Тільки новоградські школярі будуть харчуватися безплатно?

18 Лютого 2016, 4:39

Хто з учнів Новограда-Волинського  зможе скористатися пільговим 50% проїзним, кого харчуватимуть безкоштовно у школах та дитячих садочках, і чи будуть весняні канікули?

А також скільки субсидій уже надано населенню і скільки на доопрацюванні, чи вистачить коштів усім, хто і як  зможе отримати матеріальну допомогу з міського бюджету,  і навіщо збільшили штат управління соціального захисту? На ці питання,,  які хвилюють чи не кожного жителя міста, на прес-конференції відповідали Ольга Ільяхова, начальник управління Лілія Хрущ, новопризначений начальник управління праці та соціального захисту населення, та депутат Володимир Федорчук, який очолює одну з 6 депутатських комісій міської ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, освіти, культури та спорту.

На чому зекономити?

„На чому зекономити?”, — подумав уряд і залишив дітей 1-4 класів без пільгового харчування. А якщо точніше, то прийняття рішення і фінансування переклали на плечі місцевих бюджетів, мовляв, нехай за власною ініціативою дітвору в школах і виділяють гроші, а ні, то батьки нехай оплачують або ж щодня готують їм «сидори». Щоправда найбільш соціально незахищеним категоріям субвенції таки виділили.

Тому на одній із сесій Новоград-Волинським міським головою Віктором Весельським було запропоновано виділити кошти на харчування учнів 1-4 класів, а депутати одноголосно його підтримали. Відтак  більше 5 мільйонів гривень виділено на ці цілі  з міського бюджету. Варто наголосити та тому, що таке фінансування 1 -4 класів здійснюється тільки в місті Новограді-Волинському. В області такого ніде нема — скрізь воно припиняється, все переводиться на повну оплату батьків. Субвенції йдуть тільки на дітей із соціально незахищених категорій. Поки депутати всіх міських і районних рад Житомирської області думають та шукають кошти, то в Новограді-Волинському вони вже виділені.

Будуть харчуватися безкоштовно усі діти 1 -Д класів, незалежно від пільгової категорії. А також ті діти, які навчаються у 5-11 класах і звільнені за довідками про малозабезпеченість, діти-сироти та діти учасників АТО.

Окрім того, враховано харчування дітей з багатодітних сімей із розрахунку 50%. Усі інші діти — платно. Вартість — у розмірі від нату­ральних норм 95% буде 12 грн. для 1-4 класів і 14 грн. для учнів 5-11 класів. У дитсадочках 22,80 — ясельна група, батьки будуть доплачу­вати 13,60 грн. і 34,80 — садова група, доплата становитиме 20,80 грн. (щоправда їх ще мають затвердити депутати на сесії).

— Такі ціни встановлено після того, як у всіх навчальних закладах були створені комісії, які відстежили якість товару, розробили меню для дітей з урахуванням віку, фізіологічних даних і промоніторили статистику цін, — зазначила під час прес-конференції Ольга Ільяхова. — На сьо­годні 853 дитини звільнені від сплати у школах, у садочках — Д62 дитини, це діти учасників АТО, діти-сироти, малозабезпечені й усі, хто не може оплатити.

Також Ольга Володимирівна запевнила, що галузь освіти, яка фінансується з міського бюджету, забезпечена на 100% (це енер­гоносії галузі, харчування дітей, зарплата в садочках і у всіх інших підрозділах). А от у школах, де необхідні кошти з надходження субвенцій, не вистачає кошто­рисних призначень на 1,7 місяців заробітної плати, щоб закрити рік, але завдяки економії це питання має вирішитися.

50% проїзний для тих дітей, які цього потребують

Окрім того, міська рада виділила кошти на 50% зни­ження вартості проїзду дітей, незалежно від того, до якої категорії вони відносяться. Але будуть виготовлятися і видава­тися проїзні квитки тільки тим дітям, які дійсно доїжджають до школи. Ті, що живуть через дорогу від навчального закладу, проїзні не отримають. Для цього в школі проводять моніторинг дітей, які живуть у віддалених місцях і дійсно потребують таких пільг. На сьогодні це 223 дитини, і потреба в коштах із місцевого бюджету — 160 тис. грн. на рік. З такими квитками діти мають право доїжджати і після уроків до школи мистецтв, до Палацу культури тощо.

