Тези з доповіді про фінансово-господарську діяльність КП «Звягельводоканал»

10 Березня 2023, 14:30

 

8 березня на черговому 62 засіданні виконавчого комітету міської ради восьмого скликання Олександр Тимофіїв, директор КП Звягельської міської ради «Звягельводоканал» прозвітував про фінансово-господарську діяльність підприємства.

У своїй доповіді пан Олександр відмітив, що комунальне підприємство Звягельської міської ради «Звягельводоканал»  засноване ще в 1935-1937 роках. Основним напрямком його роботи є виробництво та реалізація якісних послуг з централізованого водопостачання та  централізованого водовідведення споживачам Звягельської міської територіальної громади. Послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення надаються населенню, підприємствам та установам очисними водопровідними та каналізаційними спорудами.

Єдиним джерелом питного водопостачання міста є поверхневі води р. Случ.

Як зазначив О. Тимофіїв, система водопостачання складається з 3-х станцій водопідготовки загальною потужністью 18 тис.м. куб./доба, 5-ти водопровідних насосних станцій (ВНС) І-го і ІІ-го підйомів, 17 підвищувальних насосних станцій (ПНС), 11-и резервуарів чистої води із монолітного та збірного залізобетону загальним об’ємом 16,5 тис. м3. Об’єм робочих резервуарів складає 12,6 тис. м3, що становить 108 % від добової кількість видобутої води. На добу споживається понад 3400 м3 питної води. Загальна протяжність водопровідної мережі складає 219,0 км.

Стічні води самопливними колекторами надходять до 12-ти   каналізаційних насосних станцій (КНС), а головна каналізаційна насосна станція (ГКНС)  перекачує всі стоки на каналізаційні очисні споруди (КОС) окрім стоків ТОВ «Церсаніт-Інвест» Очищені стічні води скидаються у річку Случ. Загальна довжина каналізаційних мереж – 90,7км. Загальна пропускна спроможність каналізаційних очисних споруд – 17 000м3/добу.

Станом 01.01.2023р. підприємство забезпечує централізованим водопостачанням 18688 абонентів з них населення – 18014; бюджетні установи – 55, серед яких лікарні, дитячі садочки, органи державної, міської влади, ряд інших життєвоважливих об’єктів; інші підприємства та суб’єкти господарської діяльності – 619. Централізованим водовідведенням забезпечуються 12177 абонентів з них населення складає – 11646; бюджетні установи – 49; інші підприємства – 482.

Комунальне підприємство Звягельської міської ради «Звягельводоканал» є стратегічно важливим підприємством територіальної громади. Від належного забезпечення виконання ним власних статутних завдань залежить загальна соціально-економічна ситуація в громаді.

Підбиваючи підсумки роботи за 2022 рік директор зазначив, що збиток підприємства становить 4149,7 тис. грн. Сюди входить  збиток  від основної діяльності 14635,6 тис. грн та від іншої операційної діяльності- 12095,2тис.грн, який складається від втрат від курсової різниці на кредит МБРР в зв’язку з коливанням курсу долара в сумі 11396,9 тис.грн, та інших витрат в сумі- 698,3 тис.грн. Дохід підприємства складалася з фінансової підтримки в розмірі 22284,8 тис. грн та прибутку від іншої діяльності  – 296,3 тис. грн. Збиток від основної діяльності пояснюється тим, що встановлений економічно-обгрунтований тариф не введений в дію в зв’язку  з воєнним станом в Україні та збільшенням вартості основних складових тарифу.

Зважаючи на те, що стабільна і якісна робота підприємство залежить від працездатності всієї системи водопостачання та водовідведення, КП ЗМР «Звягельводоканал» підійшло комплексно до даного питання та було розроблено Програму розвитку комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради “Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” на  2022-2026 роки. Дана Програма включає також в себе заміну ділянок найбільш зношених трубопроводів водопостачання та водовідведення і запірно-регулюючої арматури на основі проведеного аналізу за 2021 рік щодо термінів експлуатації мереж, матеріалу трубопроводів, аварійності та запірно-регулюючої арматури.

КП НВМР «ВУВКГ» за 2022 рік з метою покращення роботи, забезпечення стабільної роботи, швидкої ліквідації аварій та роботи у період воєнного стану було виконано наступні заходи:

Каналізаційні насосні станції.

– Закуплено та змонтовано (замінено непрацюючі та аварійні) насоси для стічних вод (4 шт ) та шафу керування на ГКНС вартістю 2391,3 тис. грн.;

– Закуплено та на стадії встановлення насоси (3 шт.) та шафу управління на ЦКНС вартістю 2548,9,0 тис. грн. для заміни зношених аварійних насосів.

– Розпочаті роботи з проектування КНС та обвідного колектору Машзаводу.

– Упорядковано прийом стоків від асенізаційного транспорту на ГКНС та прийнято Правила приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення в місті.

– Завдяки співпраці керівництва водоканалу та ГО «Конвент керівників комунальних підприємств України», а також польськими колегами безкоштовно отримано та використовуються в господарській діяльності нові фекальні насоси КSB KRTK100 – 315 2шт. загальною вартістю 822,2 тис.грн.

Водопровідні насосні станції.

