Тема покращення стану річки Случ – на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування

5 Жовтня 2023, 9:22

У Звягелі 4 жовтня відбулося виїзне позачергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

Тема обговорення – «Про стан річок України та шляхи його покращення».
Передусім, народні депутати, учасники Комітету разом з міський головою Миколою Боровцем вшанували пам’ять воїнів, полеглих за незалежність та територіальну цілісність України, поклавши квіти до Меморіалу загиблим учасникам війни, а також відвідали місцеві локації, пов’язані з проблематикою питання порядку денного засідання Комітету.
Відвідали основне виробництво КП «Звягельводоканал», де обговорили питання забезпечення підприємством централізованого водозабезпечення міста, основні проблеми, пов’язані з цим. Ознайомилися з проектом «Реконструкція водозабірних споруд на р. Случ в місті Звягель Житомирської області», який планується реалізувати для покращення якості виробництва питної води.
Також йшлося, що для поглиблення русла водойми, чистки зарослей та берегів від надмірної рослинності Звягельською міською радою було прийнято рішення про закупівлю багатофункціональної машини «Амфібія» з додатковим навісним обладнанням, для цього з бюджету громади виділено понад 9 млн грн. Найближчим часом очікується її поставка.
Відкриваючи засідання, голова Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко звернувся до його учасників, наголосивши, що сьогодні законотворці розуміють свою відповідальність у збереженні стратегічно важливого природного ресурсу – води. До того ж, сьогодні це питання має виражену соціальність цінність.
Усім присутнім було презентовано відео про стан річки Случ, яка є основним джерелом водозабезпечення міста Звягеля.
У засіданні Комітету взяли участь члени Комітету, народний депутат України Дмитро Костюк, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, а також представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Державного агентства водних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України, Державної служби геології та надр України, Державного агентства меліорації та рибного господарства України, Житомирської військової обласної адміністрації, керівництво та депутати Звягельської міської ради, а також представники освітянської та наукової галузей і громадськості.
Зокрема, учасниками засідання розглянуто та обговорено питання загального стану забруднення річок України та причин їх забруднення. Окрему увагу учасники засідання приділили питанню впливу на водні об’єкти нинішніх воєнних дій, в результаті яких до них потрапляє велика кількість забруднюючих речовин через підриви складів паливно-мастильних матеріалів, сховищ нафтопродуктів з відповідними наслідками для довкілля, а також через руйнування агресором інфраструктури підприємств, пошкодження і руйнування очисних споруд, вилив стоків у водойми та пошкодження ґрунтового покриву, горіння лісів.
За результатами виїзного засідання прийнято рішення щодо напрацювання рекомендацій Комітету стосовно необхідності вдосконалення та посилення контролю за станом водних об’єктів та додержання вимог природоохоронного законодавства для покращення екологічної ситуації в цілому.
Того ж дня за ініціативою міського голови Миколи Боровця у Звягелі розпочала свою роботу дводенна науково-практична конференція «Малі річки: кліматичні та екологічні виклики».
Очікувані результати: науковий підхід до вирішення проблем малих річок України на прикладі річки Случ. Зокрема:
• обміління
• заростання водойми
• замулення
• підняття рівня ґрунтових вод
• зменшення рівня марганцю
• покращення якості виробництва питної води
• альтернативного водозабезпечення громади підземними водами
• створення місць рекреаційного відпочинку.
Консолідуємось задля покращення стану річки Случ!

Микола Боровець

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування

Управління житлово-комунального господарства та екології

Чат-бот Гаряча лінія