— Чому тільки 50% знижка?

— Тому що якби було без­коштовно, то кількість проїзних значно збільшилася, їх брали б усі. А так навряд чи батьки, яким це не потрібно, захочуть платити 50%. Бюджетні кошти даремно не витрачаються. Коштує піль­говий проїзний 80 грн., а ще 80 доплачує міська рада, — зазна­чив Володимир Федорчук.

Школярі будуть насолоджуватися весняними канікулами

Ще одне питання, яке хви­лює батьків школярів — відпра­цювання карантину. На це Ольга Ільяхова, начальник управління освіти, запевнила — весняні канікули будуть. Натомість відпрацювання відбудеться за рахунок ущільнення навчаль­ного матеріалу. Учні старших класів, можливо, відпрацюють 1-2 суботи, а для молодших класів — за рахунок практики влітку. Весняні канікули не бу­дуть забирати, так як діти мають право на відпочинок.

Було на цій прес-конференції не менше питань і до новопризначеного начальника управлін­ня праці та соціального захисту населення Лілії Хрущ, зокрема, для чого і в якій кількості було збільшено штат даної структури.

Ряди соцпрацівників поповнюються

В управлінні праці та соціаль­ного захисту населення працює 38 людей, але на останній сесії, завдячуючи міському голові та підтримці депутатського корпусу, додано в структуру ще 4 штатних одиниці. Окрім того, доповнено 10 одиниць у терито­ріальний центр, який займаєть­ся обслуговуванням одиноких непрацездатних громадян, а також 2,5 одиниці — у центр реабілітації дітей-інвалідів, 2 — у службу у справах дітей. Разом —18,5 одиниць було додано у структуру всього соціального захисту.

— Ці працівники необхідні, адже звернень по субсидіях у 2014 році було 2254, а на 2016 рік —12100, з них призначено вже 9564, інші на опрацюванні. Головне питання – це отриман­ня і нарахування субсидій на житлово-комунальні послуги. 8 люди, які звертаються повтор­но, бо хтось приписався, хтось виписався, тому потрібно прово­дити перерахунок субсидій, по­новлювати всі документи. Отож, кількість звернень виросла в рази, а всю роботу виконують одні й ті самі люди,— розповіла Лілія Василівна.

Грошей вистачить усім

Також начальник управління запевнила, що всі звернення вчасно будуть опрацьовані, і допомога буде надана. Грошей вистачить усім, адже на 2016 рік державних субвенцій передба­чено 148870 мільйонів, з них на житлово-комунальні послуги — 81,9 млн., сім’ям із дітьми — 65,6, на тверде паливо — 738 тис., субвенція на дітей-сиріт — 607 тис. грн. тощо.

Працівники даного управ­ління також займаються і питаннями надання матеріальної допомоги для жителів Новограда-Волинського, але вони не завжди мають можливість виїхати на місце проживання прохача і переконатися, що йому ці гроші дійсно потрібні, тому міська рада вирішила полегши­ти цей процес для робітників

Хто розподілятиме матеріальну допомогу?

На матеріальну допомогу громадянам із міського бюджету на 2016 рік уже передбачено 2 мільйони. На наступну сесію вно­сяться зміни до положення про надання матеріальної допомоги, і на сесійне засідання, яке плану­ється в другій половині березня, цей проект буде виноситись на розгляд, якщо депутати підтри­мають, то починаючи з березня місяця розподілом матеріальної допомоги будуть займатися депутати, безпосередньо кожен на своєму виборчому окрузі. Розмір матеріальної допомоги буде доведений кожному депу­татові в залежності від розміру його виборчого округу, тобто від кількості виборців. Кожному буде доведений свій ліміт на поточний місяць, рік, відповідно скільки він може використати грошей для надання матеріальної допомоги виборцям свого округу. Тоді депутат зможе обстежити умови прохача і переконатися, чи дійс­но доцільно давати цю допомогу людині, адже інколи, м’яко кажу­чи, бувають недоречні прохання про виділення допомоги на новий телевізор у той час, коли ці гроші дійсно потрібні комусь для порятунку життя на дороговартіс­ну операцію. Але поки це тільки проект рішення, а чи підтрима­ють його депутати, стане відомо вже на наступній сесії.
 

Тетяна Лукащук
журналіст інформаційно-громадської
газети „Час Плюс“

 

Чат-бот Гаряча лінія