– Закуплено та змонтовано електролізну установку з виробництва гіпохлориту натрію на ВНС 2-го підйому, загальною вартістю 1800тис. грн.;

– Закуплено та проводиться монтаж  станції автоматичного дозування реагентів на ВНС 2-го підйому, вартістю 1449,8 тис. грн.

– Закуплено та замінено фільтруючий матеріал (цеолітовий пісок, щебінь, обрешітку) на фільтрах станцій очищення води вартістю 828,00 тис. грн.

– Закуплено та використовуються в господарській діяльності торцеві ущільнення 8 шт. та підшипники 2 шт. до насосного обладнання вартістю 217,3 тис. грн.

– Закуплено та замінено зворотні клапани у водозабірних колодязях І підйому.

Каналізаційна та водопровідна мережа.

– В 2022 році здійснювалися ремонти й заміну запірно-регулюючої арматури та заміна водопровідних і каналізаційних мереж. При виконанні ремонтів мереж максимально використовуються сучасні матеріали для ремонтів, а також проводиться заміну аварійних ділянок водопроводів з застосуванням поліетиленових труб

У 2022 році:

– закуплено та використовуються в господарській діяльності запаси ремонтних матеріалів;

– виконано реконструкцію частини каналізаційної мережі методом санації – 1836,666 тис. грн.;

– проведено ремонт аварійних ділянок каналізаційної мережі – 50 м.п.;

– відремонтовано та відновлено роботу ділянки протяжністю 50 м одного з двох трубопроводів напірного колектора між ЦКНС та ГКНС, що дало змогу перекачувати стічні води двома напірними колекторами, що в результаті забезпечило більшу продуктивність насосного обладнання  та зменшило навантаження на нього;

– здійснено ремонт аварійних ділянок водопровідної мережі – 700 м.п.;

– виконано ремонт оглядових каналізаційних та водопровідних колодязів – 66 шт.;

– ліквідовано затори та засмічення каналізаційної мережі – 1550 випадків;

– проведено капітальний ремонт водопроводу на одній із вулиць – 358,6 тис. грн.;

– замінено запірно-регулюючу арматуру (засувок) – 10 шт.

– розпочато роботи з проектування реконструкції аварійних водопровідної та каналізаційної мережі на одній із вулиць.

Облік води.

Налагоджується облік піднятої та поданої води на ВНС. Закуплено 9 компл. витратомірів вартістю 1892,5 тис. грн., з них  частина вже встановлені. Монтаж іншої частини потребує попереднього виконання робіт із встановлення засувок та проведення закупівель у зв’язку з необхідністю улаштування (переоснащення) всієї обв’язки вузлів обліку та аварійної технології ВНС основного виробництва).

Енергоефективні заходи.

Проведено енергоаудит підприємства компанією GIZ (Німеччина) та надано Звіт. В рамках даного проекту від компанії GIZ отримано перетворювачі частоти 3 шт. та пристрої плавного пуску 6 шт. загальною вартістю 1135,185 тис. грн.

Закуплено та установлено перетворювачі частоти 2 шт. на ВНС основного виробництва та на ВНС 2-го підйому вартістю 193,0 тис. грн., а також відремонтовано та відновлено роботу частотного перетворювача на ВНС основного виробництва, що вже дає економію коштів в сумі близько 120,0 тис. грн./місяць;

Закуплено та встановлено засоби компенсації реактивної потужності 6 шт. вартістю 350,0 тис. грн. (економія близько 40 тис грн в місяць)

Альтернативні джерела енергопостачання.

Закуплено генераторів на суму 2192,1 тис. грн.: 200 кВт   (встановлений на ВНС основного виробництва), 55 кВт на ЦКНС та 80 кВт на ГКНС, а також перетворювачі частоти для роботи обладнання від генераторів на суму 1050,00 тис. грн.

Завдяки співпраці керівництва водоканалу з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) отримано та використовується на ОСК новий потужний генератор на 478 кВт загальною вартістю 124,5 тис. євро.

Також благодійно від Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) отримано реагенти на загальну суму близько 400 тис.грн.

Отримано в якості допомоги генератори 7,5 кВт – 2 шт.

Оновлено парк комунального автотранспорту підприємства. Відтак закуплено:

– потужний мулосос вартістю 2040,0 тис. грн;

– самоскид вартістю 2493,0 тис. грн;

– автомобіль вантажний бортовий 7-ми місний вартістю 1224,0 тис. грн;

– повністю укомплектований обладнанням для ремонту автомобіль – аварійно ремонтна майстерня вартістю 3098,4  тис. грн.

Члени виконавчого комітету детально ознайомилися та взяли до уваги звіти про фінансово-господарську діяльність комунального підприємства  Звягельської міської ради «Звягельводоканал»

Також виконавчий комітет Звягельської міської ради затвердив план фінансово-господарської діяльності комунального підприємства Звягельської міської ради «Звягельводоканал» на 2023 рік.

Пряма трансляція 62 засідання виконавчого комітету міської ради, де відбувся звіт директора комунального підприємства Звягельської міської ради «Звягельводоканал» про його фінансово-господарську діяльність за посиланням https://youtu.be/WOPZQjyF5Es .

 

 

 

 

 

 

 

 

Чат-бот Гаряча лінія