Тарифи на воду, найкращий двірник громади та перехід ЗДО на новий режим роботи: рішення 94 виконкому

1 Травня 2024, 16:03

Сьогодні, 1 травня, відбулось чергове 94 засідання виконавчого комітету.

Першочергово міський голова Микола Боровець та начальник управління житлово-комунального господарства та екології Олег Годун відзначили переможців конкурсу «Кращий двірник Звягеля-2024», який проводився в рамках весняної толоки і мав на меті не лише підкреслити важливість професії двірника, але й спрямований на привертання уваги громадськості до нелегкої, але благородної роботи цих людей. Детальніше читайте у дописі: https://info.nvrada.gov.ua/nagorodyly-peremozhcziv…/
Далі перейшли до розгляду питань порядку денного, яких було 17.
Зокрема найбільше обговорень набрав проєкт рішення щодо тарифів на воду.
Як було зазначено, тариф водопостачання та водовідведення переглядався восени 2023 року та станом на зараз становить за послугу з водопостачання 31,14 грн, водовідведення 38,88 грн за 1 м3. Загалом для тих хто отримує 2 послуги централізовано тариф становить 70,02 грн за 1 м3. Посилання на рішення: https://portal.nvrada.gov.ua/31690-2/
Наразі бюджетні установи, юридичні особи, підприємства та ФОПи сплачують за тарифом, встановленим 27.09.2023.
Населення ж сплачує за тарифом, який діяв станом на 24.02.2022, а саме: 44,71 грн за 1 м3 за водопостачання та водовідведення разом. Різниця між зазначеними тарифами за населення покривається за рахунок міського бюджету. Так, завдяки прийнятому рішенню депутатами міської ради у 2022 році підприємству з міського бюджет надано фінансову допомогу для погашення різниці в тарифах за населення 22,2 млн. грн, за 2023 рік – 19,1 млн. грн.
У зв’язку з вилученням ПДФО з бюджету громади, фінансову допомогу водоканалу можливо покривати лише частково. Багато міст України приймають рішення про встановлення економічно обґрунтованих тарифів.
Заради зменшення фінансового навантаження для населення запропоновано поступово запроваджувати встановлені на сьогодні тарифи, а саме в розмірі 80% від діючого, що становитиме на рівні:
💧 тариф на централізоване водопостачання в розмірі 24,90 грн
💧 тариф на централізоване водовідведення в розмірі 31,10 грн.
Загалом для тих, хто отримує 2 послуги централізовано тариф становитиме 56,00 грн за 1 м3, а різницю в тарифах – компенсувати за рахунок уже виділених на дані цілі грошей.
В кінцевому результаті рішення не набрало потрібної кількості голосів для його прийняття.
Далі заслухали інформацію про творчі колективи та мистецькі напрямки роботи Палацу культури імені Лесі Українки, стимулювання дітей та творчих працівників в галузі культури і мистецтва.
Зазначалося, що при установі працює 18 аматорських формувань в яких беруть участь 333 аматора віком від 5 до 82 років. 9 колективів носять почесне звання «народний» та 2 «зразковий». За 2023 рік Звягельський Палац культури імені Лесі Українки організував понад 280 різноформатних заходів для усіх категорій населення. Проте є ряд проблемних питань. Першочергове – це нагальна потреба в проведенні капітального ремонту та модернізації великої глядацької зали Палацу культури. Також проблемним питанням залишається модернізація сільських клубних закладів, забезпечення комп’ютерною технікою та портативною звукопідсилювальною апаратурою репетиційних класів, поповнення повноцінної сучасної матеріально – технічної бази, придбання потужного звукового та світлового обладнання для проведення заходів вуличної форми. Як і у всіх галузях сьогодні є великою проблемою відсутність фахових кадрів. Декілька творчих працівників наших установ сьогодні знаходяться у лавах ЗСУ.
Наступне питання – про перехід закладів дошкільної освіти на новий режим роботи в літній період 2024 року. Відповідно до прийнятого рішення:
🔸 з 3 по 30 червня 2024 року призупиняється функціонування ЗДО №2, 4, 13,14;
🔸 з 3 червня по 14 липня 2024 року призупиняється функціонування ЗДО №5,8;
🔸 3 червня по 31 липня 2024 року призупиняється функціонування ЗДО №9;
🔸 з 19 червня по 4 серпня 2024 року призупиняється функціонування Пилиповицького ЗДО;
🔸 з 1 липня по 4 серпня 2024 року призупиняється функціонування ЗДО №1,6,16 та Центру розвитку дитини;
🔸 з 1 липня по 18 серпня 2024 року призупиняється функціонування ЗДО №15, Великомолодьківського та Наталівського ЗДО.
Рішенням виконкому погоджено тривалість поливального сезону на території громади – триватиме він з 15 травня по 15 вересня.
Без особливих обговорень чи дискусій розглянули інші питання. Вони стосувалися сфери ЖКГ, містобудівної діяльності та соціальної політики.
З цими та іншими прийнятими рішеннями у встановлений чинним законодавством термін можна буде ознайомитися на порталі документів офіційного сайту міської ради https://portal.nvrada.gov.ua/
Пряма трансляція 94 засідання виконавчого комітету міської ради за посиланням https://www.youtube.com/live/4jpKwesHr6w?feature=shared
Чат-бот Гаряча лінія