Стихійна торгівля у Звягелі: відділ економічного планування та підприємницької діяльності інформує

11 Листопада 2023, 8:46

 

Ми починаємо робити перші кроки до впорядкування стихійної торгівлі. Вважаємо, що у сучасних умовах застосовуючи альтернативні підходи до управління містом цілком можливо розглядати неформальну торгівлю як невід’ємну частину міського життя. Згідно з таким альтернативним підходом, варто дозволити вуличним торговцям реалізовувати свої економічні права. Повністю заборонити стихійну торгівлю означало би забрати у деяких людей можливість утримувати себе.

Саме тому, впродовж кінця липня – початку серпня ми спробували налагодити діалог з торговцями, що здійснюють продаж сільгосппродукції власного виробництва по вулиці Наталі Оржевської (район автовокзалу), вул. Київській (поряд з магазином Фора) та по вул. Військової доблесті (район Болгарбуд). Радилися, яким чином впорядкувати цю торгівлю, адже продукти харчування «з асфальту» — це в першу чергу небезпека для здоров’я, а в тім є порушенням чинного законодавства України. У ході обговорень від продавців власноруч вирощеної у домогосподарствах продукції було вислухано їх думки та пропозиції й спільно вирішено спробувати встановити на визначеній території ятки аби продаж продукції здійснювався не «з асфальту» та вести діяльність у правовий спосіб.

Сьогодні ми організували Майданчик для такого виду торгівлі, встановили по вул. Наталі Оржевської перші ятки.

ℹ️За одним столиком може розміщуватися два – три торговці, адже довжина кожного такого столика 2 метри. Ятки мають два яруси. Тобто місця для викладки свого товару достатньо. Нижня закрита частина столика слугуватиме для розміщення власних речей, пустих коробок, ящиків аби вони не розміщувалися за межами столиків. Тобто при розробці макету столів ми враховували їх максимальну функціональність.

Хочемо наголосити про умови :
– розміщуватися по два – три чоловіки за прилавком, місця для цього достатньо (сьогодні перевіряли).
– торгувати тут дозволено лише власновирощеною продукцією. Ніякого м’яса, ні цукерок, ні текстилю, тощо. Для цього є ринки.
– торгівля виключно з прилавків, за межами прилавку ніяких ящиків.
-дотримання правил благоустрою та прибирання прилеглої території.

Якщо даний майданчик себе гарно зарекомендує, наступний плануємо організувати по вул. Київській.

Сподіваємося тепер на свідомість та порядність самих торговців.
Ніколи нічого владі не вдасться зробити, якщо не буде підтримки громади. Громада повинна мати суспільний стержень, свою громадську думку і позицію, які будуть спрямовані на те, аби зробити місто, яке любиш, якомога кращим.

ℹ️Столики виготовлені та встановлені приватним підприємцем, майстром кованих виробів, Юрієм Захарчуком, за рахунок коштів, спрямованих депутатом міської ради Олегом Годуном, які передбачені на потреби виборчих округів.

Дякуємо депутатам, які підтримали дану ініціативу і проголосували за виділення коштів у сумі 96 тис. грн.

Будемо вдячні за розуміння, підтримку та допомогу з боку громади у вирішенні такого важливого для всіх нас питання.

Відділ економічного планування та підприємницької діяльності

Чат-бот Гаряча лінія