 3:30

За ініціативою заступника Новоград-Волинського міського голови Л.В.Шутової, міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створено соціальний проект «Соціальний гуртожиток для тимчасового проживання осіб та сімей з дітьми соціально-незахищених категорій міста Новограда-Волинського». 

На жаль, протягом тривалого часу відсутній в місті багатоповерховий житловий фонд, відсутні гуртожитки з комунальною формою власності, що створює серйозні побутово-житлові проблеми для мешканців міста, особливо молодого віку. На квартирному обліку при виконавчому комітеті Новоград-Волинської міської ради у загальному списку на отримання житла перебуває 1896 осіб. З них, в першочерговій черзі на отримання житла – 644 особи, в позачерговій черзі – 212 осіб. На квартирному обліку при виконавчому комітеті Новоград-Волинської міської ради перебуває 57 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким після закінчення навчання та повернення до місця реєстрації ніде проживати. В зв’язку з проведенням антитерористичної операції на сході України, в місті проживає 386 внутрішньо-переміщених осіб, які вимушені винаймати житло. Непоодинокі випадки вчинення насильства в сім’ї, наслідком чого є необхідність тимчасового ізолювання членів сім’ї від кривдника. Значна кількість одиноких матерів не   мають власного житла і вимушені винаймати житло, що призводить як до погіршення їх матеріального стану, так і до проблем належного догляду, утримання і виховання дітей. Значна частина молодих сімей з дітьми, в яких є військові учасники проведення антитерористичної операції на сході України, змушені винаймати житло.

Сьогодні розглядається питання щодо створення по вул. Чехова, 4, на базі приміщення Новоград-Волинського наркологічного диспансеру міськрайонного територіального медичного об’єднання  (приміщення передається у комунальну форму власності Управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради)  соціального гуртожитку на 24 місця для тимчасового проживання осіб та сімей соціально-незахищених категорій мешканців міста. Зокрема, тимчасово надавати житлові приміщення соціального гуртожитку у користування на термін, який не перевищує півроку, для  осіб та сімей з дітьми,  які  потребують  соціального захисту  при умові, що таке житло є єдиним місцем для їхнього проживання.

Одним із завдань проекту є забезпечення соціального гуртожитку необхідним майном для його функціонування та користування мешканцями гуртожитку. В зв’язку з цим, написано лист на ім’я голови благодійного фонду  «Міжнародна асоціація підтримки України» Ольгу Чуйко-Дурбак з проханням підтримати соціальний проект в частині потреб щодо облаштування гуртожитку меблями, побутовою електротехнікою, посудом, постільною білизною та іншим.

Щиро віримо, що даний соціальний проект буде підтримано і надійде суттєва допомога від благодійного фонду  «Міжнародна асоціація підтримки України», що сприятиме швидшому його функціонуванню.
 

Н.П.Борис,

директор Новоград-Волинського міського центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

Чат-бот Гаряча лінія