Стихійна/нестихійна торгівля. Впорядкування міського простору
Ми продовжуємо крок за кроком впорядковувати стихійну торгівлю у Звягелі.
Розуміючи, що така торгівля «з асфальту» так би мовити — це не тільки про намагання вижити, це також про пов’язаність міста з довколишніми селами. Люди, які їдуть до міста продавати власні продукти, зазвичай походять із прилеглих сіл чи околиць міста. Підійшовши до цієї проблеми ми вирішили, що у сучасних умовах застосовуючи альтернативні підходи до управління містом цілком можливо розглядати неформальну торгівлю як невід’ємну частину міського життя. Повністю заборонити стихійну торгівлю означало би забрати у деяких людей можливість утримувати себе. Згідно з таким альтернативним підходом, минулоріч було дозволено вуличним торговцям реалізовувати свої економічні права та встановлено перші ятки по вул. Наталії Оржевської, що поряд з лікарнею та автовокзалом. Даний майданчик гарно зарекомендував себе, а тому сьогодні ми встановили ще три ятки, для здійснення продажу сільськогосподарської продукції по вулиці Київській, біля магазину «Фора».
Минулоріч ми так само радилися з цими продацями/продавчинями. Віднині їх місця їм теж облаштовано. При виготовленні столиків ми врахували попередні зауваження, щодо потрапляння на столи дощу, та зробили на дашках жолобки для стоку, а задню частину подовжили.
За одним столиком може розміщуватися два – три торговці, адже довжина кожного такого столика 2 метри. Ятки мають два яруси. Тобто місця для викладки свого товару достатньо. Нижня закрита частина столика слугуватиме для розміщення власних речей, пустих коробок, ящиків аби вони не розміщувалися за межами столиків. Тобто при розробці макету столів ми враховували їх максимальну функціональність.
Хочемо наголосити про умови :
– розміщуватися по два – три чоловіки за прилавком, місця для цього достатньо (сьогодні перевіряли).
– торгувати тут дозволено лише власновирощеною продукцією. Ніякого м’яса, ні цукерок, ні текстилю, тощо. Для цього є ринки.
– торгівля виключно з прилавків, за межами прилавку ніяких ящиків.
-дотримання правил благоустрою та прибирання прилеглої території.
Ніколи нічого владі не вдасться зробити, якщо не буде підтримки громади. Громада повинна мати суспільний стержень, свою громадську думку і позицію, які будуть спрямовані на те, аби зробити місто, яке любиш, якомога кращим.
Столики виготовлені та встановлені приватним підприємцем, майстром кованих виробів, Юрієм Захарчуком, за рахунок коштів міського бюджету територіальної громади.
Дякуємо депутатам, які підтримали дану ініціативу і проголосували за виділення коштів.
Відділ економічного планування та підприємницької діяльності