Сучасне рабство-торгівля людьми

26 Липня 2017, 1:22

Людська гідність та права людини є найвищою цінністю. У світі від торгівлі людьми потерпає близько 800 тисяч чоловіків, жінок та дітей щороку. Торгівля людьми – це кримінальна індустрія, яка нині займає третє місце за розмахом і швидкістю зростання. Всі знають про цю проблему – з повідомлень у пресі, соціальної реклами на телебаченні, білбордів…Але мало хто усвідомлює її масштаби, а тим більше може припустити, що це станеться саме з ним.Існує багато міфів з приводу торгівлі людьми, наприклад – у рабство потрапляють лише жінки задля сексуальної експлуатації чи робота у сусідній Росії є менш ризиковою, ніж у Туреччині… Не обов’язково їхати за кордон, щоб впасти в залежність від експлуататора. Останнє звернення постраждалих від торгівлі людьми у Новограді-Волинському було зафіксовано у 2012 році, жертв було четверо (3 місцевих жителі та 1 мешканець смт. Рогачів Баранівського району). За період січня-червня 2016 року представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні виявило 491 особу, яка постраждала від торгівлі людьми, а кількість звернень за період січня-грудня 2016 року – 15034.

Торгівля людьми – це кримінальний злочин, що в Україні карається ув’язненням від 5 до 15 років із конфіскацією майна. А у деяких державах, наприклад США та Канаді, – довічним ув’язненням. Принаймні тридцять громадських організацій по всій Україні допомагають постраждалим від торгівлі людьми, надаючи медичну, психологічну та юридичну допомогу, жертвам забезпечується конфіденційність і безоплатність послуг.

У Новограді-Волинському допомогу можуть надати: управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради (вул. Шевченка, 5/1, тел. 2-16-85) та міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул. Шевченка, 31, тел. 2-07-12), також у вищезазначеному центрі працює «Телефон довіри» – 15-07.

Сучасне рабство може торкнутися кожного, не залежно від соціального статусу, віку, статі, освіти. Постраждалі живуть серед нас, але часом залишаються невидимими.  Не залишайтеся байдужими, якщо Вам відомий факт торгівлі людьми або саме Ви стали жертвою торгівлі – повідомляйте у відповідні заклади.

управління у справах сім’ї, молоді,

фізичної культури та спорту міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія