Телефонне шахрайство залишається в топі: кіберполіція застерігає

6 Липня 2023, 10:18

☎️❌Телефонне шахрайство залишається в топі: кіберполіція застерігає❗

✔У будь-який час ви можете перервати дзвінок і зв’язатися з представником свого банку, якщо телефонуючий вам повідомляє: «вашу карту заблоковано», «з вашого рахунку підозріла транзакція», «ми здійснюємо перевірку клієнтів», «нові правила під час воєнного стану»… Зловмисники використовують різні способи, аби отримати доступ до банківських даних громадян.
✔Найбільш кмітливі можуть використовувати технологію спуфінгу для підміни номера телефону. На іншому кінці «проводу» може бути навіть окупант, а на екрані вашого ґаджета буде відображатися український номер банку, пенсійного фонду, податкової, поліції тощо.
✔Пам’ятайте, що ким би не назвався співбесідник телефоном і які б приводи не називав, не повідомляйте ніколи дані своєї банківської картки. Особливо номер CVV, термін дії картки, одноразові паролі з SMS, дані для авторизації в онлайн-банкінгу. Навіть в умовах війни справжні співробітники банку або працівники державних установ не запитують таку інформацію.

❗????Нагадуємо базові правила, як не стати жертвами таких схем:
– для платежів або переказів користуйтеся лише перевіреними сервісами та відключіть у мобільного оператора можливість віддаленої заміни SIM-карти;
– ваш банк пропонує функцію динамічного CVV? Не нехтуйте такою пропозицією. Дізнайтесь про послугу у своєму банку;
– перервіть підозрілий дзвінок та самостійно зателефонуйте на гарячу лінію банку, в якому ви обслуговуєтесь;
– якщо ви підозрюєте шахрайські дії – негайно повідомте правоохоронним органам та зверніться до банку для блокування картки.

✔Будьте обережні!

Чат-бот Гаряча лінія