Стихійна торгівля – загроза здоров’ю людей!

18 Листопада 2024, 11:58

Стихійна торгівля — це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів, що підтверджують якість та безпеку товарів, які реалізуються у невстановлених місцях (на вулицях, у дворах, на тротуарах, у скверах, парках, під’їздах) з рук, із землі, без належного дозволу на розміщення об’єкта торгівлі.

Це, в першу чергу, загроза отруєння недоброякісною продукцією. Приватні особи, які реалізують продукцію, не проходять медичних обстежень і можуть бути носіями небезпечних інфекційних захворювань, таких як туберкульоз, сальмонельоз, дизентерія тощо. За відсутності документів неможливо встановити виробника продукції, умови її зберігання, транспортування та терміни придатності до споживання. Часто у місцях стихійної торгівлі продають продукцію, виготовлену в антисанітарних умовах, що становить високий ризик для здоров’я людей.

Купуючи продукти харчування на вулиці, ви берете відповідальність на себе і маєте усвідомлювати всі ризики для здоров’я, оскільки якість і свіжість таких продуктів не перевіряються. Стихійна торгівля харчовими продуктами є загрозою для здоров’я. Придбані у випадкових осіб у невстановлених місцях продукти, які зберігалися в неналежних умовах, можуть стати причиною біди для вас та ваших рідних, зокрема дітей.

На жаль, багато громадян не замислюються, наскільки вони ризикують власним здоров’ям, обираючи продукти харчування на стихійних ринках. Люди нерідко ігнорують якість продукції, не зважають на те, ким і в яких умовах вона була виготовлена, де зберігалася і як транспортувалася.

Бруд із вулиці, пил від машин і пішоходів часто потрапляє на продукти. Незважаючи на численні повідомлення в засобах масової інформації про гострі кишкові отруєння у тих, хто споживав продукти зі стихійних ринків, люди продовжують вважати, що з ними такого не станеться.

Гострі кишкові інфекції (ГКІ) — одні з найпоширеніших інфекційних захворювань, які можуть спричинити серйозні ускладнення. Вони передаються через заражену їжу та воду. До таких захворювань належать кишкові інфекції, викликані вірусами (ентеро- та ротавірусна інфекція, вірусний гепатит), бактеріями (сальмонельоз, дизентерія) та іншими збудниками, а також токсинами (стафілококова інфекція, ботулізм). Збудники кишкових інфекцій найчастіше виявляються у зараженому м’ясі, рибі, яйцях, непастеризованих молочних продуктах, немитих фруктах та овочах. Захворюваність на ГКІ проявляється симптомами інтоксикації та ураженням шлунково-кишкового тракту.

Навіть купуючи домашні овочі чи фрукти, ви маєте усвідомлювати, що їхні власники могли використовувати засоби захисту рослин, забруднюючи хімічними речовинами саму продукцію.

Звягельське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області наголошує: тваринницька продукція, придбана у місцях несанкціонованої торгівлі, без відповідної ветеринарно-санітарної експертизи є високим ризиком занесення збудника африканської чуми свиней (АЧС) у ваші домівки чи господарства.

Звягельське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області

Чат-бот Гаряча лінія