Свято педагогічної творчості та таланту у місті Новограді-Волинському

2 Лютого 2016, 0:21

Проведення Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності з метою виявлення і підтримки творчої праці вчителів, сприяння їх творчим пошукам, підвищення професійної майстерності, популяризації педагогічних здобутків, формування позитивної громадської думки про сучасного педагога є  одним із засобів реалізації  Державної національної програми «Освіта» («Україна XXI століття»).

У листопаді 2015 відбувся міський етап конкурсів «Учитель року-2016»  та «Класний керівник року» серед педагогів міста Новограда-Волинського. Десять  педагогів із загальноосвітніх шкіл №№7, 9, 10, спеціалізованої школи №4, НВК «Гімназія імені Лесі Українки – школа І ступеня» та колегіуму представили себе в чотирьох номінаціях «Історія», «Математика», «Англійська мова» та  «Захист Вітчизни» конкурсу «Учитель року – 2016».

У конкурсі «Класний керівник року» взяли участь чотири класних керівники із загальноосвітніх шкіл №6, 7, 10 та спеціалізованої школи №4.

Цьогорічні  конкурси – яскраве дійство. Майстер-класи, уроки,  цікаві презентації, відеофільми, які  розкривали  педагога не лише як фахівця, а й як особистість… Наші конкурсанти демонстрували професіоналізм і артистичність, знання та інтелект, шарм і стриманість, уміння «тримати  аудиторію»  і знаходити спільну мову з учнями, з якими познайомилися щойно.  Усе це було цікаво, захопливо і, певна річ, нелегко…

Кожна людина талановита, треба лише уважно шукати іскру таланту і не дати їй згаснути. Саме конкурси педагогічної творчості  дозволяють кожному із учасників відшукати в собі ті потаємні резерви і сили, про які вони навіть не здогадувалися…

Учитель історії та правознавства Новоград-Волинського колегіуму Тетяна Петрівна Гуцул  стала  переможцем  міського  та обласного етапів конкурсу «Учитель року-2016» в номінації «Історія» і представлятиме не лише місто Новоград-Волинський, а й всю Житомирську область на Всеукраїнському рівні!

Переможцями міського етапу та учасниками обласного стали учитель англійської мови ЗОШ №9 Тетяна Вікторівна Мельник, учитель математики ЗОШ №10 Наталія Михайлівна Мосійчук, учитель предмета «Захист Вітчизни» Віктор Леонідович Онищук, який увійшов у п’ятірку фіналістів обласного етапу Конкурсу.

«Дитина має бути не тільки учнем, – стверджував Василь Сухомлинський, – а передусім людиною з різноманітними інтересами, запитами, прагненнями». А найближче до кожного учня в школі стоїть класний керівник. Це особлива місія. Його робота – це робота серця й нервів, це буквально щоденна і щогодинна витрата величезних душевних сил. Він не має права залишити поза увагою найтонших порухів душі: сумного погляду і сльози, що крадькома викотилася з ока, різкого слова, що вирвалося з вуст, згорблених плечей і опущеної голови. Все це він пропускає через своє серце… Бути класним керівником – це особлива відповідальність. І це прекрасно розуміють наші конкурсанти  – переможці і лауреати міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року». Серед класних керівників кращими визнано Аллу Василівну Калюжникову, класного керівника 10 класу СШ №4 та Ларису Сергіївну Барановську, класного керівника 6 класу ЗОШ №6.

27 січня 2016 року у місті Новограді-Волинському відбулися урочистості з нагоди вшанування переможців та лауреатів Всеукраїнських конкурсів педагогічної майстерності «Учитель року – 2016» та «Класний керівник року».

Яскраве дійство зібрало в актовій залі ЗОШ №10 близько ста педагогів міста. Серед почесних гостей – заступник начальника управління освіти і науки Т.В.Ващук, заслужені працівники освіти України: директори колегіуму К.Д.Седлецька та ЗОШ №9 В.К.Мельник, голова профспілки освітян міста В.І.Неук.

Неординарні концертні номери, презентації, віршовані рядки та теплі слова вдячності від колег та друзів, грамоти, дипломи, премії, квіти від управління освіти і науки, міської профспілки працівників освіти міста  та гарний настрій – це лише короткий перелік того, що було адресовано нашим конкурсантам…

Управління освіти і науки та інформаційно-методичний центр щиро вітають переможців та лауреатів конкурсів фахової майстерності і висловлюють щиру подяку всім, хто долучився до проведення свята!

 

Світлана ФІЛАНЧУК,

завідувач ІМЦ

 

Чат-бот Гаряча лінія